Perličky z Global Spirit Tour - 1.část


Depeche Mode už jsou více než za polovinou svého Global Spirit Tour, a už se nám nasbíralo dostatek materiálu, pro další volné pokračování videoseriálu "Perličky z Turné"...

čtěte také: Perličky z Global Spirit Tour - část 2.

čtěte také: Perličky z Global Spirit Tour - část 3.


TURNÉ V ČÍSLECH

Současné turné má kapela nalajnováno aktuálně na 118 zastávek, a není vyloučeno, že pár zastávek ještě přibyde. Tímto se Global Spirit Tour už teď řadí jako třetí nejdelší v historii (delší už bylo jen Touring The Angel se 124 koncerty a celé Devotional Tour).

Nejmasivnější část byla samozřejmě první etapa v Evropě, protože téměř všechny koncerty se odehrávaly na velkých letních stadionech. Kapela odehrála celkem 33 show, které navštívilo 1 267 000 diváků (zdroj: Billboard.com). Čistě matematicky tedy průměrná návštěva jednoho koncertu je 38 000 diváků. To je slušné ne? Nejmenší show odehráli ve vyprodané aréně v Lublani, kde byla kapacita 10 500 diváků. Nejvyšší návštěvu zaznamenalo samozřejmě Německo, kde na travnaté ploše v Lipsku sledoval show Depeche Mode dav 70 000 diváků. V těsném závěsu Berlín, kde Olympijský stadion navštívilo 68 000 fans.

Druhá etapa v Americe byla podstatně komornější, se svými 29 koncerty, které navštívilo 389 000 diváků. Průměrně to tedy vychází zhruba 13 500 na koncert. Nutno dodat, že ceny lístků do dobrých sektorů, zejména na sedadla v kotli byly oproti Evropě nesrovnatelně vyšší, takže i tak se kapele Amerika vyplatí. Králem všech měst se stalo Los Angeles, kde kapela kempovala přes týden, a odehráli zde hned 4 koncerty za sebou, kde je vidělo dohromady na 65 000 diváků. Nejintimnější show proběhla v bydlišti Martina Goreho, na Santa Barbara Bowl, kde si koncert užívalo 4700 fanoušků.PERLIČKY Z TURNÉ - ČÁST 1.

A co bude obsahem dnešního videa? Zaměříme se na takzvané „Fan Actions“, kdy v některých městech plánovali fanoušci kapelu něčím překvapit. A také pár bonusů navíc...HAPPY BIRTHDAY!

V úvodní části turné stihli všichni tři členové oslavit své narozeniny. Všechny termíny vyšly vždy na nějaký koncert, a tak samozřejmě vždy zaznělo „Happy Birthday…“ v podání diváků. Fletchovu „chvíli slávy“ dokonce přenášela portugalská televize. Dave a Martin zase obdrželi choreo od fanoušků v Antverpách (Dave), a v Kluži (Martin).


BUDAPEŠŤ - „Bílé rukavice“

V Budapešti fanoušci ozvláštnili zaběhnutou mávačku při Never Let Me Down Again, a navlékli si na ní bílé rukavice.


KOLÍN – „Heroes“

V Kolíně při písni „Heroes“ dali najevo, kdo pro nás zůstanou navždy hrdinové: „Depeche Mode: HEROES ever and ever“.


HANNOVER a VARŠAVA – „Červená srdce“

Podobný nápad napadl fanoušky v Hannoveru i ve Varšavě. Při písni So Much Love vypustit červené balónky, či nafukovací červená srdce. V Hannoveru tato akce velmi upoutala Fletchovu manželku Grainne, která to na internetu ocenila pochvalným tweetem. Hned na to kontroval na twitteru Davidův bratr Phil : „Pojďme fanoušci, do hry! Kolik různých typů balónků sebou dokážete přínést koncert? Výzva začíná teď!"


ST. PETERSBURG – „Yeah, thats right!“

V Saint Petersburgu fanoušci při písni Enjoy The Silence vybalili cedulky s textem klasického Daveova pokřiku : „Yeah, that’s right !”


BONUSY:

- Při koncertě v Miláně Davidovi přestal fungovat tzv. "tričkomet". Pár vteřin zápasil s mechanismem, a pak to s úsměvem vzdal a zahodil jej. Také máme informaci, že v Moskvě se při jedné střele nedostalo na vůbec žádného fanouška, ale balíček s tričkem skončil na střeše stadionu. To však bohužel nemáme zdokumentováno :)

- Při londýnském koncertě v průběhu World In My Eyes Dave hodil docela slušnou "tlamu". Vše dopadlo dobře, a situaci zvládl s úsměvem.

- Při úvodních tónech písně Wrong měl Dave občas ve zvyku strašit Martina, když na něj zezadu hmátl jako zombie...:)pokračování příště

-sin-


P.S.: Víte o nějaké zajímavosti, co proběhla na koncertech DM, a zasloužila by si pozornost? Pošlete nám info, stačí jen popis kde a při jakém songu. Víc hlav víc ví ;)


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků