Zemřel David Bowie


V pondělí celý svět obletěla smutná zpráva. Krátce po vydání svého nového alba David Bowie prohrál svůj boj s rakovinou. Velká řada hudebníků mu na svých webech, twitterech a profilech alespoň pár slovy vzdala hold. Nechyběli ani Dave Gahan a Martin Gore...

David Gahan :

Děkuju ti za všechnu inspiraci, kterou jsi mi dal. Nejhlubší soustrast tvé rodině a přátelům.Martin Gore :

David Bowie... kde jenom začít? Bylo by příliš fádní prohlásit, že byl nejvlivnějším umělcem naší generace, i té mladší.

Ziggy Stardust bylo moje první koupené album. A jeho schopnost neustále přicházet s novými věcmi byla důvodem, proč jsem se před pár dny nemohl dočkat i jeho novinky Blackstar.

Už ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem slyšel kolegu Gahana halekat v šatně jeho písně. Heroes byla úplně první píseň, kterou jsme hráli jako Depeche Mode. Byli jsme všichni víc než jen fanoušci. Bowie byl jediný hudebník, kvůli kterému jsme utíkali do prodejny desek už v den vydání jeho alba. Byl pro nás víc než jen muzikant, jeho hudba nás doslova uchvacovala.

Být fanouškem Bowieho znamenalo sledovat jeho magickou, klikatou cestu. Neustále bořil hranice, a představoval nám žánry a styly, které jsme neznali, nebo před ním vůbec neexistovaly.

Byl hvězdou hvězd. Pro nás byl největší legendou. Legendou, která nikdy neusnula na vavřínech, ale pokračovala v experimentování až do své smrti.

My, spolu se zbytkem světa, truchlíme nad ztrátou našeho největšího talentu. Bude velmi obtížné se z toho znovu sebrat.    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků