26.01. - GothenburgZ ohlasů v médiích :

Nejlepší dojem z koncertu : Dave Gahan je fantastický frontman.

Nejhorší dojem z koncertu : ...ale proč sakra pořád nechá předvádět jejich bubeníka v pozadí?

Píše se rok 2010, a Depeche Mode jsou stále naživu plní energie. Synthpopová kapela která přešla přes temné propasti, aby nakonec zjistila že je kapela spíše rocková. Třicáté výročí kapelu zastihuje v plné síle na jevišti, i na svých nahrávkách. Otázka je, na jak dlouho.

Rychlý pohled do publika odhalí dav věrných, kteří následují kapelu celá léta. Ale jsou tu někde nové přírůstky...? Je tady nějaká nová generace DM fans, která by pobízela kapelu k inovacím a odvážným krokům? Ne, ve většině publika se taková skupina nevyskytuje. Vznáší se tu riziko, že kariéra Depeche Mode se bude chýlit ke konci, pokud se nebudou potkávat s novými diváky.

Vzpomínám na dobu před 20ti lety. Tehdy jsem byl unešen vyhraněnými depešáckými fanoušky. Ti se začali šířit jako stepní požár po celé Skandinávii dlouho předtím, než tu kapela poprvé stanula na pódiu. Ta jiskra tu už ale není. Přestože skupina se může chlubit fantastickým a fanatickým obecenstvem, už to není tak žhavé.

Možná i to je důvod, proč David Gahan, tento charismatický zpěvák a jevištní osobnost nechává prostor bubeníkovi Christianu Eignerovi více než je zdrávo.

Depeche Mode jsou rozhodně mnohem více než omšelá koncertní kapela. Dave Gahan i ve svých 47 letech působí nebývale sexy a ve formě. Martin ve svých sólových číslech ukazuje, že je nejen mozkem kapely, ale i jejím srdcem. A ve stínu stojí Andy Fletcher, tento převtělený Roy Orbison. Depeche Mode mezi rockovými kapelami působí asi nejjemnějším dojmem. Jasně, oni vždycky byli úžasný melancholický orchestr. Ale nezbavím se nostalgie na časy minulé, kdy působili mnohem intenzivněji.

www.expressen.se
www.gp.seFOTKY

VIDEASetlist :


In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Insight
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Dressed In Black
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus


Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


dfiagonala :

10. listopadu 2014, 10:29     

Nevím proč by se kamera neměla zaměřovat na bubeníka! :-D Hráč na bicí je v každé kapele velice významný. Navíc Jejich Christian není žádný nováček ve svém oboru a umí.DM vědí,koho si vybrali! Takže bez obav,vážení!

Přidej komentář :

Toto není spam.