Rok poté...


Pamatujete? Teplota vzduchu mínus 20 stupňů Celsia, ale teplota v našich srdcích byla na bodu varu. Právě dnes v Sazce Aréně začne ten koncert, na který jsme se tak dlouho připravovali – někteří horlivě tiskli potajmu v práci na kopírkách písmena D+M, další doma ve skříních leštili křiváky, které pak stejně nechali doma kvůli zimě…Začalo to vlastně už v létě 2005. Depeche Mode zveřejnili rozpis svého turné, na kterém uvedli i zastávku v Praze. A tak se v ulicích českých měst začaly objevovat plakáty oznamující začátek předprodeje na 1.9. 2005.Fanoušci, kteří se zajímají o DM průběžně (nejen jednou za 5 let), už odpočítávali dny do září, obzvlášt když zprávy z Německa hlásily že tam bylo skoro celé turné rozprodané během týdne.. I já jsem si 1.září nařizoval budík na čtvrtou, abych byl včas při otevření předprodejních terminálů. Jen jsem nemyslel na fakt, že v běžné trafice mi v 5 ráno na dvoutisícovku prostě nerozmění..:) Nakonec to dopadlo dobře a lístek pod pódium byl po obejití asi osmi trafik zakoupen 7:42.

Lístky byly vyprodané během tří dnů. Těžko říct zda přičiněním překupníků, nebo velkým zájmem veřejnosti o Depeche Mode. V těchto dnech se ukázaly charaktery některých „fanoušků“, kteří svým méně šťastným kamarádům prodávali lístky nad cenou – dá se říct že jsem v tomto období ztratil hodně iluzí. V den koncertu jsem to ale hodil za hlavu.

Na koncert jsme se pokusili zorganizovat hromadnou akci fanoušků D+M (tedy mávání písmeny D a M nad hlavami), a na internetu se domlouvaly jednotlivé sektory, kdo kolik natiskne a rozdá…Prostě nadšení a velké těšení.

Pro dokreslení atmosféry průběhu koncertu vás odkazuji na tehdejší reportáže z tisku i z internetu.

Ohlasy na koncert z tisku

Praha opět v černém – recenze

Uběhl rok, a všeobecný krátkodobý zájem o DM opět utichl, i když kolem sebe na srazech s radostí vidím spoustu nových fans, které koncert a nové album oslovilo, a zůstali tu s námi dodnes. A teď po roce si můžeme zhodnotit, jak pražský koncert vidíme dnes, s odstupem času a v porovnání s jinými koncerty… Těšíme se na vaše komentáře :).-sin- + fan4dm


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


hankaver :

24. ledna 2007, 13:51     

Já takové štěstí při koupy lístku neměla..Beznadějně vyprodáno..
Ve dne,v noci jsem seděla u pc,lovila a psala inzeráty..
Nakonec jsem sehnala 2lístky(i pro kamarádku)za 1500,–(jeden) od jedné slovenky…
Jak krásný pocit,mít ten lístek doma ;o)) 23.1.jsem valila do Prahy už ráno
(nemohla jsem se dočkat)..zima byla teda ukrutná,ale na Václavák jsem se mrknout šla (
i když se tam nic moc nedělo)..pak už jsem se ale odebírala k Sazce,tam jsem se sešla s
kámoškou ..a už jsme netrpělivě přešlapovaly před halou ..Ve finále jsem Martince
utekla,bo se strašně loudala,neměla jsem na ní nervy ;o)) ..chtěla jsem co nej místo !
Což se povedlo ..koncert byl nádherný,ještě teď mi běhá mráz po zádech,když
si na to vzpomenu ..Moc jsem si to užila..škoda jen,že jsem nešla na After a
nemohla se tam pořádně „dorazit“..místo toho jsem jela domu ;o(( a bulela celou
cestu v autě,jak mi bylo moc líto toho,že už je konec….


Borun :

24. ledna 2007, 16:31     

Neopakovatelný zážitek, koncert byl super. Nejvíc mě ale dostala ta atmosféra, která tam panovala. Fakt něco jako davová hypnóza, což se dle mě nejvíce projevilo při Somebody. Při tomhle koncertu jsem JE měl poprvé možnost vidět naživo a nedalo se to srovnat s níčím jiným co jsem dosud viděl.
Jinak si myslím, že všeobecný zájem = mediální zájem. Takže nevermind, já je každou sobotu v Esu vidět nemusím;)


sinus :

24. ledna 2007, 16:51     

Máš pravdu, přílišná popularita taky asi není úplně dobrá. Depeche Mode v podstatě nikdy nebyli masově mediálně profláklí (snad jen při Violatoru). Takže je pro ně v ČR vlastně velkým úspěchem, že si většina běžných lidí přestala myslet, že se před 10 lety rozpadli :)


Vilém I. :

24. ledna 2007, 18:59     

Byl to můj první koncert DM, jedním slovem orgasmus. Vynikající atmosféra, obdivuhodný výkon kapely, dobrá videoprojekce, prostě večer podle mých představ. Už aby zase přijeli.


Šnek production :

24. ledna 2007, 22:56     

Hmmm. Tehdy jsem znala jen tři písničky, vzpomínám si, jak jsem všude registrovala plakáty tý tehdy pro mě téměř cizí skupiny. Asi si dovedete představit, jak mě děsně nas*alo, když jsem si o tři měsíce pozdějc uvědomila, co jsem propásla… Ale díky mejm neskonale štědrejm a ochotnejm rodičům jsem si to vynahradila v Lipsku – do smrti jim to nezapomenu.


Black.Celebra :

28. ledna 2007, 02:26     

Já je žeru víceméně polovinu svýho života-takže od puberty.Pokoj jsem měla plnej jenom JEJICH plakátů a vystříhla jsem si kde co,co s nima souviselo.Ale na jejich koncertě jsem ještě nikdy NEBYLA.Vostuda­,co?Takyže až sem přijedou příště,už si je nenechám ujít!To jsem si přísahala.Už jsešm byla odhodlaná,že tam pojedu naslepo a zkusím koupit lístky před halou,ale bála jsem se levárny.Když jsem si představila,že by mě vyvedli,protože mám falešnej lístek,asi bych do smrti nanáviděla toho,co mi ten lístek prodal a tu možnost je vidět mi vzal..To bych fakt nepřežila.Proto si je příště seženu včas,legálně a nebudu nic riskovat.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků