12.11. - ValenciaZ ohlasů v médiích :

Jít na koncert Depeche Mode a očekávat nějaké překvapení v současné fázi jejich kariéry je naivní. Asi tak jako popatnácté vidět film Titanic, a čekat jestli se loď náhodou nepotopí, nebo zda se alespoň zachrání Leonardo DiCaprio. Ale i přesto jsou lidé, jako třeba já, kteří se rádi podesáté podívají na Casablancu, přestože ví že na konci se Rick na letadlo stejně nedostane. Je to něco, co se nazývá fanouškovstvím, a to bylo také hlavním důvodem naplnění pavilonu Feria Valencia, kam přišli diváci uvidět kapelu přeživší 80.léta (a to bez nostalgie - 90.léta byla dokonce lepší).

Depeche Mode představili docela dobrý koncert. Sice předvídatelný, ale přesto slušný. Dave Gahan je stále velký frontman a včera vypadal uvolněně a svěže. Začátek byl ve znamení hattricku tří písní z nového alba, ale první skutečně masivní "karaoke show" nastala při Walking In My Shoes, či při A Question Of Time, která zněla velmi silně, s téměř až techno rytmem.

Nejemocionálnější okamžik koncertu byla dvě Martinova sóla, kdy přistoupil k mikrofonu a zanotoval Sister Of Night, a dále Home pouze za doprovodu klavíru. Lidé neustále přerušovali ticho potleskem, ale Martin se vždy jen zasněně pousmál. Zná své publikum, ví že ho mají rádi a rád se nechá hýčkat. Působí milým dojmem, s charakterem podobným Keithu Richardsovi z Rolling Stones.

Dave se poté vrací s poslední připomínkou nového alba : Miles Away / The Truth Is, a pokračuje v rave-rytmu znějící Policy Of Truth. Závěr koncertu patřil tradičním hymnám jako je Enjoy The Silence (ano, publikum zná každé slovo, ale já přeci jen raději poslouchám Davea), a fenomenálním máváním při Never Let Me Down Again, kdy publikum splyne v jedno tělo a jednu duši...

Fidel Oltra (muzikalia.com)


Další reporty (španělsky) :

elmundo.es
laverdad.es

Video reportáž (Elmundo TV)FOTKY

VIDEA


Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Fly On The Windscreen
Sister Of Night
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
It's No Good
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again


Dressed In Black
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus


Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.