Praha 25.06. : Čekání na noc


A je tady závěr našeho krátkého letního putování - koncert doma v Praze. Domlouváme se, že tentokrát se nesmíme jako parta v kotli ztratit, a budeme skandovat konečně pohromadě. Tentokrát jsme přece doma! :)V okolí stadionu Eden se potulují hloučky lidí v černém od časných odpoledních hodin, a čekání před branami nastává už po třetí hodině.

Po otevření bran projdeme poněkud divokou tlačenicí na zelené pásky pro lidi pod pódiem, a jde se na další čekání. Tentokrát ho zkracuje pouze předkapela Motor, při které se spouští krátký deštík. Oproti lijákům v Bratislavě a Budapesti je to je to však jen tak trochu na osvěžení. Po zhruba půlhodině déšť definitivně ustává.Depeche Mode začínají nezvykle brzo, již okolo osmé hodiny za plného světla. Koncert by se tedy dal tak trochu nazvat "čekáním na noc". Již při prvních tónech In Chains a bouřlivé reakci publika se na sebe Dave s Martinem krátce podívali, a bylo zřejmé že dnes se budou bavit nejen fans, ale i kapela. Kotel reagoval velmi dobře, a bylo znát, že mnozí mají "natrénováno" z předchozích koncertů. Navíc určitě pomohl i fakt, že Eden je uzavřenější stadion, kde se pokřiky rozléhaly a odrážely od tribun lépe než na otevřeném prostranství. Během koncertu zkoušíme několikrát vyskandovat Andyho Fletchera, nakonec se podaří, že si toho Dave všimne, a na Andyho ukáže (zdokumentováno - v samém závěru tohoto videa od Dana)

Dave využívá prvního "nedeštivého" počasí, a objevuje se na molu již při A Question Of Time. Dnes se objeví na molu celkem čtyřikrát, což je víckrát než za poslední dva koncerty dohromady. Dnes neměl příliš složitou práci - často odkládal mikrofon a nechal zpívat fans za něj. Refrény při Walking In My Shoes, Its No Good či závěrečné "kiss me, touch me" u Fly On The Windscreen probíhaly s mikrofonem napřaženým do publika.Martin trochu zvolňuje koncert křehkou Little Soul, a vzápětí zase přeřazuje na vyšší stupeň se zpěvnou Home. Poté je jeho jméno vyvoláváno až do prvních tónů Davidovy Come Back. Dave zpívá celkem obstojně, je vidět že měl dvoudenní pauzu a stihl si odpočinout.

Zábava pokračuje, a koncert finišuje největšími vypalovačkami z depešácké pokladnice. Klasické "mávání" při Never Let Me Down Again je již dlouho dopředu očekáváno, a stává se (jako obvykle) zlatým hřebem koncertu. Pět přídavků potom už jen natáhlo euforii až do rozloučení společným duetem Martina a Davida, kteří se již definitivně "dočkali noci".Depeche Mode předvedli profesionální audio-vizuální show kapely v nejlepších letech. Žádné nostalgické vzpomínání či ohřívání staré slávy. Jejich nové písně fungovaly stejně jako letité hity, a 30 000 diváků bylo průřezem několika generací. Nejsou sice živou kapelou schopnou přílišné improvizace, ale na to si nikdy nehráli. Mají svůj osobitý způsob, jakým vás vtáhnou do děje. Takže see you na podzimní a zimní části turné!


-sin-FOTKY

VIDEAOhlasy z tisku :

Zázraky vesmíru v rozpáleném kotli
Eden ovládla černá magie


Depeche Mode zahráli bez šance na omyl
Depešáci zahráli v Česku pošesté a opět nezklamali
Skupina Depeche Mode nadchla vyprodaný pražský Eden
Koncert Depeche Mode: jejich sílu ukázal až soumrak
Depeche Mode v Praze trápila únava a divný zvuk. Písně to přežily
Depeche Mode zahráli v Praze staré hity i novinky
Všichni z cesty: Depeche Mode si prohlížejí Prahu!
Obojky, křiváky a černá: móda Depeche Mode je nadčasová

 

Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
Its No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
Policy Of Truth
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again


Stripped
Master And Servant
Strangelove


Personal Jesus
Waiting For The Night


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Tereza :

27. června 2009, 17:50     

Ten koncert byl úchvatný…ještě se z toho vzpamatovávám :-)


RadekDM :

27. června 2009, 19:31     

Proč to krucinál musí být tak prchavé.Člověk se na to těší takovou dobu a pak je to za pár okamžiku pryč a zůstavaj nám jen vzpomínky a pár videí na youtube :-(.Ale pořád tu máme zimní část turné,takže se pořád je na co těšit:-)


Depeche fan :

27. června 2009, 20:02     

To musel být skvělý zážitek.Bohužel v edenu jsem nebyla,nějak to nevyšlo a moc mi to mrzí. Ale hrozně moc se těším na leden do 02 arény,protože jdu na depešáky poprvé a i na můj vůbec první koncert :))


Darth Kedr :

27. června 2009, 22:15     

Tak koncert vam zavidim,jsem na to podobne,v lednu si je vychutnam poprve,Praha mi utekla,pac jsem na dovoleny na Zakynthu,tak vam do tech destu posilam letni pozdrav v rytmu klasiky Just Cant Get Enough!


jul9 :

27. června 2009, 22:58     

pro mě super!!!:-) akorát jsem prošvihla první tři písničky:-( může za to dopravní kolaps a tak nějak jsem i trochu doufala, že začnou hrát později po 20.00hod chjooo


Tonda :

27. června 2009, 23:19     

Vidím, že ještě existují lidé co se chystají poprvé v životě na koncert DM. U mně je to naopak. Byl jsem dvakrát a už asi nepojedu. V 1998 to bylo super, ale v r. 2001 jsem byl hodně zklamán. Živé bicí byl v 93. roce dobrý nápad, ale opakovaný vtip není vtipem. Písním z SOFAD to slušelo, ale k těm novým mi to moc nesedí, natož k těm před SOFAD. A ani nové album mě nepřesvědčilo, abych na DM vyrazil. V 90. letech jsem poslouchal pořád dokola DM, ale už mě to nějak přechází. Ultra byla podle mě poslední vydařené album.


RadekDM :

27. června 2009, 23:35     

Každá kapela prochází určitým vývojem a doopravdy si neumím představit kdyby se zasekli na New Life či See You.Asi by tady už nebyli.Já například považuju dvě poslední alba za hodně vydařené…To je ale věc vkusu.


sinus :

28. června 2009, 13:20     

RadekDM : to o té prchavosti je pravda, půl roku člověk suší doma lístky a těší se, a pak bum, dvě hodiny a je to pryč… Kolegové v práci si tukají na čelo, proč jedu víc než jeden koncert, ale jeden je prostě strašně málo! :) Ještě že nám to DM roztáhli až do zimy, aspon je zase na co se těšit.


magi :

28. června 2009, 13:43     

…presne,jeden koncert je malo)))


RadekDM :

28. června 2009, 15:11     

sinus:Mám podobný problém také s kolegou v práci.Ten mi dokonce volal když jsem byl na Slovensku,proč jedu takovou dálku na DM když on přišel na to,že maji koncert i v Praze že to teď čte.Když jsem mu odpověděl,že na Prahu už mám lístek skoro rok a že tam jdu také tak se strašně rozesmál jako,že nejsem normální.Prostě to někteří nepochopí…


David :

28. června 2009, 16:20     

Ale jo, bylo to docela dobry…na kapelu, ktera byla na vrcholu pred 20ti lety. Byl to muj treti koncert, ale vickrat uz asi nepujdu, myslim, ze uz nemaji moc co nabidnout, tedy krome neustaleho opakovani hitu z doby nejvetsi slavy. Souhlasim s nazorem, ze posledni opravdu dobre album bylo Ultra.


pepa :

28. června 2009, 16:35     

Jediný co mi na koncertě nesedělo, bylo to světlo.DM prostě sluší víc,když jsou zahalený ve tmě.Myslím,že v lednu v hale to bude o hodně lepší,co se týče světla,ale i zvuku.A mohli by hrát alespoň 5 hodin,ale to asi neklapne:):)?)


lol :

28. června 2009, 17:30     

ten koncert byl hroznej ja tam byl zadarmo a kdybych za to mel dat litr tak bych brecel stacilo ze tam prodavali pivo za 50 este 0.4 je to zlodejna jinak zvuk stal za prd, show o nicem a jeste ta sebranka nagelovanejch vychodonemeskecjh metalistu no fuj ani do konce sem tam nevydrzel…


trev20 :

28. června 2009, 17:50     

hele, jak se nakonec jmenovala ta předkapela před DM, někde uvádějí, že to byl ten MOTOR a někde ne… Jinak, koncík baječnej ale ti pšonci…. :ú


pepa :

28. června 2009, 18:02     

lol:tak proč tam lezeš???na pivo můžeš jít někam do hospy ne?


machus :

28. června 2009, 18:08     

Koncert super kde prosím prodávaj lístky na 14 ledna v ticketpro?


sinus :

28. června 2009, 18:08     

trev20 : ti tva týpci co hráli před DM byli MOTOR. jestli jsi pozorně poslouchal, mohl jsi zaslechnout při jejich produkci i jeden setík, co byl součástí předkoncertního DJ setu při Touring The Angel…


pepa : to máš pravdu, naproti v Tescu se dala koupit plechovka za nějakých 15 Kč :)


Jinak – co je pravdy na tom, že někdy v první třetině koncertu se nějak podělal zvuk, a ze vzdálenějších tribun byl blbě slyšet zpěv? Slyšel jsem to z více zdrojů… Kdo jste seděl na zadních tribunách?


V kotli to bylo v pohodě, DM mi připravili vynikající večer, těším se na další koncíky na podzim/zima.


Lucish :

28. června 2009, 18:11     

trev20: byli to vážně Motor, ačkoli v jednom článku jsem se taky dočetla, že vůbec nenastoupili. Byla bych sice radši, kdyby tohle americko-francouzské duo nenastoupilo – už v Bratislavě mě trochu vydeptávali, ale bohužel:-)


sinus :

28. června 2009, 18:12     

machus : prodává se to přes Sazkaticket info tady : http://depeche­.cz/…aze-141–2010


aniq :

28. června 2009, 18:22     

Já teda absolutně nechápu, jak může někdo napsat, že koncert byl hroznej. Nechápu.


Krieger :

28. června 2009, 18:31     

Pro mě to byl nejlepší DM koncert co jesm zatím mohl zažít!!!
Nechápu jak se někomu nemohl líbit.


sinus :

28. června 2009, 18:45     

Ať chceme nebo nechceme, DM se v posledních letech stávají mainstreamovou záležitostí. Jejich koncerty zajímají ohromné množství lidí, kteří chtějí slyšet ten slavný Enjoy, Personal atd… Takže na koncert prostě přijde kdekdo…


Přitom je paradoxní, že jejich poslední nahrávky příliš mainstreamové nejsou. Spíš naopak – poslední album je dost komplikovaná záležitost… Kdyby hráli na koncertech jenom věci z posledních tří alb (a že to některé kapely takhle dělají), řekl bych že by to velká část obecenstva nerozdejchala...


pettyshka :

28. června 2009, 18:50     

Já jsem z koncertu absolutně nadšená!,…nic lepšího jsem si přát nemohla!!Opravdu moc se těším na leden

sinus: Jo je to pravda.Stačilo když pár písní z nového alba zahráli v Edenu,…a co jsem koukala okolo sebe tak moc lidí nezpívalo,…já ale jo!:D


RadekDM :

28. června 2009, 21:00     

Hodně lidí se na ně jde podívat jen kvůli dvoum/třem přeslavným skladbám.Taky moc nechápu jak si někdo může odskočit na tribunách pro pivo nebo na malou třebas uprostřed Stripped,to jsem viděl na vlastní oči kde jsem byl s Janou v sektoru na sezení.


fdm86 :

28. června 2009, 21:00     

Chvilkama se mi zdálo, jako kdyby to bylo soutěžení, kdo komu víc dá.., kdo koho víc obdaruje.. My je? Oni nás? Rozhodně mám dojem, že z toho byli kluci párkrát mile zaskočeni:)


lucie :

28. června 2009, 21:14     

jjj naprosto souhlasim odskočení pro pivo při nejlepších hitech bylo na pěst,ale všechno tohle kluci naprosto vyrovnali.
Moc se těšim na leden,bylo to úžasný…:-))))


trev20 :

28. června 2009, 21:21     

No, já slyšel MOTOR poprvý v životě a jak na ně de docela špatná kritika, tak mě se docela líbili, myslím tím, jaký hráli sety…Btw, sem byl svědkem jedné události, kdy byl pár, kluk a holka, kluk nadšenej, ptal se své dívky, jestli se jí to líbilo a ona otráveně, že jo a kluk se jí zeptal, jestli zajdou ještě v lednu a ona, že jednou to snad stačí, ne? :)) No a já v lednu zajdu, pokud trošku změní playlist, behind the wheel je behind the wheel :) A líbilo se mi Come Back, jako studiovka nic moc ale na live užasný


teleke :

28. června 2009, 22:27     

Jsem taky víceméně fanoušek DM, na koncertu jsem nebyl, jelikož mi tito DM2 přijdou poněkud supermarketoví, což se potvrdilo i naprosto bezohledným začátkem koncertu před 20. hodinou, kdy podle mých informací mnoho fanoušků ani nebylo na místě, těch fanoušků, kteří jsou pro DM schopni „položit život“. Hlavně vědět, že mám vyprodáno, dál mě to nezajímá. Ekl.


jolik :

28. června 2009, 22:29     

Stydím se přiznat,že po 18 letech poslouchání DM jsem byla na jejich koncertě poprvé.A ještě navíc jsem šla sama :( Takže panovaly trochu obavy, jaké to bude.
Ovšem to,že budu tak unešená, to jsem vskutku nečekala.
Bylo to prostě super a vychutnala jsem si to od začátku do konce.
V lednu chci vyrazit znovu !!! ;))


pepa :

28. června 2009, 22:35     

RadekDM:Souhlas.Mě opravdu připadalo,že některý lidi tam přišli jen na pivo…
Předemnou stála holka která půl koncertu prokecala s nějakým týpkem o píčovinách!!!Pak skončila písnička ona zatleskala a žvatlala dál…nechápu!
Měla štěstí,že byla pěkná:):):)


sinus :

28. června 2009, 22:52     

teleke : na vstupence čtu toto : začátek koncertu 19:00.


jolik :

28. června 2009, 22:53     

Re:Teleke – začátek ve 20 hod bezohledný nebyl. V Edenu se smí hrát jen do 22 hod, takže jinak nemohli…
a oficielně bylo na lístkách 19 hod – takže hodina rezervy snad stačí,ne ?


teezka :

28. června 2009, 22:55     

ten kdo napíše že koncert byl hroznej tak je to úplný tupec….bud tam ten člověk nemá co chodit..nebo má říct normální kritiku s plusama i s mínusama….a ne že PIVO BYLO DRAHÝ…fakt trapný….pro mě to byl celoživotní zážitek….:)


rené :

28. června 2009, 23:14     

Nejlepší zažitek a to bylo moje 5 turné jak říka teezka ,když někdo baziruje na pivu tak si ho měl dat za 26 na zimním stadioně slavie na stadion jsem vlezl kvuli koncertu stanky my byly někde…...všem ostravakum děkuji super jízda ze svinova i na ty problemy,,,,,,,,,,,,,


trev20 :

28. června 2009, 23:22     

pivo sem si pořešil tak, že kousek od edenu byla sámoška a tam sem si nakoupil pivo, v kotli bych stejně nepil a ani mi nechybělo.. ;)


petak2 :

28. června 2009, 23:36     

lol:
já myslím,že 50 kč za pivo na koncert není zas tak moc.nejdeš tam na pivo ale na koncert.před koncertem ani během něho si pivo nekoupím a po koncertu když si dám jedno na žízen tak je mě jedno jestli stojí 20 nebo 60.když mám chut na víc tak si zajdu do nejbližší hospody.
mě tam víc vadilo,že po koncertu jsem si to pivo tam koupit nemohl,protože byli všechny stánky zavřený.
v německu stálo na koncertu pivo s kelímkem 5,5 €.


fdm86 :

29. června 2009, 21:23     

tekelele: Eden neni zkolaudovan na ziva vystoupeni, proto ten brzky zacatek. Po 22:00 nocni klid, chapes to alespon takto? Staci to tak? Jejda, ma vube smysl to psat…


sinus :

29. června 2009, 21:48     

Další ohlasy z tisku :


Depeche Mode dosedli pošesté na popový trůn :
http://www.roz­hlas.cz/…prava­/600268Depeche Mode v bílé? Nebrat! :
http://www.t-music.cz/…ebrat--1230/


teleke :

29. června 2009, 23:31     

fdm86: Chápu. To měli návštěvníci koncertu vědět ale předem. Chápeš ty tohle?


sinus :

30. června 2009, 00:18     

Tady není moc co řešit. Pokyny pořadatelů na vstupence byly jasné.sinus :

30. června 2009, 11:34     

Další dva ohlasy :


Černé slzy v Praze :
http://www.mix.cz.../Depeche Mode ve večerním klidu :
http://www.scena.cz.../


1dEN :

30. června 2009, 12:07     

Podle mne zvuk byl dost dobrej…občas bicí a bass malilinko přebuzené,ale jako celek OK.Třeba pisen Peace na albu je dle mě nic moc,ale kdyby byl klip a zvuk Live tak je ta skladba opravdu dobrá.Stal jsem asi 20 metrů od podia téměř uprostřed – to je asi nej místo pro zvuk…. sedět vzadu na tribuně…to prostě není on a hlavně ten zvuk tam nemůže tak dobře… však každý pochopí

… na zimu chystám záznam…mám plán nahrát koncert 3 mi kamerami…,3záběry a jeden zvuk a sestříhat .Bude to ze trí uhlů pohledu.Je to zatím jen v nápadů.


aniq :

30. června 2009, 12:26     

Jak všude píšou,že předkapela Motor nedorazila. Jak přes kopírák.


sinus :

30. června 2009, 12:28     

aniq : jeden redaktor to vysvětloval v komentářích (už fakt nevím kde) – tu „botu“ udělala údajně ČTK, ze které mnozí novináři čerpají.


sinus :

30. června 2009, 13:03     

Ještě nálož dalších názorů z novin, blogů…atd.Koncert Depeche Mode: Přes obtíže ke hvězdám

http://www.ne­kultura.cz/…hvez­dam.html


Depeche Mode nadchli Prahu

http://www.ire­port.cz/…adchli­+prahu


Depeche Mode: Redakce vzpomíná a hodnotí koncert

http://zena-in.cz/…noti-koncert


Dostal jsem jen to, co jsem dostat mohl

http://www.la­co.cz/…aha-eden.php?…


Depeche Mode si můžou dovolit všechno

http://zpravy­.idnes.cz/mfdnes­.asp?…


trev20 :

30. června 2009, 13:15     

"Eden tento koncert určitě nepřekonal….
Pořadatelé i místní security to tentokrát moc nezvládli a rovněž někteří diváci, které hudba vůbec nezajímala a dávali přednost pivu, travce a chemickým požitkům. "

...Pravda, vůně trávy tam byla po celej koncert, sem si ani nemusel dávat brko.. :))


Jenda :

30. června 2009, 15:23     

Lidi to byla bomba 3 generace lidí!!!!A ještě ta atmosféra!!!!Už aby byl leden!!!


Tomáš :

7. července 2009, 23:17     

ahoj depešáci,koncert byl tak luksusní ,že eště ted to nemužu rodejchat byl jsem ve předu mám luksusní foto i kousky nahrávek,už se nemužu dočkat na leden mame lístky samozdřejmně do kotle už aby to bylo ahoj Tomáš

PS Mohlo by byt vice srazu v praze aspon jednou za měsíc.


sinus :

8. července 2009, 09:43     

Tomáši, ted na podzim to v Praze skoro tak bude, myslím sraz skoro každý měsíc :


31.07. Depeche Mode Revival, TAT Bar
22.08. DM Nodisco party, Ibiza
26.09. Black Faith party 5., Bunkr
31.10. DM party, Hvězda


(podrobnější info : http://www.de­peche.cz/…dmpar­ties-dm )


Tomáš :

8. července 2009, 22:30     

tak to je fajn diky za info Tomáš


Vette :

12. července 2009, 00:02     

Díky Vám všem, co chodíte na jejich koncerty opakovaně, jsem se tam tento rok nedostala. Ještě jednou díky.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků