03.07. - Arvika festival

Depeche Mode se představili na hudebním festivalu ve švédském městě Arvika zhruba 25 000 divákům. Kapela byla headlinerem tohoto festivalu, kterého se zúčastnili mimo jiné třeba i Nine Inch Nails, De/Vision, DAF, Röyksopp, Korn…a řada dalších.Reportáž od Johana Dalena (www.skd.se)


První, co je potřeba poznamenat, že ti kteří doufali že uslyší hlavně známé hity, byli asi trochu zklamaní. Dave Gahan a jeho parta představili především věci z nového alba. Žádná People Are People, žádná Master And Servant či Just Cant Get Enough, ani Strangelove…Kdepak.

Byla to až pátá píseň, It's No Good která pořádně probudila příchozí diváky, a mnozí zřejmě čekali, že tomu tak bude i dál. Ale když se kapela vrátila opět k písním novějšího data, publikum znovu povadlo, a někteří začali opouštět koncert.

Ale špatný koncert to opravdu nebyl. Depeche Mode vám dají to, co od nich čekáte. Show je dobře promyšlená, od hudební stránky až po doprovodné efekty.

Martin Gore má na jevišti větší zásobu kytar, než Henrik Stenson golfvých holí – za celý večer hrál pouze dvě písně se stejným modelem. A těžko uvěřit, že Dave Gahan tančící piruety ještě před měsícem sváděl boj s rakovinou.

Skalní fanoušci Depeche Mode dostali to co chtěli. Jejich jádro bylo dobře poznat v předních řadách, kde vytvářeli největší aktivitu. Ale vzdálenější řady se moc nepřidávaly. To bylo patrné především při Peace, kdy Dave učinil několik pokusů rozezpívat celé publikum, ale bez valného úspěchu. Je dobré ale poznamenat, že ke konci koncertu se to zlepšilo – obzvláště při Enjoy The Silence a dalších známých písních.

Kapela s tak dlouholetou kariérou musí samozřejmě vždy počítat s problémem, že na jejich koncerty přijdou nejen oddaní fans, ale širší, „mainstreamové“ spektrum posluchačů. Dnešní večer to byl spíš ten druhý případ.Další hlasy ze švédského tisku :

http://www.dn­.se/ 
http://www.gp.se
http://www.svd.se
http://www.af­tonbladet.se
http://www.skd.se

VIDEA

FOTKY
Setlist :


In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Home
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Personal Jesus


(pozn. : v tomto koncertě odehráli zkrácený setlist – pouze 17 písní)Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.