16.11. - Madrid

Ohromné fronty fanoušků před Sports Palace v Madridu dokazovaly, jak velký zájem je stále o Depeche Mode. Do haly se jich natěsnalo okolo 15 000.


Z ohlasů v médiích :

V Madridu je kus duše Depeche Mode. Právě tady natáčeli v roce 1993 část svého průlomového alba Songs Of Faith And Devotion. V té době byli plní mystiky, tajemna a byli naprosto nepředvídatelní - nikdy jste nevěděli, co od nich očekávat.

Nyní je už vše trochu jinak. Kapela se vrací do Madridu (odšrktněte si Alana Wildera) v pozici víceméně statické kapely, vezoucí se na historické slávě, a se vším naplánovaným až příliš přesně. Sám Andrew Fletcher, vědomý si nové dimenze Depeche Mode, nedávno potvrdil : "Bez určité rutiny by to nebyla dobrá show".

Je-li tohle všechno umocněno publikem, líným věnovat kapele trochu více pozornosti, které pohrdá okázalým albem Sounds Of The Universe, jenž je až příliš experimentální a nehodící se vkusu dnešní fast-foodové společnosti...když tohle všechno dáme dohromady, možná se staneme svědky pomalého, ale nevyhnutelného úpadku jednoho kultu - který však paradoxně vykazuje jasné známky nesmrtelnosti. Ta je však založená na minulosti. Vždyt za celý večer zahrát jen "Precious" z Playing The Angel, a vůbec z nic z Exciteru? Navzdory neporným ambicím mohých písní z těchto alb. Že by už nechtěli nic dalšího dokázat?

Avšak navzdory tomu všemu - nic z toho nemělo negativní vliv na koncert jako takový. Bezvadný výkon kapely, mocná vizuální podívaná, hra kontrastů, střídání intenzity a atmosféry... To vše posazuje Depeche Mode do vybrané společnosti nejlepších kapel současnosti.

A když člověk sleduje extázi fanoušků, kdy hala je jeden velký taneční parket při hymnách jako Never Let Me Down Again či Enjoy The Silence, říká si jaká škoda by byla, kdyby popová kultura přišla o tuto kapelu, když v roce 1995 její zpěvák málem překročil práh smrti.

Depeche Mode se znovuzrodili ze svého popela, a zítra znova, na stejném místě a stejném jevišti. Ať jim to šlape ještě mnoho let!


Čerpáno z těchto recenzí :

europapress.es

musica.terra.es

abc.es/

que.es/musica

gentedigital.es
FOTKY

VIDEASetlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Fly On The Windscreen
Sister Of Night
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
It's No Good
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again


One Caress
Stripped
Behind The Wheel
Personal JesusZpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.