Fletch : Nejlepší byla Paříž a Milan


V průběhu zastávky Depeche Mode v New Yorku byl Fletch opět odchycen novináři, a reportérovi deníku San Francisco Chronicle odpověděl na několik dotazů…Neměl jsi někdy špatný pocit z toho, že jen stojíš v pozadí a mačkáš knoflíky, zatímco Dave Gahan takříkajíc „nasazuje krk“ v přední části stage?

Bohužel, za klávesami nemůžete vydávat nějak zvlášť náročné výkony. Není to příliš rockn'rollový nástroj. A taky nejde, aby každý jednotlivec z kapely šel dopředu a řádil. Skupina je složená z rozdílných individualit. Mám rád svůj job v pozadí, a rozhodně bych nechtěl měnit s Davidem. Určitě ne. Kdybys měl možnost vidět moje taneční pohyby, už bys nechtěl abych byl na Davidově místě.

Na tomto turné Dave prošel potížemi s rakovinou a zraněním nohy. Proč jedete stále turné?

Je to pro nás úžasné turné – v některých ohledech, rozhodně tedy v Evropě, je pro nás vůbec nejúspěšnější co jsme zažili. Ale taky s největšími katastrofami. Dobré je na tom to, že jsme dokázali s tím vypořádat a jít dál. Konkrétně Dave prokázal hodně bojovnosti – můžu říci že takovým způsobam, jak to umí jen on.

Spousta jiných kapel by se stáhlo do svého soukromí…

Ano, po vyřčení verdiktu operace se nám honily hlavou všelijaké myšlenky. Ale ve finále to vlastně nemohlo být lepší. Bylo to zachycené velice brzy, takže to byla jen otázka odstranění.

Takže říkáte, že pro chlápka co už si jednou prošel klinickou smrtí, je tohle úplná drobnost?

Říkal jsem den poté Davidovi : „Už se nemůžu dočkat tvojí autobiografie!.“ Rozvíjí se to už v pěkný příběh.

Je možné že některé z těchto nehod můžou být následkem neklidnosti způsobené Martinovými absurdními oblečky. Naznačili jste mu někdy, že vypadá děsně, v těch kožených sukních, či stříbrných úborech?

Za ty léta jsem mu mnohokrát říkal „tohle přece nemůžeš nosit“. On v tomhle ohledu žije ve svém vlastním světě. Když se podíváš na všechny tři členy kapely, tak v podstatě neděláme nic skutečně účelově. Já jsem víceméně nudný patron v pozadí, a každý si může pomyslet : „to bych tam mohl být klidně já“. A pak se dostaneš k Martinovým sukním a stříbrným oblekům, ve kterých vypadá jako ženská. No a pak tu máš zpěváka-idola. Prostě se to vyvinulo do této podoby, a já myslím že je to dobrá sestava.

Už se vám tedy podařilo vyhrabat ze všech problémů?

No, na prvním koncertě v Izraeli jsem dostal špatnou zprávu – můj otec zemřel. Takže je to pro mě taky dost nešťastné. Kladem zase je, že jsme odehráli několik opravdu ohromných představení. Řekl bych že Paříž a Milan byly naše asi nejlepší koncerty. Takže to bylo zase pár světlých momentů.sfgate.com

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


magi :

12. srpna 2009, 16:59     

Já jsem víceméně nudný patron v pozadí, a každý si může pomyslet : „to bych tam mohl být klidně já“. A pak se dostaneš k Martinovým sukním a stříbrným oblekům, ve kterých vypadá jako ženská. No a pak tu máš zpěváka-idola.

…to som sa super zasmial))))


Acheron :

18. srpna 2009, 05:52     

Tohle je taky dobra perla>

"Kdybys měl možnost vidět moje taneční pohyby, už bys nechtěl abych byl na Davidově místě. " :D


pepa :

18. srpna 2009, 10:35     

Andy na Davidově místě,to by byla návštěvnost:)Ob­zvlášť,kdyby byl do půl těla:):)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků