10.11. Ženeva

Dostat se na úterní koncert Depeche Mode, to znamenalo zabloudit kdesi na konec světa, mezi hluk z dálnice a řev přistávajcích letadel. Už jen přejít ohromné prostranství před halou Palexpo dávalo pocítit jistou mimořádnost okamžiku.

U vchodu probíhá odbavení nekompromisní ostrahou, a divák se ocitá ve velké hale, označené číslem 6. Po levé straně je síť restauračních zařízení, a napravo veliký závěs. Tam je koncertní scéna. A 17 000 postaviček přechází tiše z jedné strany na druhou, a shromaždují se jako rybky u krmítka.

21 hodin, přicházejí Andrew, Martin a Dave a ještě další členové, jejichž jména však rychle mizí ve stínu těchto tří hvězd. Kovová konstrukce haly, spolu s hrou světel vyvolává pocit, že jsme se ocitli na nějaké rave party.

In Chains. První píseň z nového alba otevírá koncert. Projekce na tři velké obrazovky a jednu polokouli. Tváře, kosmonauti, záběry na pódium i na diváky. Účinek je velkolepý.

Hlasitost je taky impozantní. Písně rezonují, a říkám si, ne, to nezní moc dobře. Ale tyto decibelové orgie s ostrým hranami, to je plně syntetický charakter muziky Depeche Mode. Rave party, říkáte? Kapela, která je nyní považovaná spíše za rockovou, je v prapůvodu taneční skupinou, která se v průběhu večera rozhodně nezdráhala oživit své potemnělé disco kořeny.

Je to kuriózní - dostávám se ke straně pódia, odkud je krásný pohled na profily hudebníků. Stojí tu jen málo lidí. Částečně je tu pohled i na všechen ten nepořádek, pletence kabelů, krabice na kolečkách zaparkované zdánlivě bez ladu a skladu. Tak vypadá zákulisí, které zajišťuje představení pro diváka, které je jen špičkou ledovce z tohoto velkého technologického monstra. Postávám deset metrů od Martina Goreho, který začal svou vokální část za klavírnho doprovodu. Nejepší část, mimochodem. Zbytek kapely podporuje zpěváka víceméně klátivými pohyby za syntezátory.

Kapela zakončuje největšími hity, jako je bouřlivá Personal Jesus, s ovacemi publika. V úterý se Palexpo Hall číslo 6 prohnalo monstrum. Tisíce lidí se pak vrací na vlakové nádraží Cointrin, kde byly vypraveny zvláštní soupravy. Všechno klape, organizace výborná. V hangáru byl dokonce i bankomat.

Fabrice Gottraux (Tribune Geneve)TV ReportážFOTKY

VIDEA


Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
A Question Of Time
Precious
World In My Eyes
Fly On The Windscreen
Sister Of Night
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
It's No Good
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Dressed In Black
Stripped
Behind The Wheel
Personal JesusZpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.