31.10. - OberhausenVážné zdravotní problémy, patálie s drogami, sólové kariéry členů kapely - tím vším si Depeche Mode prošli za poslední tři desetiletí. Avšak trio hudebníků je živější než kdy jindy, a dokázali to opět včera ve vyprodané aréně v Oberhausenu.

Fanoušci Depeche Mode sami o sobě nejsou stejnorodí. Ve vyprodaném publiku byli k vidění mladí i staří, muži i ženy, ponejvíce oblečení v černém. V pondělí zase půjdou do práce a budou muset sedět někde v kanceláři, ale teď se mohou ponořit do úplně jiného světa. Světa syntezátorů a náboženské symboliky.

Už se to stává zřídka, ale stále existují koncerty, na které lidé chodí v tričkách kapely ze starších turné, či z turné současného (nepočítejme Tokio Hotel). Příznivci kapely tak ukazují "Byli jsme s vámi, jsme tu stále a pořád se vás budeme držet." Ne nadarmo jsou jsou Němci považováni za nejvíce loajální fan základnu.

Fanoušci přijímají vše, a jsou vděční za každé i sebemenší gesto zpěváka Gahana. Depeche Mode dnes večer mají snadnou práci. Nejsou to zrovna výřeční lidé - oni především zpívají. Nové album Sounds Of The Universe je spíše záminkou k "Best Of Show" největších hitů skupiny. Otevírají potemnělou "In Chains", a pokračují písní "Wrong". Tito tři Britové nemusejí čekat na své velké hity. Za jejich třicetileté období nahromadili tolik hymen, že na ně dvě hodiny koncertu ani nebudou stačit.

Večer pokračuje Walking In My Shoes, Precious...a dalšími. Dave Gahan působí drsným dojmem - v pozitivním slova smyslu. On dělá show, a je to velká show. Zatímco Andrew Fletcher a Martin Gore statečně postávají za klávesami na levém okraji jeviště, a působí skromně. Oči publika jsou fixované na Gahana. Nicméně na chvíli jeviště opouští, aby předal prostor Martinovi, který na sebe převezme pozornost s jím zpívanými písněmi Freelove a Home. Publikum ho doprovází světélky zapalovačů. Martin zpívat umí, a dokonce velmi dobře...


Sina Heilmann (derwesten.de)


Další reporty (německy) :

www.rp-online.de
www.derwesten.deFOTKY

VIDEA
Novinka v playlistu - Freelove zpívaná Martinem v akustické verzi :


Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Freelove
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Stripped
Behind The Wheel
Personal Jesus

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Tonda :

2. listopadu 2009, 00:42     

Freelove je fajn, ale já bych raději plnou verzi, žádnou akustickou :-)
Kam se poděla píseň Jezebel???
Aktuální album SOTU moc nemusím a považuji je za nejslabší za těch asi 17 let co Depeche Mode poslouchám, ale píseň Jezebel je pro mě světlá výjimka. Kdybych měl sestavit svůj žebříček těch písní DM, které nazpíval Martin, Jezebel by byla na 3. místě po A Question of Lust a The Things You Said. Je mi sympatičtější než třeba Home. Docela jsem si oblíbil také Peace, a tu koukám taky nehrajou.

Přidej komentář :

Toto není spam.