6.12. - Zurich
Depeche Mode odehráli první ze dvou koncertů v Zurichu. Následující recenze ukazují, jak hodně záleží na úhlu pohledu pisatele - jsou totiž naprosto rozdílné :).FOTKY

VIDEAZ ohlasů v médiích :

Depeche Mode neměli lehkou úlohu. Ačkoliv byl Curyšský Hallenstadion plný až po okraj, a publikum bylo plné očekávání. Skladba diváků byla rozmanitá. Byli tu teenageři kteří se seznámili s kapelou až v poslední době, dlouholetí fanoušci v povinné černé, úřednící v bílých košilích - zkrátka zastoupení všech možných vrstev.

Poté co kapela vzala hopem několik písní z moderní éry, pokračovala známými klasikami, ale stále to bylo trochu bez šťávy. Znovu a znovu volal Dave Gahan do publika "neslyším vás!", s nepříliš velkým úspěchem. Texty písní znal málokdo, a tak se dnes večer odehrával zpěv hlavně na jevišti...

(pozn. : tento názor nebyl ojedinělý - podobný pocit "chladného publika" vyjádřilo i několik fans na depešáckých diskusních fórech)

20min.ch


Černý havran krouží nad hlavami ikon 80.let - Depeche Mode. "Helooo Züüüüriiiich!" zdraví publikum frontman Dave Gahan. Jeho kolega Martin Gore září ve světle reflektorů ve svém blyštivém ohozu. Kapela dnes v Hallenstadion předvádí perfektní show. Fanoušci jsou nadšeni. "Jste mí bohové!" ječí italský fanoušek s mírně hysterickým přízvukem.

Depeche Mode vytvořili jedinečný svět zvuků a dokáží ho aplikovat i po 30 letech. Stále skládají ve stejném duchu jako v 80.letech. Písně jako "Wrong" těží z intenzity živých bicích. Propracované Martinovy kompozice by nebylo fér odehrát s pouhým automatickým bubeníkem.

Publikum zpívá chorály a tleská na každý pokyn Davida, a co chvíli je osvětlováno reflektory. "Music for the Masses" - a to doslova.

"Jel jsem sem přes 600 kilometrů", říká zhruba 30 letý muž u kasy. Pokladní zůstává neoblomná : "Ne, opravdu už nejsou lístky, je vyprodáno!". Muž klopí hlavu a ve tváři má vepsán smutek.

Závěr - nejlepší skóre pro Davida Gahana. Úžasný zvuk, dobrá organizace a perfektní show. Dave Gahan je v nejlepší formě, zpívající celou svou duší.

nachrichten.ch


Další ohlasy :

TV reportáž

bazonline.chSetlist :

Wrong
Hole to Feed
Walking in my shoes
Its no good
A question of Time
Precious
World in My Eyes
Insight
Home
Miles Away
Policy of Truth
In your room
I feel you
Enjoy The Silence
Never Let Me Down

One Caress
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.