Depeche Mode v Antonových očích


V dubnu 2009 se naplno rozběhla promo kampaň k albu Depeche Mode - Sounds of the Universe. Jejich dlouholetý spolupracovník Anton Corbijn podpořil kapelu v holandské talkshow Drait Door, a povídal si s moderátorem o tom jak vlastně s kapelou začínal...
Dvě poznámky :


Pozoruhodné je, že podobně jako jiný důležitý muž v historii Depeche Mode, Daniel Miller, objevil Anton sílu kapely až na druhý pokus. Ovšem narozdíl od Daniela nebyla pauza mezi prvním a druhým setkáním několik v týdnů, ale rovných pět let. O jejich první "růžové" foto session se můžete dočíst tady.


Zpěvák Coldplay, Chris Martin komentoval jejich vide-tribut Antonovi (potažmo DM) těmito slovy : „Tohle je náš pokus o coververzi, točenou z lásky k Depeche Mode a geniálnímu režisérovi Antonu Corbijnovi. Zkoušíme s Antonem experimentovat – může to být katastrofa, nebo to bude v pohodě...“ Ve finále nakonec toto experimentování dopadlo tak jak již víme, že oficiální video k písni Viva La Vida svěřili režiséru Hype Williamsovi, a ze spolupráce s Antonem vznikla ona druhá neoficiální verze.


Obě videa Viva la Vida můžete shlédnout na jejich webu :

oficiální video(režie Hype Williams)

neoficiální video (pocta DM a Antonovi)

...a pokud jste neviděli, tak zde je video „„Talk““ (režie Anton Corbijn, rok 2005)


-sin-

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků