Po stopách DM VII. : Dave se žení!


Teenagerský časopis Bravo udával v 80.letech tempo mezi německou (a snad i celoevropskou) mládeží. Depeche Mode tehdy byli v každém druhém čísle, a jistě mnozí z vás vlastní výstřižky které kolovaly i po Československu. Překročme dvacetiletou propast dějin, a podívejme se na zoubek jednomu rozhovoru z roku 1985...
Dave Gahan : "Pomýšlím na manželství" (Bravo - 1985)

BRAVO : Už pár týdnů jsi zasnoubený. Jak je to se svatbou?

DAVE : Vůbec nejsem typ, který by ze svého soukromí dělal nějaké senzace, jako to dělají mnozí hudebníci. Je to všechno bez tamtamů. Pro mé přátele a kapelu to nebylo moc veliké překvapení, že jsme s Joanne manželé. Jo znám už víc než sedm roků. Už dva a půl roku žijeme spolu.

BRAVO : Byl váš sňatek oficiální?

DAVE : To bylo úplně banální. Jednou ráno jsem vstal a pomyslel si, proč bychom nemohli být manželé? Takže isem se zeptal Jo, a ona odpověděla jednoduše: Ano.

BRAVO : A nebyla nespokojená, že jsi ji postavil před hotovou věc?

DAVE : Ne, pomýšlíme na manželství, a asi tak za jeden rok budeme skutečně oddáni.

BRAVO : Kde to má být?

DAVE : V Essexu, v zahradě velikého hotelu. Nechám pozvat jen své nejbližší a nejlepší přátele. Samozřejmě i kapelu a mnoho dalších lidí, kteří nám pomáhali.

BRAVO : Žádná prominence?

DAVE : Pouze Alison Moyet, ale ne, protože by byla moc prominetní. A Vince C1arke, náš dřívější spoluhráč - ten přijde také.

BRAVO : Co máš dostat jako dárek k svatbě od Depeche Mode?

DAVE : Videovýzbroj se vším všudy. Takovou, kterou Alan stále tahá.BRAVO : Bude tu brzy množství malých Gahanů?

DAVE : Chceme sice děti, ale v této chvíli na to není čas. Teď jsem srdcem a duší s kapelou a kdybych měl děti, musel bych jim část tohoto času věnovat. To momentálně nejde. Přesto se ale musím na budoucnost připravit a v každém případě mít pořádnou rodinu.

BRAVO : Kde si se seznámil se svojí ženou?

DAVE : Jak jsem říkal, před sedmi roky. Oba jsme byli punkeři a potkali jsme se na koncertě skupiny "Damned". Jo žila v jednom starém domě"- v Londýně, kde žili jen punkeři, skini a takoví lidé.

BRAVO : Od té doby jste už byli spolu?

DAVE : To bylo jako v přátelství. Největší a na vždy. Měl jsem také pár přítelkyň, žádné stálé, hlavně když jsme jezdili na turné. Ale vždycky isem patřil Jo. Je to jediná žena, se kterou bych mohl žít. Jo a já máme společné hobby a zájmy. Stará se o mě, když jsem doma a když, jsem pryč, tak vyřizuje veškeré papírování.

BRAVO : Jaké má Jo povolání?

DAVE : Už rok studuje biologii u jednoho kolegy v Londýně. Dříve byla zdravotní sestra.

BRAVO : Jsi jediný z Depeche Mode, který ještě bydlí v Basildonu. Jsi tak vázaný na domov?

DAVE : Jsem typ, který má rád kolem sebe svoje přátele a svoji rodinu, který nerad jezdí daleko, když se chce napít niva. Ale stejně většinu času trávím v Londýně a když se mi konečně podaří být doma, tak chci mít od music bussinesu klid.

BRAVO : Koupil sis v Basildonu dům?

DAVE : Ano, je to překrásná vila v Georgiánském stylu s velikou zahradou kolem dokola. Leží uprostřed zeleně u silnice z Basildonu.

BRAVO : Jak jsi k ní přišel?

DAVE : Vybral jsem si nejlepší nábytek. Všechno je velice moderní, šedé koberce, šedé tapety a špičkový nábytek z oceli. Nemám rád byty, které vypadají jako krám. U mě musí být všechno nenásilné, světlé a provoněné.

BRAVO : Jsi také typ, který musí stále něco dělat?

DAVE : Jak u čeho. U většiny věcí se raději postavím před lidi a řeknu jim, co a jak. Na zahradě je to ale jinak. Vždycky když mám čas, už jsem venku. Buď jdu pozorovat ryby v nedaleké řece, nebo si prostě udělám hodinovou procházku.

BRAVO : A jak to vypadá v kuchyni? Kdo drží v ruce vařečku?

DAVE : V kuchyni jsem šéf. Vařím pro svůj život rád. Na repertoáru mám nejméně dvacet čínských receptů.BRAVO : Které hobby máš ještě?

DAVE : Joanne a já jsme rodilí lenoši. Nejraději ležíme doma před televizí. Dále si rád zajdu se svými kumpány na dvě piva do své oblíbené hospody. Ale ze všeho nejraději se vozím ve svém Porsche 944. Jo jsem koupil Austin Metro.

BRAVO : Stalo se někdy, že jsi prohlásil "Už nemám víc chuť na Depeche Mode! Jdu dělat něco jiného!"

DAVE : Ano, to si dobře vzpomínám. To bylo na konci roku 1984 po našem dlouhém turné. To jsem byl tak fyzicky na dně, že jsem prostě dál nemohl. Jistě si vzpomínáš na jeden dvouhodinový koncert. To bylo jako běžet třicet kilometrů. Po tomto koncertě jsem si musel udělat dovolenou. 0 Depeche mode jsem nechtěl ani slyšet. Ale to je u většiny hudebníků po velikém turné. Je to už v pořádku. Také Martin měl mnoho důvodů, hlavně byl pod tlakem, aby napsal nové songy.

BRAVO : Dokážeš si představit dělat něco jiného, než hudbu? Máš nějaký sen?

DAVE : Nevím. Je to těžké, říct, když jsi obklopen hudbou. Asi bych dělal módního návrháře, nebo bych si otevřel butik v Londýně, móda,a starožitnosti mě zajímají dodnes.

BRAVO : máš nějaký plán, kdyby se Depeche Mode rozpadli?

DAVE : To si nedokáže představit asi nikdo z nás. Nevím, co bych dělal dál.

BRAVO : Existuje nějaký recept, jak udržet kapelu pohromadě?

DAVE : Náš recept na úspěch je : hlavně stále vidět před očima svůj cíl. Nejprve Anglie, potom Evropa a konečně Amerika. Nakonec vidíme nové LP, na kterém jsme přímo pracovali. To nás drží pohromadě. Ačkoliv jsme úplně rozdílní lidé s různými soukromými zájmy. Nevím, co se stane, když budeme mít ještě více úspěchů než máme teď. Nedokážu si to vůbec představit.-sin-
Další díly seriálu "Po stopách Depeche Mode"    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


ottas :

8. ledna 2008, 08:22     

Úplně s ním cítím,také se nejraději projíždím ve své Škodě 120 GLS:)


dave :

9. ledna 2008, 17:59     

a posloucháš u toho Monte Rosu, jj


ottas :

9. ledna 2008, 18:28     

Ne,Evu a Vaška.


dave :

11. ledna 2008, 20:55     

to musíš mít kvalitní aparaturu, abys přehlišil ten řvoucí motor :-ú


ottas :

12. ledna 2008, 01:09     

jo,teď jsi na to káp,čéče.Mám super double-deck zn.Mekasonic,koupil jsem ho velice výhodně od rákosek na tržnici.Životní kauf.


ottas :

12. ledna 2008, 01:16     

Jo,mimochodem,kou­kám že jste tady všichni samej Dave,Alan….velice originální.To jen tak na okraj,ty Dave.


fan4dm :

12. ledna 2008, 16:50     

:o)


ffelina :

16. ledna 2008, 13:26     

buďte rádi, že nemusíte jezdit tramvají s mp3 v uchu:)))..
Je to tak dávno :o), no urazili pěkný kus cesty a úspěchů mají dost a dost, jen co je pravda..(dětí taky, hehe)


dave :

19. ledna 2008, 20:42     

ottas, jmenuji se David. Takže k tomu Davemu mám docela blízko. A jméno David je u nás hodně rozšířené, takže mě to ani nepřekvapuje, že se tady občas nějaký Dave objeví.
Třeba taková ffelina, ta určitě jezdí ve Felícii a ne sockou :-)


ottas :

19. ledna 2008, 23:24     

Jo ale nejseš amík ani anglán,jsi čecháček jak poleno,takže jsi David,né Dave,ty Dave.


david :

20. ledna 2008, 14:34     

nejseš ty otakárek? Ty mi to vracíš za ty hlášky na začátku, že jo? ;-) tak si teda změním jméno…


ottas :

20. ledna 2008, 14:42     

Nic Ti nevracím,jen do Tebe trochu rejpu,protože jak jsem zjistil,tak to je tady taková móda ztrapňovat lidi,že jo FAN4DM!


sinus :

20. ledna 2008, 19:09     

ottas : mrzí mě, že máš o ostatnch takové mínění. Viz mail. Tady v komentářích se raději věnujme spíš článku, kterého se týkají (to pro všechny).


ottas :

20. ledna 2008, 19:36     

sinus:jo jasně,dám si na to pozor.Viz.mail.


dfiagonala :

2. listopadu 2014, 08:55     

Krásný článek o krásném klukovi,budoucí megahvězdě!

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků