Fletch : Album v roce 2011...?


Depeche Mode se po španělských zastávkách přesunuli do Francie, kde dnes večer koncertují v Lyonu. Ještě před koncertem odchytila novinářka Stephanie Lopez Andyho Fletchera, a položila mu pár otázek. Odpovědi vyšly v místním „free deníku“ La Petit Bulletin, který je jakousi obdobou našeho pražského Metra. Andy je zde označen za „třetí nohu skupiny, nezbytnou pro udržení stability Depeche Mode…“Při každé vaší zastávce v Lyonu hrajete stále ve stejné hale (Tony Garnier Hall). Máte nějaký zvláštní vztah k tomuto koncertnímu místu?

No, už je to hodně let, co hráváme v Tony Garnier Hall. Asi proto, že vždycky tady bylo vše v pořádku. A máte tu výbornou kuchyni! Milujeme starý Lyon, je to město s unikátní architekturou – včetně sálu, ve kterém je koncert zážitkem. Vždycky se sem těšíme.

Chvála Lyonské haly asi nebyla dána jen formální Fletchovou slušností, ale i skutečně zajímavým koncertním prostředím. Posuďte sami :Dovedete si představit, že Depeche Mode budou koncertovat za deset-dvacet let?

Já osobně bych po šedesátce už nechtěl pokračovat dál. Nemám žádné sny o kariéře Rolling Stones. I když musím říct, že hudba pro nás v životě znamená velice hodně, tak člověk nikdy neví co se může stát. Možná že Depeche Mode budou mít problém přestat…V každém případě tu budeme v roce 2010, možná s dalším albem v roce 2011..

Zůstali jste věrní svému zvuku přes tři desetiletí. Jaké album se u vás drží na špici, jako nejlepší všech dob?

Myslím že z počátku 80.let byl náš synth-pop trochu kýčovitý, tedy ty první písně. Jinak bych řekl že Black Celebration a Violator jsou naše nejlepší desky z hlediska zvukové produkce a vývoje kapely, které nás dostaly na vrchol. Hodně důležité bylo album Ultra, jelikož v té době byla kapela na pokraji rozpadu, a díky němu jsme se vrátili zpět. A konečně – jsem velmi hrdý na Sounds Of The Universe, protože představuje docílení rovnováhy mezi Davidem a Martinem.

Dave a Martin měli oba souběžně sólové projekty. Nikdy tě nelákalo mít také své sólové album?

Už jsem jedno album udělal, ale byl to spíš vtípek, kdysi v Berlíně v 80.letech. Dave hrál na bicí, Alan na klavír, Martin a já na kytaru. Existují pouze dvě kopie – jedna je u mě a druhá u Martina. Díky bohu, že to už zavál čas!-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

23. listopadu 2009, 22:59     

Oh My God! V Lyonu právě dohráli INSIGHT! Bravo Martine!


sinus :

24. listopadu 2009, 10:25     

a videjko : http://www.you­tube.com/watch?…


nick :

26. listopadu 2009, 00:54     

k tomu videjku:
ten klávesák je hroznej


Jirka :

26. listopadu 2009, 17:31     

Moc bych s novým albem v roce 2011 nepočítal ,Fletch občas něco plácne


sinus :

27. listopadu 2009, 09:10     

Myslím že budoucnost Depeche Mode bude stát a padat hlavně na tom, jak na tom Dave bude zdravotně. Ale tipnul bych si, že kdyby nic, tak určitě ještě Dave vydá alespoň jednu sólovku, vypadá to že ho to hodně baví.


Beladona :

27. listopadu 2009, 11:36     

Album už v roce 2011 mi nepřijde moc reálné. Možná tak o rok dva později.
A řekla bych, že na takhle dlouhé turné už si asi znovu netroufnou.


fan4dm :

28. listopadu 2009, 14:49     

Já myslím, že zrovna Fletch nikdy moc „neplácá“. To jeho „možná“ ale může vzhledem ke kontextu znamenat stejně tak jen bezvýznamný řecnický obrat jako i náznak toho, že mají dost materiálu na další desku, jejíž příprava by tedy nemusela trvat dlouho. Osobně si ale taky myslím, že další album v roce 2011 není moc reálné. Příští rok dojedou turné, pak si podle mě dají alespoň rok na odpočinek a potom by mohli začít dělat na nové desce. Ani bych se ale nedivil, kdyby po odpočiku Dave (nebo i Martin?) vydal další sólovou desku a možná o udělal pár koncertů a pak teprve chtěl pracovat na dalším materiálu pro DM. Těžko říct, čas ukáže. :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků