10.06. - Berlín


Koncert v Berlíně proběhl se strhující atmosférou – i Dave vypadal překvapeně. Není divu, beznadějně vyprodaný sedmdesátitisícový Olympijský Stadion musí být zážitkem i pro takové zkušené showmany, jakými jsou Depeche Mode.


Ohlasy z německého tisku :


bz-berlin.de :

Po 15 zrušených či přeložených koncertech vystoupili Depeche Mode před berlínským publikem naprosto v pohodě – žádné problémy, nic napůl. Dave hlasitě celému stadionu oznamoval že „se narodil ve špatnou dobu na špatném místě..“, ale řeč jeho těla tak vůbec nezněla. Vířil po pódiu jakoby šlo o světový šampionát v atletice.

Celý koncert byl výborný – samozřejmě osvědčené klasiky jako Enjoy The Silence či Never Let Me Down Again byly významnými okamžiky představení, ale fungovaly i písně z nového alba . Wrong zněla velmi dobře, jako jeden z dalších zlatých hřebů koncertu. A s hymnou Peace dokázala zkušená kapela spolehlivě rozhýbat celý stadion…tagesspiegel nasál trochu atmosféry před tímto velkým koncertem :

„Na koncerty v Olympijském Stadionu se scházejí fanoušci z celé Evropy,“ hovoří hrdě manažer stadionu, Peter von Löbbecke , „Mezi Moskvou a Dusseldorfem není lepšího stadionu… Velká kapacita stadionu spolu se špičkovým vybavením (sedadla, zázemí atd), ruku v ruce s levným ubytováním v Berlíně láká mnohé zahraniční návštěvníky. Zde vystupují opravdu jen velké hvězdy – pronájem 500 000 eur za koncert si nemůže dovolit jen tak někdo.“

Depeche Mode tráví jejich Berlínskou zatávku v hotelu Gendarmenmarkt, který byl v odpoledních hodinách středem pozornosti mnohých fanoušků. Na samotném stadioně pak potkáváme fanoušky různého věku a národností. 39-letý pamětník Martin čeká před stadionem již od osmi ráno, a říká, že navštívil koncerty DM v Lucemburku i v Lipsku, a toto je jeho třetí zastávka. Rozhodně ne poslední. Vzpomíná na koncert ve východním Berlíně v roce 1988, kdy „ještě chodil do školy“. Jsou tu i fans, kteří v té době nebyli na světě – dvacetiletá studentka Josi, jejíž hlavu zdobí modrá paruka, nad Martinovým vyprávěním upřímně žasne.

Mezi diváky často vídáme fan-trička, nejvíce černé barvy, a nechybí ani líčení – a to i mezi pány. 24-letý Kai se chlubí speciálním make-upem pro tuto příležitost. Potkáváme čtyři studenty z Itálie, pyšnící se každý jiným tričkem s motivem kapely. „Hudba Depeche Mode je mystická“, říká 32 letý Jacek, který sem přijel s celou výpravou z Varšavy. „A Dave Gahan je prostě nejlepší frontman všech dob,“ dodává jeho kamarád Marcin.Další články (německy) :

http://www.mor­genpost.de

http://www.ber­linonline.de


FOTKY Z KONCERTU

VIDEA Z KONCERTU


Setlist :


In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
A Question Of Lust
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
Policy Of Truth
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Master And Servant
Strangelove

Personal Jesus
Waiting For The Night

Našli jste odkazy na další videa, fotky z tohoto koncertu? Podělte se s ostatními v komentářích pod tímto článkem :)Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Vilém I. :

11. června 2009, 17:29     

Proč nehrají Fragile Tension?


dmsedy :

14. června 2009, 19:20     

Waiting For The Night – 10.06.2009 Berlin

http://www.you­tube.com/watch?…


eta :

18. června 2009, 17:39     

fragile tension mě taky mrzí :-( snad v blavě bude…

Přidej komentář :

Toto není spam.