Nová deska bude hodně elektronická...


Španělský deník El Mundo pořídil krátký rozhovor s Davidem a Martinem...Jak bude znít vaše nové album? Bude to mít něco společného s vaší předchozí nahrávkou Delta Machine?

Dave: Nazvali jsme ho Spirit. Myslím že to je výstižný název, dokonale to zapadá do toho, na co se ptáme v písních. Kde je náš společný duch lidstva? Duch naší jednoty? Proč se snažíme od sebe navzájem rozdělit? Neustále stavíme nové a nové zdi... Takže to album bude více provokativní, hlavně po stránce textů. Víc než naše předchozí nahrávky. Reflektuje to, co se děje ve světě. A co se týče zvuku...bude samozřejmě elektronické.

Martin: Řekl bych, že bude hodně elektronické. Nebude to mít nic společného s Delta Machine. Budou tam i kytary a živé bicí, ale základ tvoří elektronika. Nedá se to přirovnat k žádnému minulému albu.

Otázka na tebe Davide: Se Soulsavers jsi vystupoval v malých sálech, spíše klubech. S Depeche Mode vás zase čekají ohromné stadiony. Co ti, jako umělci, vyhovuje víc?

Dave: Hraní v malých sálech jsem si náramně užíval. Soulsavers jsou pro mě určitá výzva, protože ta hudba se tolik liší od Depeche Mode. Je tam víc prostoru pro improvizaci. A taky mnohem víc živého hraní. Ale jsou určité momenty, které jsou v obou kapelách podobné. Atmosféra Depeche Mode je jiná, ale možná, až vydáme album, a začneme nacvičovat na turné, zkusíme nějaké menší prostory.

Martin: S našimi fanoušky je to v pohodě, máme štěstí. Je jedno kde hrajeme. Při minulém turné jsme udělali překvapivý koncert v divadle v Los Angeles pro pár stovek lidí. A další koncert jsme zase vyšli na jeviště před 16 000 lidí, kteří znali každé slovo z našich písní. To bylo fantastické.

Co se změnilo v Depeche Mode po více než 30 letech vaší kariéry?

Dave: Naše živá vystoupení. Řekl bych, že je to stále lepší a lepší.

Martin: Od roku 1980 se toho změnilo strašně moc. Nástroje, které používáme, jsou úplně jiné. Naše stage prošla taky velkou proměnou - a obzvlášť Dave. Myslím že byl na jevišti dobrý už před těmi 30 lety, ale teď je ještě lepší.ilustrační foto : Dave a Martin na Echo Awards 2009


Jak ovlivnily hudbu Depeche Mode vaše osobní životní zkušenosti a zážitky? Dave si prošel závislostí, nemocí...

Dave: Všechno čím jsem prošel, je v mých písních. Hudba byla vždycky to, co mi umožnilo žít, pracovat, experimentovat... Myslím že budu zpívat ještě dlouhou dobu.

Která je, podle vás, nejlepší píseň vaší kariéry?

Dave: Ta píseň pochází sice z mého těžkého životního období...ale myslím že Condemnation. Díky této písni jsem si uvědomil, že jsem skutečný zpěvák.

Martin: Mám rád hodně mých písní, ale nemůžu vybrat jen jednu...

Bylo by snadné dnes vydat svou první desku, pro kapelu jako jsou Depeche Mode?

Martin: Hudební průmysl teď prochází těžkým obdobím. Ale pro celý svět je teď nelehká doba. Je dost složité začít, získat nahrávací smlouvu, a speciálně pro rockové kapely. Dřív bylo jednodušší mít kontrolu nad vlastní kariérou. Když jsme podepsali první kontrakt, bylo to s nezávislým labelem. Neměli jsme manažera, který by nám radil co máme dělat, a tak jsme jeli svým vlastním tempem.

A co současná hudba, máte nějaké oblíbence? Mohli by být nějací noví Depeche Mode?

Dave: To je těžká otázka... Ale je pár věcí, které mám docela rád. Třeba Algiers. Byl jsem se na ně podívat před 15 dny v New Yorku, a byli prostě úžasní!

Martin: Pro mě to je teď složité, protože jsem víc než půl roku neposlouchal skoro žádnou hudbu. Před sedmi měsíci se mi narodila dcerka, a mě nezajímalo nic jiného. A když si někdy v autě pustím v rádio, tak mi to všechno splývá...Jedno zní jako druhé.

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků