23.08. - PhoenixOhlasy z tisku :


Když Depeche Mode zlehka vstoupili do jejich úvodního songu s plíživou atmosférou – In Chains, nebylo si publikum úplně jisté, co vlastně mohou očekávat. A to dokonce i s ohledem na fakt, že většina z přihlížejících byla dost stará na to, aby mohli zažít jejich první vystoupení před třiceti lety.

Cítil jsem, jakoby většina lidí v hale – většinou ve věku mezi 30–40 lety – zadržovala svůj dech v napětí, které v poslední době panuje okolo zpěváka Davida Gahana a jeho zdravotních potíží, mocnějších téměř více než jsou písně z nové desky Sounds Of The Universe.

Ale jakmile Gahan spolu s davem zaburácel jejich poslední singl „Wrong“, starosti o jeho zdraví mizely s každým jeho tlesknutím, tanečkem, či otočkou okolo mikrofonu.

Martin Gore stál kousek opodál, oblečený do blyštivého outfitu, černé linky pod očima, a svírající kytaru. Za nimi se tyčily syntezátory, jeden obsazený Andy Fletcherem, jenž za ním stál se stoickým klidem, a upostřed bicí nástrojovka, která strávila noc přijímáním výprasku od Christiana Eignera.

Gahan měl před nedávnem hlasové problémy, kvůli kterým se musely zrušit některé koncerty, ale zde v Phoenixu nechával dav zpívat refrény jejich nejznámějších písní, jako byla Walking In my Shoes, ve které pokřikoval „Say what?“ po každé sloce poměrně komplikovaného textu.

Ale publikum nemělo žádný problém s texty, či s tleskáním pokaždé když je Gahan k tomu pokřikem vyzval, takže koncert by mohl vyvolávat pocit jakési gotické náboženské oslavy, kde fanoušci zpívali a křičeli jako věřící ovečky.

Ale to je věc, která je snad nejvíce přesvědčivým důvodem, proč jít na koncert Depeche Mode. V dnešní době mnoho stárnoucích kapel zní lépe na studiové desce než na koncertě, protože jejich hlasy už nemají potřebnou údernost, anebo znějí se značně nostalgickým nádechem. Muzika Depeche Mode je naopak v živém provedení ještě lepší. Duševní utrpení a pochmurnost v jejich textech je v realizaci se zpívajícím davem utlumená, a mění se v cosi plné naděje, v pohledu na temné stránky života, který je pro tuto kapelu charakteristický.

V průběhu show často Gore dodával ke Gahanovu hlasu své vibrato, kterým zpěvu dodával hloubku a beznaděj. Goreův hlasový projev je zdrženlivý a specifický – balancující mezi prosebným a velícím tónem, což je samým základem napětí v depešáckých písních. Dokáže dosáhnou obou dojmů – hrozby i přívětivosti, to vše v jednom verši. (…)

MEGAN FINNERTY (azcentral.com)


Další report (AJ) : livedaily.comFOTKY

VIDEA
Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Stripped
Behind The Wheel

Personal Jesus
Waiting For The Night


Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.