Dave : Nové U2 jsem neslyšel...


Dave Gahan v rozhovoru pro Good Karma probírá vývoj svého vztahu s mozkem kapely, Martinem Gorem. Můžeme říci, že jsou to jen samé dobré zprávy…Blýskání na lepší časy?

Proč jste se rozhodli na novém albu pracovat opět s producentem Benem Hillierem?

To není poprvé, co pracujeme se stejným pruducentem na více albech. Například Daniel Miller, Gareth Jones, Flood… Tady vždycky byl důležitý faktor nějaké změny. Změna byla patrná mezi alby Violator a Songs Of Faith And Devotion, ačkoliv měly stejného producenta. Přichází to přirozeně – prostě kapela měla pocit, že ještě naše spolupráce neskončila. Při nahrávání tohoto alba celé to naše pracovní soukolí do sebe zapadalo mnohem lépe, než při albu Playing The Angel…Je to výborný producent, vždycky přijde s nějakými nápady a tím podpoří naši kreativitu.

Lze ho považovat za jakéhosi čtvrtého člena kapely, po odchodu Alana Wildera?

Pokud to budeme brát podle času který s námi trávil, tak ano. Ovšem, po hudební stránce, hlavním podíl tu má Martin. Taky jsem začal s psaním písní, a i nadále se angažuju při pracích ve studiu. Ben Hillier tady má hlavně roli člověka co stimuluje kapelu – v tomhle ohledu je jedna z klíčových postav co pomáhá Depeche Mode v poslední době růst.

Ted, když píšeš svoje písně, jsou ti bližší Martinovy texty které zpíváš?

Ano, možná ještě více… Od Violatoru a S.O.F.A.D. jsou mi jeho texty mnohem bližší, a mnohem lépe se mi zpívaly jeho písně. I když na Exciteru jsem měl pocit, že něco nefunguje. Tehdy jsem měl potřebu dostat ze sebe své pocity, což tehdy nebylo uskutečnitelné v rámci kapely. Takže došlo na sólová alba. Myslím že to byla důležitá část vývoje – dnes vím čím jsem a jaká je moje pozice v kapele. Při Exciter Tour jsem fakt měl někdy pocit, jako bych byl nájemný zpěvák, jakoby si Martin s Markem Bellem natočili svojí desku! (směje se) To už je pryč – naše současná deska je mnohem více o společném úsilí, o společném hledání nových směrů. Oba jsme zaznamenali v životě pozitvní změny – Martin skončil s pitím – a sami sobě jsme teď mnohem více otevření.

Jaká muzika tě v poslední době zaujala? Líbí se ti poslední album U2?

Ještě jsem ho neslyšel… Loni se mi hodně líbili album MGMT, to byla opravdu deska kterou jsem vydržel poslouchat od začátku do konce.

V bonusech Deluxe verze nového alba jsou i vaše dema. Proč je vydáváte?

Proč ne ? (směje se). Ve skutečnosti to byl návrh Daniela Millera, a věřte že to nebylo jednoduché rozhodnutí. Už jen že jsme je museli najít! (smích). Nebylo to snadné, šli jsme za tím k Alanovi, protože on tohle všechno shromažďovával, a věděli jsme že byl přímo posedlý nahráváním. Ve finále jsme vybrali okolo deseti demosnímků. Bonusová edice také bude obsahovat další nové skladby, jedna z nich – Oh Well je společná práce mě a Martina – Mart složil hudbu a já napsal text.

Myslíš, že do budoucna bude více takovéto spolupráce tebe a Martina?

Vždycky je tu ta možnost. Byla to docela zábava. V tomhle se nepotřebujeme ptát o svolení – dal mi prostě nějakou instrumentální skladbu a já do toho napsal pár slov (směje se).
goodkarma.fr

-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


wifi :

11. března 2009, 11:06     

Zajímalo by mě jak se tvářil Alan…:)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků