25.08. - Salt Lake CityOhlasy z tisku :

Poznámka k Depeche Mode : pokud budete chtít aby publikum ocenilo vaše muzikantské mistrovství, promítáním lehkého lesbického porna na velké obrazovce v průběhu Strangelove dosáhnete přesně opačný efekt.

To byl nevysvětlitelný omyl britské electro-rockové kapely – jeden z několika, v průběhu dvaceti písní, které toto úterý vyplnily zhruba dvě hodiny v hale E-Center. Viděli jsme stále neutuchající vliv této pevné a sebejisté kapely, dokazující proč přežívají, a mají úspěch po celou dobu od jejich vzniku v roce 1980.

Hráli před zaplněnou, i když ne úplně vyprodanou halou, která oceňovala o mnoho více sérii známých hitů, než nový materiál. Depeche Mode vedl charismatický zpěvák Dave Gahan celý v černém. Jeho upocené showmanství, zacházení s mikrofonovým stojanem jako se striptérskou tyčí, a kroužení boky v převtělení do sexuality Elvise Presleyho ilustrovalo, že u frontmana se charisma nedá naučit, nebo snad nějak racionálně popsat.

Gahan, jehož baryton několikrát místy nesl známky únavy, přesto dokázal dorovnat rozdíl od ostatních, víceméně statických členů kapely.

Některé zvukové problémy kazily začátek koncertu, obzvláště když Gore sundal kytaru a postavil se jako třetí klávesista. Its No Good a Walking In My Shoes trpěly příliš mnoha vrstvami syntezátorových linek, které vytvářely sílící vazby a ohlušující zvukovou stěnu. Naštěstí, u písní v závěru jako I Feel You či Never Let Me Down Again byly aranže střídmější, nikoliv však nudné.

U kapely fungující přes 30 let je zábavné sledovat, jak přemontovávají aranže písní, které hrají na koncertech již celá léta. Policy Of Truth zněla více rozmarně a lehčeji, než na albové nahrávce, a naplnila atmosféru dovádivou hravostí, což bylo osvěžující – stejně i u dalších písní jako Enjoy The Silence těžící ze zaběhlého rytmu, a Personal Jesus splácející dluh svým rockabilly a garage-rockovým vlivům.

Tak jako tak, kapela předvedla uspokojující set doplněný o další přídavky. Jen by si člověk přál, aby kapela se 30letými zkušenostmi dokázala odbourat určité problémy, které hrozily oslabit sílu dobře rozjeté show.

DAVID BURGER (Salt Lake Tribune )FOTKY

VIDEA


Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
A Question Of Lust
Miles Away / The Truth Is
Policy of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Shake the Disease
Stripped
Strangelove

Personal Jesus
Waiting for the Night

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.