DATWERK zahrají na Christmas Island Party


K chystané předvánoční DM party s podnázvem "Christmas Island" (11.12. v pražském klubu GOX) máme jednu aktualizaci. Na pódiu přivítáme jako hosty synthpopovou kapelu Datwerk, kteří zde představí nejen vzpomínky na staré songy z alba "Nebe nad Hlavou", ale i nový materiál, na kterém v současnosti pracují...

Založení skupiny se datuje někdy do roku 1992. Skupinu tvořil Vladimír Šimůnek (hudba, klávesy, Petr Tengler (hudba, zpěv) a Radomír Šrámek. Skupina vydala své první album "Nebe nad Hlavou" u Monitoru EMI v roce 1993 po vyhrané soutěži v časopise Filip. Následoval singl "Tančit s Tebou". Kapela se rovněž podílela na různých hudebních kompilacích. Petr a Vláďa se pak po několikaletém působení rozešli každý jinou cestou.

Vláďa koncem 90.let založil elektronický projekt Baykal, který se zabýval mimo jiné i muzikou k počítačovým hrám. Petr zase propůjčil svůj hlas rolím v muzikále a divadle (Rusalka, Romeo a Julie..).

V roce 2005 si spolu znovu po deseti letech zahráli v klubu Exit na Chmelnici v rámci Electro Prague Festivalu. Po Chmelnici následovaly koncerty v Praze, Bratislavě a Pardubicích. Na pódium se pak Datwerk vrátili ještě jednou, v roce 2008 na Oceán Party.


Pár ukázek z původní tvorby z roku 1993 :


Dívka v Bílém


Hrad


Nebe nad Hlavou :

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Ivan V. :

10. listopadu 2010, 13:36     

Když budu mít volno, moc rád přijdu.


wolf :

10. listopadu 2010, 16:13     

No rád si poslechnu kam se posunuli. Kazetu Nebe nad Hlavou mám ještě doma…:)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků