30.06. - Kodaň
Pokud Bůh existuje, pak je určitě fanoušek Depeche Mode. Včerejší večer totiž přichystal teplý letní večer, tak vzácný v letošním deštivém létě plném bouřek. Ideální počasí pro rockové trio, které již 30 let hlásá svou pochmurnou krásu.

Ve 21:00 začali s novinkou „In Chains“, která, ačkoli otvírák koncertu, však vyzněla spíše zemdleně. 44 000 diváků se probudilo teprve až u druhé novinky „Wrong“ . Bouřlivý potlesk odměnil Davida Gahana, který ještě před nedávnem ležel na nemocničním lůžku.

Smíšený dánský pěvecký sbor poté doprovází „Walking In My Shoes“, olej do ohně přilévá s kousky jako „A Question Of Time“ či „I Feel You“. Kapela si dokáže ale fanoušky i ochočit, to při baladě Little Soul.

V jistém ohledu jsou Depeche Mode nejpodivnější světovou stadionovou kapelou. Nedominují světu jako Rolling Stones, nemají patos jako U2, ani řádivé boogie typu AC/DC. Na rozdíl od jiných elektronických kapel však nejsou jejich protipólem, ale spíše souputníkem.

Martinovy ostře odměřované kytarové riffy, klávesy, chroupání syntezátorů a jednoduché pulsování bicích dostává diváky do vibrací. Nejslabší moment je asi při monotónní Peace, ve které je více snahy, než dobré melodie.

Nejsilnější momenty nastanou v náloži osvědčených písní, jakou je Policy Of Truth (Simon Kvamm by zabíjel, nebo alespon šel s Mikem Trampem do postele, jen aby složil takový klávesový motiv) , či radikální verze Enjoy The Silence. Jako vždy, doprovázená sborem celého stadionu.

Odpudivé, nebo fascinující? Je to jako pohled na to, jak Gahan zvedne 88 000 rukou do výše při „reach out touch faith“. Neviděl jsem lepší hudební náladu komunity, od dob svobodomyslné Penny Lane od Paula McCartneyho.

Depeche Mode jsou zatraceně dobrá kapela. A pořád v módě.


Jan Eriksen – http://www.bt.dkFOTKY

VIDEA
Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
Policy Of Truth
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again


Stripped
Master And Servant
Strangelove


Personal Jesus
Waiting For The Night
Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.