25.07. - Montreal

V Montrealském Bell Centre sledovalo koncert Depeche Mode cca 14 000 diváků. Kapela odehrála setlist zkrácený o jednu píseň oproti obvyklému standardu – vynechali píseň na pozici Fragile Tension (eventuelně Peace). Dle postřehů fanoušků z diskusních fór (i z videí na internetu) se : "jednalo o koncert s výbornou diváckou atmosférou. Kapela vypadala velmi optimisticky – a ačkoliv před přídavky došlo opět k drobné technické závadě (kdy Dave chvíli hovořil k publiku), koncert to nepokazilo.


Z recenzí v kanadském tisku…:


Ano, pořád koncertují. Ano, jsou to stále ti stejní tři chlapci. Ne, pravděpodobně nepotřebují peníze. Ale známí Depeche Mode stále hrají, protože oni milují muziku, a jejich fans způsobují, že vidět je naživo je více než strhující zážitek.

Musí být proklatě obtížné sestavit setlist pro Depeche Mode v roce 2009. Jak to to správně složit, když máte na kontě materiál z dvanácti alb? Jaké písně vybrat, abyste uspokojili dlouholeté fanoušky, a zpropagovali i své nové album? Jedna věc je jistá : Dokud nepřijde den, kdy se trio rozhodne udělat pouze Greatest Hits turné (což se stane možná až dosáhnou věku Rolling Stones), bude čím dál těžší sladit svůj nejnovější materiál se svými old-school klasikami.

Z tohoto hlediska Depeche Mode vsadili na začátek z nových písní – otevření pomalým rytmem In Chains, následovaným červenou alarmující bouří u Wrong (připomínající mnou postrádanou A Pain That Im Used To z minulého turné). Ostatní nové písně připoutaly pozornost jen malé části publika, což jen posiluje myšlenku, že eventuelní Greatest Hits tour by se asi nesetkalo s přílišnými protesty.

Při A Question Of Time se našlo jen málo rozdílů ve zpěvákově „choreografii“, v porovnání s touž písní na Touring The Angel. Stejná gesta, stejné otočky s mikrofonem, stejné chytání za rozkrok při „have their fun with my little one“ , jako před třemi lety. Myslím že je těžké vymanit se z určité rutiny, obzvlášť když to na dámskou část publika zabírá dokonale…. ( chartattack.com )


…v rozhovoru loni na podzim tvrdili Martin Gore s Andy Fletcherem, že Depeche Mode jsou revitalizovaná kapela směle hledící vstříc své čtvrté dekádě. A stejná nálada vládla i při jejich koncertě. Témata touhy, pokušení, tesklivosti – to zůstává pořád věčné, stejně jako diskotéková koule a předražené drinky v klubech. Ale je v tom nějaká nová šťáva.

Gahan je stále výrazně živý element, objektivy kamer ho zaměřují ze všech stran. Otočky, piruety, shazování vesty – je to disco Elvis. Gore je výstřednost sama – melodický hlas s post-pubertálním akcentem, jeho alobalový outfit ala Ace Frehley, a série prazvláštních kytar, tráví více času v přední části pódia než kdy jindy. Depeche Mode působí jako electropopoví Led Zeppelin…. ( montrealgazet­te.com ).
FOTKY

VIDEA


Setlist :In Chains
Wrong
Hole to Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Come Back
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Master And Servant
Strangelove

Personal Jesus
Waiting For The Night
Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.