Spolupráce s Alanem? Nikdy nic nevylučuju...


V červencovém vydání polského rockového magazínu Teraz Rock se vedle metalových a rockových tváří objevil i rozhovor s Martinem Gorem, o jeho sólovém projektu MG, i o úvahách do budoucna. To zajímavé z něj najdete v článku...


Jednou z hlavních inspirací Depeche Mode byli v počátcích Kraftwerk. Mám dojem, že i na tvojí sólové desce je ten vliv cítit, hodně v písni Hum. Měli na tebe nějaký dopad?

Co já vím? Samozřejmě je očividné, že některé tracky z MG v sobě mají atmosféru starší elektronické hudby, ale například některé použité beaty a nástroje jsou docela moderní.

...a třeba Swanning či Featherlight, jsou dost ve stylu ambientní hudby...

Mám rád hodně hudebních stylů. Z elektronické hudby téměř všechno. Byl jsem velký fanoušek Briana Ena - všichni jsme ho milovali - on byl pro nás něco jako Beatles ambientní hudby (smích). Ale taky mě baví věci jako Stars Of The Lid, a více současná ambientní tvorba.

Předchozí sólovou aktivitu jsi dělal s bývalým členem Depeche Mode Vince Clarkem - jak jste se dali dohromady. Je pravda že přes elektronickou poštu?

Ano, přišel mi od něj email s zněním přibližně: "Čau, dělám na takovém techno albu, nechceš jít do toho se mnou..?" Bylo to pro mě velké překvapení, protože jsem ani nevěděl že má na mě kontakt ! (smích). Ale byla to fajn a nová zkušenost. Všechno jsme udělali přes internet.

Když už jsi nahrál album s Vince Clarkem, je tu pak nějaká šance, že uděláš něco s Alanem Wilderem?

Nikdy nic nevylučuju. Popravdě, žádné rozhovory na tohle téma neexistují, ale kdo ví?

Podpoříš desku MG i koncerty?

Ne. Propaguju to jen rozhovory v médiích, ale nechci s tím vystupovat živě. Musel bych na to postavit celý tým, a taky dát do chodu celý ten modulární systém syntezátorů... Myslím že výsledkem by byla každodenní katastrofa ! (smích). Navíc jsem se vrátil do studia, a dělám na materiálu pro Depeche Mode.

Měl jsem rád tvoje alba předělávek Counterfeit. Překvapilo mě, že aktivní skladatel Depeche Mode se rozhodl nahrát písně jiných interpretů. Jak tě napadlo sáhnout po repertoáru Tuxedomoon nebo Sparks ?

Myslím že je zajímavé ukázat světu, kteří hudebníci mě inspirují. Možná, že jednoho dne spatří světlo světa i další takové album. i když si myslím, že mnohem zajímavější je nahrát svůj vlastní materiál.

Máš už nějaké nápady, co třeba předělat?

Abych byl upřímný, teď nemám žádné sólo plány. Můj hlavní cíl je psaní písní pro Depeche Mode. Možná že později nějaká myšlenka na Counterfeit 3 přijde...Ale teď to neřeším.

Když už jsme u Depeche Mode, můžeš prozradit, co můžeme očekávat?

Myslím, že je ještě příliš brzy o tom mluvit. Pár týdnů jsem pracoval na první písni, a ještě pořádně nevím , co z toho vzejde. V tuhle chvíli to všechno plyne samovolně.

Využiješ zkušenosti z desky MG i na novém albu kapely?

Jsou to úplně jiné projekty. Neříkám, že třeba nepoužiju určité nástroje, nebo zvuky, ale určitě chci, aby to znělo úplně jinak než MG. Víte, tohle už budou písně (smích).


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


deepspace101 :

27. srpna 2015, 01:56     

Pokud jde o mne, ať Alan udělá s kýmkoli cokoli. Hlavně když konečně zase něco vytvoří a pustí do světa.


Hammersmith Odeon :

23. září 2015, 00:10     

Martin prekvapil s tým Alanom. Práve nedávno som na inom web-e písal, že by bolo fajn, keby Dave urobil sólovku s Alanom, resp. keby DM použili (aspoň) ako producenta Alana. Vuoala, a Martin už niečo naznačil (aj keď… tá info je z Poľska, tak neviem,neviem)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků