Zapadlý song s účastí Martina Goreho


Píseň „Cloud Nine“ od Claudie Brücken (zpěvačky elektronické kapely Propaganda), na jejímž vytváření se spolupodílel Martin Gore, se dočká svého vydání na samostatném singlu. Píseň má zajímavou historii…


Původně se měla objevit na albu Propagandy, nebo na sólovém projektu zpěvačky, ale z toho nakonec sešlo. V roce 2004 se dali dohromady Paul Humphreys (frotman OMD) a Claudia Brücken, pod názvem formace „OneTwo“, a vydali limitované CD s pěti tracky – „Item“, na kterém se píseň Cloud Nine objevila. Toto CD ale vyšlo jen v nákladu 2000 kusů.


Vznik písně popisovala kdysi zpěvačka Propagandy takto :


„Známe se s Martinem už pár let. V hlavě jsem nosila pár písní, které byly určené jen pro kytaru. Já na kytaru moc hrát neumím. Tak jsem přemýšlela, kdo mi asi tak může pomoct. A Martin bydlí kousek ode mne. Hned jsem mu zavolala a za pár dnů mu už předvedla, co mám přesně na mysli. Požádala jsem ho, aby mě opravil a doplnil chybějící věci. Nejprve si nebyl jistý, protože prý používá kytaru jen jako nástroj, na který skládá svoje písně, ale druhý den mi zavolal a řekl, že už to má hotové.“ Nová píseň má teď sloky od Claudie Brücken a refrén Martina Goreho."


Onetwo připravují debutové plnohodotné album „Instead“ na únor 2007 a Cloud Nine vyjde 8.února i jako samostatný singl.
zdroje : Home, Archiv článků Marka Fábryho, Side-Line

-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Šnek production :

22. ledna 2007, 22:48     

No super! To je prima, vznesu dotaz a hned přijde takováhle hodnotná, přímo vyčerpávající informace! Dík

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků