03.08. - New York

Více než 20 000 diváků sledovalo ve vyprodané Madison Square Garden show Depeche Mode, a dle reportů od fans koncert měl pravděpodobně zatím nejlepší diváckou atmosféru v USA při tomto turné…Depešácké syntezátory v Madison Square Garden

Hlasový projev Davida Gahana vždycky byl vždy strojově bezchybný, jakoby dostával pokyny z režie v pozadí, zatímco kamera vše průběžně sleduje, aby zajistila co má následovat. Tento typ disciplíny byl jedním z hlavních pilířů Depeche Mode, zprvu odpadlíků new wave, a později průkopníků industriálního synth-popu.

Ukazuje se ale, že Dave Gahan je prostě jen člověk který má rád tuhle zábavu, rád klame tělem. V Madison Square Garden v pondělní večer byl samý úsměv, i když jeho podstata sama je tělem dlouholetého rockera.

Nejdříve nastoupil v černém sáčku, jež později shazuje a ukazuje se v černé vestě, a nakonec odhaluje tetování na holé hrudi. Gahan je šarmantní, pohybující se ladně jako kočka, kroutící svým tělem i hlasem. Jeho zpěv nezní úplně přesně jako na nahrávce.

Pánové Gahan, Gore a Fletcher nedávno vydali své 12.album Sounds Of The Universe, na kterém zase znějí jako mladá kapela, respektive jako mladá kapela pokoušející se dosáhnout zvuku Depeche Mode z 80.let. Je to rafinované, ale nedůsledné, přehlížející skutečnost, že kombinace tvrdých syntazátorových hluků, bicích a samplů je jednou z věcí, která Depeche Mode od měkké popovosti odlišuje.

Jejich alba byla drsná, a často plná nevázané smyslnosti a erotiky, ať už z pohledu zraňujícího či zraňovaného – záleží na konkrétní písni. V některých místech koncertu kapela dosáhla podobného napětí. Master and Servant pulsovala se strojově spouštěnou kakofonií syntezátorů. V průběhu A Question Of Time si Mr.Gahan hladí rozkrok, přičemž vyhlíží imaginární kořist zpívajíc : „..je ti teprve patnáct/ale vypadáš dobře/chci tě vzít pod svá křídla…“ I Feel You je plná hrubé sexuality, s dalšími hříšnými gesty Davida Gahana, a s Martinem Gorem vyluzujícím na kytaře řvoucí zvuky…

V polovině koncertu Mr.Gore zabírá střed pódia a zpívá dvě balady, jedna z nich je „Home“ z alba Ultra. Oblečený je v blyštivém stříbrném outfitu a kalhotách, jako pěst na oko vedle elegantně vyfiknutého Davida Gahana. Home je jeden z mála singlů, zpívaných Martinovým napjatým vokálem s delikátními harmoniemi. Působí dočista beznadějně – je to jednoznačně nejrozvratnější moment koncertu, ale také nejdojímavější. Kdyby stejná slova zpíval Gahan, asi by to byl hřích. Ale od Martina to sedí, s jeho něžností a citem svědčícím o srdci bijícím depešáckou mrazivostí.

JON CARAMANICA, nytimes.com


Další reporty (AJ) :

newyork.metro­mix.com
newsday.comFOTKY

VIDEA
Setlist :In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Come Back
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Master and Servant
Strangelove

Personal Jesus
Waiting for the Night

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


petak2 :

5. srpna 2009, 01:34     

Máš chybu v playlistu.2× policy of truth


sinus :

5. srpna 2009, 09:47     

Fakt že jo :) Opraveno.

Přidej komentář :

Toto není spam.