Perličky z Tour Of The Universe - část 2.


Druhý díl našeho seriálu bude poněkud škodolibý - věnujeme ho totiž převážně chybkám a chybičkám, které se za dosavadních 65 odehraných koncertů tu a tam vyskytly. Stává se to občas každému hudebníkovi - a Depeche Mode jsou také jen lidé, stejně jako my. Tak pojďme na to...Obsah videa :


10.6. Berlín

Jeden z prvních koncertů turné, po tom co Dave vyvázl ze svých zdravotních potíží. Možná ze samé radosti že může být po tom všem na pódiu Dave startuje zpěv Its No Good o něco dříve než by měl...

12.6. Frankfurt

Hned následující koncert se situace opakuje v bleděmodrém, a Martin na Davida jen šibalsky mrkne.... No nic, máme ještě 100 dalších koncertů, kde to napravíme :)

20.6. Werchter

Publikum na zdejším festivalu TW Classic bylo poněkud mrtvé. Na tohle Dave není příliš často při Enjoy The Silence zvyklý, a tak pokřikuje "Weaky, Weaky!" (slabé, slabé!).

4.10. Mexico City

Házení vlajek na pódium není jen výsadou polských fanoušků, ale děje se tak třeba i v Mexiku. Ovšem tady je z videa patrné, že Dave si vlajku z publika vzal sám dobrovolně, a začal s ní na pódiu mávat a tančit...Pro místní fans to byla určitě dokonalá tečka za klasickou "mávačkou" na konci Never Let Me Down Again.

29.8. Dallas

Při písni Judas se něco nepovedlo, a Martin s omluvným úsměvem povídá "Sorry, zkoušeli jsme to jen jednou..". Pak píseň začíná znova.

21.11. Barcelona

Zatím nejnovější klopýtnutí Depeche Mode ze sobotního koncertu v Barceloně. Davidovi při Waiting For The Night na chvíli vypadne text. Pikantní na tom je, že koncert byl filmovaný pro chystané DVD, a kapela opětovně zařadila tuto píseň do playlistu asi právě kvůli tomu. Doufejme že si tvůrci DVD šikovným střihem s tímhle poradí.

7.11. Mannheim

Zde jen taková drobnost - Fletch na konci písně Policy Of Truth cosi zbaští. Dobrou chuť Andy!Perličky z Tour of the Universe - část 1.

Perličky z Tour of the Universe - část 3.-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


intelpetr :

23. listopadu 2009, 17:00     

To uzobávání na pódiu Andyho postavě moc nesvětčí :-D


Nelis :

23. listopadu 2009, 17:41     

Ta vlajka byla hezký spontánní moment. U nás zvedá jen ty polské!


nick :

23. listopadu 2009, 17:54     

jen ať zvedá jakékoliv, u Daveho to je sláva, když udělá něco navíc.


fan4dm :

24. listopadu 2009, 00:44     

:o)) Krásný sestřih, je to přeci lidský chybovat a spíš než uhlazený, perfektně sestříhaný a bezchybný koncertní záznam na DVD by mě osobně potěšilo třeba právě to, kdyby tam nechali i takovýhle „lidský“ záběr, kdy zapomene Dave text, nebo začne zpívat dřív než má, případně Martin poplete začátek písničky. Myslím, že jsou v pozici, kdy už nemusejí nikomu nic dokazovat a naopak tohle by je ukázalo i z té druhé stránky než jak jsme zvyklí je na koncertních dvd vídat nebo cd slýchat. Tak třeba něco bude alespoň v bonusech.
Svačící Fletch to je taky vtipný :o)
Už míň vtipný jsou polský vlajky v Praze, ale když tam nejsou český a Poláci je tam nacpou….… :o(
Mimochodem, má někdo cd z LHN ze zmíněných koncertů? Zajímalo by mne, jestli jsou ty záznamy na cd autentické, tedy i s těmi Daveovými chybami…..


Godmy :

24. listopadu 2009, 02:03     

No delate z komara velblouda :p .. Dave ma trochu problem s It's No Good… se mu ani nedivim, ale do pohody. Pak do toho dava vsechno. Ta vlajka je super, Flatch si nejspis vzal jen neco sladkeho, aby doplnil rychle energii.. no co ? Dave zase pije (i kdyz tam je to vice pochopitelne). A u Waiting for the night tezko vypadly slova, proste to nechal zpivat lidi chvilu…


sinus :

24. listopadu 2009, 10:18     

Byly to opravdu jen drobné přehmaty, a vlastně můžeme být rádi, že DM nemají skoro žádné, jsou to profíci každým coulem. Příští díl Perliček už bude zase věnovaný jiným momentům, spíše spontánního typu :)


fan4dm :

24. listopadu 2009, 23:47     

Mně se ty „přehmaty“ a z nich plynoucí spontánní reakce na vzniklou situací líbí. ;)
A právě proto mě zajímá, jsou-li tyto „chyby“ také slyšitelné i na oficiálních cd z těchto koncertů LHN? Nebo je na nich záznam sestříhnutý a upravený na bezchybný? Má někdo tyhle koncerty na cd?


fan4dm :

24. listopadu 2009, 23:59     

Někde jsem četl, že taky během koncertu přelétalo nad stadionem nízko letadlo, jen už si nevzpomenu kde to bylo… :)


sinus :

25. listopadu 2009, 11:37     

To letadlo bylo v Hamburku 2.7., při „Home“.

Jinak na LHN to neupravují – alespon na Frankfurtu a Berlíně je ta Its No Good přesně tak jak na youtube. Ještě aby to upravovali – vždyt právě tyhle věci jsou kořením živáků :).


petak2 :

25. listopadu 2009, 17:27     

fan4dm : o tom letadle v hamburgu jsem psal já v mé reportáži.a ještě lítali letadla na jedenom koncertu v jižní americe,ale to si zase nevzpomenu já kde to bylo.


deepspace101 :

25. listopadu 2009, 19:57     

Povedené video o tom, co se nepovedlo :-) Nejvíc se mi líbí Barcelona – taková zasněná atmosféra a do toho najednou Martinův typický smích. Úžasný moment! :-))
Mimochodem, nepojídá Martin v přestávkách mezi písničkami také něco? V Praze se mi zdálo, jako by si občas cosi zobnul.


Sveta :

26. listopadu 2009, 23:43     

Dobry napad, ako bonus k DVD, trapasy a spontanne okamihy, kto im to navrhne? :))


fan4dm :

27. listopadu 2009, 01:15     

SINUS & PETAK2: Michale a Peťo díky za info. Tak to já budu přednostně kupovat tahleta cd. A určitě se budu těšit na další „Perličky z tour“, jelikož nevidět a nečíst tenhle článek, neměl bych o tom ani potuchy. Ono se občas asi něco někde mihne na foru, ale nemám teď tolik času jej poctivě pročítat. ;o)

SVETA: No, teď už jen zbývá, aby se ten nápad donesl až k nim. Hlavně aby ale potom nezapomněli na booklet nebo do titulků napsat odkaz na tento web!! ;o)


sinus :

27. listopadu 2009, 09:21     

Myslím že oni nejsou z těch, kteří by něco takového vydali, minimálně Dave či Martin mají ke koncertům hodně profesionální přístup, a tímhle by se asi chlubit nechtěli… Zato fanoušci ty chybky doslova sbírají – viz například edice „Something Went Wrong“, která už obsahuje 5 nebo šest CD :)


Možná by mohly mít naději ty hezké spontánní momenty, jako třeba nechal zpívat tu malou holku ve Valladolidu, či s tou vlajkou – ale otázka je jestli to někdo z jejich týmu pohotově nahrál v nějaké slušné kvalitě.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků