Perličky z Global Spirit Tour - 2.část


V dalším díle "Perliček" se zaměříme na Davidovy pěvecké vsuvky od jiných interpretů, a také na pár momentů, kdy ne úplně všechno vyšlo tak jak má...


čtěte také: Perličky z Global Spirit Tour - část 1.

čtěte také: Perličky z Global Spirit Tour - část 3.SETLIST

V úvodním povídání se trochu zastavíme u tématu : setlist. Myslím že po více než 70 odehraných koncertech můžeme začít rekapitulovat, jak hodně ho Depeche Mode mění. Posledních několik turné se kapela docela snažila zařadit větší počet písní, než měli historicky zvykem. Například na Delta Machine Tour, i na Tour Of The Universe zařadili vůbec největší počet songů v historii - na obou turné bezmála 40. Což tak trochu kontrastovalo s tím, jak fanoušci čím dál více pláčou, že se setlist nemění.

A jak jsme na tom aktuálně? V proběhlých koncertech Global Spirit Tour se v playlistu protočilo 36 různých písní. Dá se čekat, že pár novinek ve zbývajících cca 50 koncertech snad ještě bude. Takže možná že se k té obvyklé čtyřicítce písní postupně dostaneme. Musím ale poznamenat, že jeden zásadní rozdíl tu je. Kapela oproti minulosti nezařazuje písně z nové desky. Zatímco například na Tour Of The Universe vystřídali 10 písní z aktuálního alba, letos jich máme pouhých 5. A to ještě dvě z playlistu vypadly. Je to trochu v rozporu s Davidovými prohlášeními z doby nahrávání alba Spirit, kdy nadšeně vykládal, jak je "deska přímo stvořená k živému hraní". I když - ještě není všem koncertům konec.

Přidáme jednu fámu od fanoušků : při zvukových zkouškách ještě před otevřením stadionu údajně čekající lidé slyšeli písně Poorman a Mercy In You. Co však fáma není, ale je to informace přímo od stage managera Kerry Hopwooda, tak před turné kapela nacvičovala ještě Scum, Fail a Eternal. Scum dokonce odehráli při první veřejné zkoušce v Avatar Studios v New Yorku (březen 2017), kam však měli přístup jen vybraní fanoušci, a ti museli odevzdat všechna záznamová zařízení.


Písně zatím odehrané na Global Spirit Tour :

Going Backwards
So Much Love / Its No Good
Barrel Of A Gun
A Pain That I'm Used To
Corrupt / Useless
In Your Room
World In My Eyes
Cover Me
A Question Of Lust / Shake The Disease / Judas / Insight / Sister Of Night
Home
Poison Heart / Policy Of Truth / Precious
Where's The Revolution
Wrong
Everything Counts
Stripped / Halo
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again
Somebody / Strangelove / But Not Tonight/ I Want You Now
Walking In My Shoes
Heroes / Black Celebration
I Feel You / A Question Of Time
Personal Jesus

(poznámka: pokud počítáme k turné i "zahřívací" promo koncerty, pak můžeme ještě přidat Martinovu akustickou Little Soul)PERLIČKY Z TURNÉ - DÍL DRUHÝ


A teď už jdeme k obsahu dnešního videa. Jistě jste si všimli, že Dave na konci několika písní vždy zanotuje úryvek z nějaké úplně jiné skladby, od nějakého svého oblíbeného interpreta. Ve videu máme tři případy:


So Much Love : Dave ke konci zpívá úryvek refrénu z písně "No Tears" od Tuxedomoon: "No tears for the creatures of the night, no tears". Stalo se tak při promo show v Berlíně, ale na pozdějších koncertech už tento popěvek nezařazoval. Kapelu Tuxedomoon většina fanoušků určitě dobře zná, díky Martinově skvělé předělávce jejich písně z prvního alba Counterfeit e.p.

Barrel Of A Gun : Dave zpívá úryvek textu z písně "The Message" od Grandmaster Flash & The Furious Five : "Don't push me cause I'm close to the edge / I'm trying not to lose my head..."

A Question Of Time : Dave zpívá úryvek textu z písně "I'm Bored" od Iggyho Popa : "I'm bored / I'm the chairman of the board".V další části videa následuje sestřih momentů, kdy se něco tak trochu nepovedlo, a vznikla tak zajímavá či vtipná situace, která čas od času okoření všechny živé show.


- V Drážďanech při písni In Your Room měl Dave na malý moment "okno", a vypadl mu text.

- Hned při následujícím koncertě v Mnichově, a opět u té samé písně Dave začal zpívat o fous dřív než měl, ale spolu s Christianovými bicími to nějak dotáhli. Davidovo vtipné gesto poté však bylo víc než výmluvné :)

- Ani Martinovi se nevyhýbaly problémy. Při úplně první, historické premiéře akustické verze Strangelove se na začátku nějak do toho zamotal, a povídá Peterovi, aby začal ještě jednou. Divákům vysvětluje : "Zkoušeli jsme to jen dvakrát..." Peter spustil z žertu Somebody (asi jakože: "...vybodnem se na to a dáme radši zase Somebody?" :) ). Ale napodruhé již vše klaplo.

- Při koncertě v Denveru na začátku Everything Counts byl nějaký problém se zvukem u kláves, a Martin s Peterem na sebe gestikulovali, co se děje.

- Věc, která podnítila vzrušené debaty fanoušků. Na koncertě v Miláně, těsně před začátkem Walking In My Shoes na plátně několikrát zablikal nápis "Its No Good". Tehdy tuto píseň ještě v playlistu nehráli.

- Při koncertě v Curychu, ve finální části Everything Counts vyjde Dave na molo, vyzvat fanoušky ke zpěvu. Mezitím ale u kluků nahoře něco neladí. Dave se k nim otáčí a křikne něco jako "Co se děje tam nahoře? Dejte to dohromady chlapci!"


pokračování příště

Perličky z Global Spirit Tour - část 1.

-sin-


P.S.: Víte o nějaké zajímavosti, co proběhla na koncertech DM, a zasloužila by si pozornost? Pošlete nám info, stačí jen popis kde a při jakém songu. Víc hlav víc ví ;)


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků