18.06. Milan

Další obří stadion San Siro v Miláně (kapacita 85 000) navštívilo okolo 60 000 fans. Stadion dle videí vypadá jako téměř „plný dům“ – impozantní pohled.


Report z koncertu ( J.J.John, classikrock.blog­spot.com)


Je to už téměř 25 let, co jsem viděl naposled Depeche Mode naživo, a tak jsem samozřejmě nemohl odmítnout nabídku kamaráda, který měl dvě vstupenky na včerejší koncert v Miláně. Jak bych si mohl nechat ujít příležitost poznat, kterak se změnila tato dlouhověká technopopová kapela, která tvořila soundtrack mého mládí raných 80.let, spolu se Softcell a dalšími?

Okolo osmé hodiny jsme přišli ke stadionu, kde už stál zhruba dvoutisícový dav. U turniketů se vytvořila neskutečná zácpa. Organizace při vstupu nebyla úplně zvládnutá – takže když koncert ve 21:00 začínal, mnozí fanoušci ještě nebyli ani na stadioně, a další zase zoufale hledali svůj příslušný sektor, bez nějaké známky pomoci pořadatelů. Tohle by se v civilizovaných zemích nemělo stávat.
(Pozn. překl. : v středoevropských „DM fanatických státech“ zní poněkud zvláštně, že by většina fans přišla na koncert až v osm večer. Jiný kraj, jiný přístup :)

Na rozdíl od minulého turné bylo pódium rozložené symetricky – troje klávesy s velkou koulí a bicí nástrojovkou uprostřed. Pohybující se část kapely byli především Martin Gore a zpěvák David Gahan.

Zbývající část scény tvořily gigantické obrazovky, na kterých se střídaly projekce. O mocný zvuk se staral PA systém s devíti centrálními satelity vicícími hrozivě okolo stage – jinými slovy – fantastické vybavení.

Tento koncert byl hlavně ve znamení nového alba „Sounds Of the Universe“, na čemž samozřejmě není nic špatného. Ovšem celý rytmus se opíral o silný nárazový groove, který nebyl úplně adekvátně podpořený dostatečně silnými nízkými frekvencemi (např. ve zvucích kláves), takže po počátečním nadšení jsem si šel za hodinu odskočit na bar.

Nosnými písněmi byly spíše věci 90.roku výše – starší věci postrádaly onu mladickou vitalitu. Ovšem s výjimkou finálních přídavků Never Let me Down Again či Master And Servant.

Show byla do puntíku naplánovaná od začátku do konce – takže muzikantská práce spočívala víceméně v dodržování jednotlivých kroků – bez velkých možností improvizace, či delšího dialogu s fanoušky. Zkrátka, karty byly rozdány na stole už před koncertem.
Další report (italsky, s několika fotkami) : varesenews.itVIDEA

FOTKY


Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Little Soul
Home
Come Back
Peace
In Your Room
I Feel You
Policy Of Truth
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Stripped
Master And Servant
Strangelove

Personal Jesus
Waiting For The NightZpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.