01.08. - Atlantic City

Z ohlasů po koncertě…:


To co je kdysi ničilo, a přivedlo do krize, je nyní, zdá se, plné radosti. Mluvím o současném koncertování Depeche Mode.

Vyčítavé Martinovy melodie, bohaté (eu)romantické chóry, a přemýšlivé texty – ty poslední dobou jsou i Gahanovým jobem. Dvojice je štědrá na vokální projev – Gahan načrtává základní linku a v pozadí naříká Martinův vysoký hlas – to vše dodává Depeche Mode ještě větší pocit zoufalé oddanosti.

Přes tyto všechny ponuré prvky byla show Depeche Mode v Atlantic City vyprodaná do posledního místa, a v hale vládly temné chorály, jimž dodával sílu živý bubeník.

Prvek radosti ale přinášelo křepčení zpěváka Davida Gahana, které řádil jako Liza Minnelli v nejlepší formě, a také týmová práce s druhým zpívajícím členem Martinem Gorem.

*(„perlička“ z recenze) :…pomalejší kousky, jako broukavá In Chains, či dusavá Wrong, anebo rychlejší SET ME FREE (se zřetelným kroutivým rytmem Bo Diddleho) prospívaly souhře hlasů, kde Gore překvapivě snížil, napodobujíc Davidův baryton…


A.D. AMOROSI , philly.comTéměř 30 let se Depeche Mode zabývají hudbou pro masy. A sobotní intimní koncert v Borgata Music Box v Atlantic City nenesl žádné známky, že by britští synth-rockeři byli na ústupu.

Naštvaná Wrong zněla na živo méně nepříjemně než na albu. Pokračovalo to celkem dobře, ale první skutečný cloumák byla Walking In My Shoes, znějící stejně dobře, ne-li lépe než v době svého vydání v roce 1993.

A Question Of Time byla poněkud komická – protože se nesetkala s přílišným pohybem publika, které bylo pouze na stání. Pravděpodobně proto, že fanoušci byli namačkaní jako sardinky, a bylo pěkné vedro. Tančení či poskakování téměř nepřipadalo v úvahu.

Fanoušci byli trochu zklamaní z vynechání přídavků Master and Servant s Strangelove. Snad se kapela rozhodla, že, vzhledem k menší hale, nemusí hrát tak dlouho.

Bez ohledu na vedro, a výběr songů, zhruba 2500 návštěvníků odcházelo z koncertu spokojeno. většina fanoušků byla generace 30–40 letých, kteří s hudbou skupiny vyrůstali. Ale čas od času byli k zahlédnutí i mladší.

V 80.letech byli Depeche Mode „devotees“ vizuálně rozpoznatelní, nastylovaní a nádherní. To už dávno není pravda, nicméně pouto mezi kapelou a jejími fanoušky je silné stále stejně.


BILL CANACCI, mycentraljersey­.comFOTKY

VIDEA
Setlist :In Chains
Wrong
Hole to Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
A Question Of Lust
Come Back
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Personal Jesus

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


ina :

4. srpna 2009, 09:19     

tak podle toho prvního novináře hrajou Set Me Free, to je opravdu perla :)

Přidej komentář :

Toto není spam.