01.11. - Bremen

Depeche Mode se poprvé představili v Brémách už v roce 1983. Kterýpak z návštěvníků si vzpomene na tento legendární večer.

Mnohem později, v roce 2006 Depeche Mode beznadějně vyprodali Weser Stadium - a to dobrých 20 let po vrcholném období synthpopu. Už jen tenhle fakt svědčí o určitém nároku na nesmrtelnost tohoto stylu , který sami mistrovsky vytvořili v osmdesátých letech. Většina jejich kolegů dnes dávno upadlo v zapomění. Anebo fungují pouze jako retro.

No a je to tu znova. Opět tu před koncertní halou stojí dlouhé fronty. 12 000 míst bylo komplet vyprodáno, a letmý pohled do diváckých řad mluví za vše. Nejsou tu jen původní fanoušci, kteří si přišli zavzpomínat na hudební mládí, ale i překvapivě vysoký počet mladých lidí, které přilákala hudba Depeche Mode.

V každém případě, pánové Gahan, Gore a Fletcher se nezměnili. Už s úvodní skladbou "In Chains" a novým hitem "Wrong" bylo jasné, že muzika bude o nových skladbách, tak jako tomu bylo vždycky. To přináší spojení něčeho, co doopravdy spojit úplně nejde : zvláštní závan 80.let, který "Modes" přenášejí do současného zvuku a dravé hudební energie, spolu s emocemi kterými se zabývají ve své hudbě a textech. Na jevišti je to neuvěřitelná show, podpořená obřími projekcemi a světly.

Na těchto obrátkách ubíhá koncert po celý večer. Všechna tahle jejich pečlivá propracovanost , jemně vyvážený perfekcionismus, spolu s jejich kultovních statusem dělá z Depeche Mode jednu z nejlepších živých kapel. Gahan vede mohutné chorály diváků při prodloužené verzi Enjoy The Silence, a při ve westernově laděné Personal Jesus Martin Gore svými kytarovými sóly dokazuje, že v tomto patří do stejné ligy jako Dave ve zpěvu.

Dvanácti tisícovkám divákům předvedli celkem 20 písní. Bylo to zhruba 2 a půl hodiny hodně hlasité muziky a vysoce výkonné světelné i projekční show - bez jediné známky únavy. Diváci si z koncertu odnášeli domů spoustu pocitů a zážitků, a rovněž fotek a nahrávek ve svých mobilech. Až příště přijedou Depeche Mode do Brém, nenechte si to ujít!

Boris Hellmers (kreiszeitung.de)FOTKY

VIDEA
Novinka v playlistu : Clean (akusticky).Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Clean
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Shake The Disease
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.