Vzpomínky na Německo - část 3. (Mnichov 13.6.)


Ze středečního berlínského koncertu Depeche Mode jsem přijel domů až ve čtvrtek večer. Dal jsem se trochu do pořádku, pořádně se vyspal a už jsem se chystal na dálší koncert. Tentokrát míříme do Mnichova…Z Brna jsme vyjeli v 10 hodin večer. Cesta probíhala bez problémů a o půl paté ráno jsme přijeli do Mnichova. Zastavili jme na benzínce na kraji města a přespali jsme v autě. Probudili jsme se asi v 8 hodin a jeli rovnou na stadion. Stadion stál v pěkném prostředí olympijského parku, kolem byla vodní plocha na které lidi jezdili na lodičkách a šlapadlech ve tvaru VW Brouk.

Tentokrát jsme měli lístky na stání vzadu. Takže jsme nechtěli podcenit situaci a před stadionem jsme čekali už od 9 hodin. Bezkonkurenčně jsme tam byli první a k pobavení místní ochranky jsme zaujali místo u brány. První lidi se začali trousit po desáté hodině a kolem jedné už před bránou čekalo asi 50 lidí.

Po 17 hodině jsme se dočkali a začali pouštět na stadion. Povedlo se nám přeběhnout plochu a zaujmout místo v první řadě našeho sektoru. Po chvíli jsme si všimli, že sektor zadního stání je rozdělen na 2 díly, takže jsme nebyli hned za stáním u podia, ale asi v půlce stadionu. Ale z našich míst jsme viděli pěkně a než se mačkat někde vzadu v přední části zůstali jsme tak kde jsme byli. Po dlouhé době čekání se za náma objevila česká výprava vedená Kriegrem. Stáli za náma skoro celej koncert, ale ke konci se nám někam ztratili a pak jsme je už neviděli.

V Mnichově měli jen jednu předkapelu M83, mě známou už z Lipska a Berlína. Jejich hudba se mě docela líbila, ale zkrátil bych písničky. Mají hodně dlouhé instrumentální pasáže a zpěv jen uprostřed písniček. Při poslechu CD by mě to nevadilo, ale na živo se to trochu vleklo. Ale z letošních předkapel se mě líbili nejvíc.

DM odehráli tradiční set list. Tentokrát ale Martin zazpíval v premiéře HOME. In Sympathy jsme se opět nedočkali a myslím že už se ho letos na turné ani nedočkáme. Největší překvapení Mnichovského koncertu bylo při Strangelove, kdy v půlce písničky vypadl asi na 20 vteřin zvuk. Byly slyšet jen odposlechy. Zřejmě nějaký technický problém. Ale protože se mě to ještě nikdy na koncertu nestalo, tak jsem to bral jako ozvláštnění koncertu a moc mě to nevadilo. Přece jen letos jedu koncertů docela hodně, tak mám jeden koncert něčím zvláštní.

Chvíli po té co opět naskočil zvuk vypadla videoprojekce. Původně jsem myslel, že tímto způsobem vyřešili technický problém ze zvukem. Že jen odpojili nějaký drát a zapojili ho někam jinam. Přece jen zvuk je důležitější než obraz. Později jsem zjistil, že to se zvukem nijak nesouvisela, ale že to byla cenzura videoprojekce. A od tohoto koncertu už byla videoprojekce cenzurovaná na všech koncertech.

Po Strangelove následovala Personal Jesus. Ale nastal další problém. Všechny obrazovky zůstali černé a světel na podiu taky moc nesvítilo. Takže další technický problém. Všechno se dalo do pořádku asi ve třetině písničky. Zbytek koncertu už proběhl standartně.

Z počátečního zklamání že nemám stání pod podiem musím zpětně říct, že jsem měl dobré místo na stání. Ze zadu je hezky vidět celá světelná show a všechny efekty, které z první řady nemůžete vidět. Těm co si kupují lístky jen na stání pod podium doporučuji si někdy koupit lístek aspon na jeden koncert dozadu. Uvidíte koncert úplně z jiného pohledu. Po koncertu mě vůbec nevadilo, že jsem tentokrát nebyl v první řadě.

Po koncertu jsme hned zamířili do ČR. cestou jsme ještě minuli barevně svítící mnichovskou Alianz Arenu a pokračovali k hranicím kde jsme měli zařízeno spaní v jednom pensionu…


Příště : Hamburg 1.7.


Text & Foto : petak2

Další fotky
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


fan4dm :

20. července 2009, 08:16     

Koukám, že technické problémy je provázejí po celém turné a opakují se docela pravidelně.


sinus :

20. července 2009, 11:50     

Ono se jim vůbec na tomhle turné lepí smůla na paty… Ale na atmosféře koncertů to naštěstí není příliš znát.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků