25.1. - MalmoZ ohlasů v médiích :

Vlakem z Kodaně do Malmo to trvá něco přes hodinu. Kapele to však trvalo téměř sedm měsíců. Mohli jsme porovnávat, jak hodně se jejich vystoupení od té doby změnilo. Můj pocit byl ten, že koncert probíhal mnohem intenzivněji. Jednak to samozřejmě bylo tím, že kapela za tu dobu měla čas vybrousit své vystoupení do dokonalosti, ale také svou roli hrál prostor a zvuk, který je lepší v uzavřené hale - a asi nejdůležitější faktor - rozdíl mezi 40 000 stadionem a intimní atmosférou desetitisícového koncertu.

Dave Gahan toho všeho okamžitě dokázal využít. Již po první písni tento elektronický Mick Jagger odhazuje sako a odhaluje svá tetování na rukou. Vesta přijde na řadu později.

V písních Walking In My Shoes či I Feel You předvedli, že elektronický rock dokáže být strhující, a mix syntezátorových smyček s protiváhou Martinovy kytary a Christianových bicích nezněl ani trochu těžkopádně.

Opačným elementem show byly naopak tři klavírní balady zpívané Martinem Gorem, umístěných strategicky jako mezipauzy pro hlavního zpěváka.

Největší sílu však měly písně středního tempa, kdy je údernost písní v přesné rovnováze s citem pro melodii - jako příklad třeba Enjoy The Silence, či Its No Good, nebo Never Let Me Down Again. Zde kapela hraje své letité songy ve verzích velmi blízkých těm albovým, jen s malými drobnými úpravami. Právě ty však zabraňují pocitu "zaprášenosti"...

sydsvenskan.se


Další články (švédsky) :

aftonbladet.se
expressen.se
ystadsallehanda.seFOTKY

VIDEA

Setlist :


In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Insight
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

One Caress
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus


Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.