Videoseriál: 14 alb - 14 zastavení, díl 6.


23.3. v pražském klubu Futurum slavíme 10 let naší DM B-Sides special party, a tak se v novém videoseriálu ohlížíme za kariérou Depeche Mode ve čtrnácti zastaveních... Rok 1987 byl pro kapelu dalším průlomem v kariéře. Album nazvali ironicky "Hudba Pro Masy", nečekali totiž, že tento název nakonec nahrávce dokonale padne...Další díly videoseriálu "14 alb - 14 zastavení"
"Music For The Masses jsme si ze všech alb produkovali nejvíc sami. Při vší úctě byl Dave Bascombe spíš dobrý zvukař než producent. Abyste rozuměli : hudební producent je něco jako filmový režisér. Je to někdo, kdo má celkovou vizi desky, kdo se snaží vydolovat z materiálu, který mu předal umělec, úplně to nejlepší, a taky obvykle má poslední slovo v tom, jak má výsledný produkt znít. Naproti tomu role zvukaře je realizovat producentovy a umělcovy nápady z technického hlediska.

Producent : "Chci aby ten zvuk peruánský flétny zmizel do ztracena a pak explodoval.."
Zvukař : "Já vím, pokusím se ho poslat skrz delay 163457B a pak ho přigatovat ke kopáku zkresleném přes kombo Leslie za použití tří mikrofonů D72 umístěných v různých vzdálenostech"
Producent : "Nevytahuj se tu na mě, mladej. Jestli to bude znít na hovno, tak to zruším!"
Zvukař : "Jak si přejete pane!"
Producent : "To je ono. Mladej! Udělej mi čaj a jdi mi koupit tartanovou barvu....a když budeš přitom, tak vyluxuj strop."

(ALAN WILDER)


V následujícím sestřihu se podíváme na úplný začátek, kdy začalo v pařížském studiu vznikat jejich album Music For The Masses, a na úplný konec, v předvečer jejich legendárního 101. koncertu v Rose Bowl...

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků