Vzpomínky na Německo - část 1. (Lipsko 8.6.)


Po všech špatných zprávách a zdravotních problémech Davida Gahana jsem netrpělivě čekal, kdy se znovu rozjede přerušené turné. Oficiální stránky ohlašovaly zrušení jednoho koncertu za druhým a mě se hroutily všechny moje plány na cestování s Depeche Mode po Evropě…
Nakonec jsem se přece jen dočkal a v novinkách jsem se dočetl, že přerušené turné odstartuje 8. 6. 2009 v německém Lipsku.

Koncert byl v pondělí, ale na cestu jsme se vydali už v neděli odpoledne a přespali v našem oblíbeném hotelu Helena v Teplicích.Do Lipska jsme vyrazili v pondělí brzo ráno. Cesta ubíhala bez problémů a asi v 10 hodin dopoledne jsme zaparkovali před stadionem. První co jsme potřebovali zařídit, bylo vyřešit vrácení vstupenek na zrušený nedělní koncert. Na místě nám nabídli jen výměnu vstupenek na večerní koncert nebo na středeční do Berlína. Peníze na místě bohužel nevraceli a výměnu jsme nechtěli, takže jsme od pokladny odcházeli s nepořízenou.

Kolem stadionu byly postavené stánky s oficiálním shopem, tak jsme toho využili a nakoupili jsme si suvenýry ještě před koncertem. Lepší než se mačkat ve frontě po koncertu. Všechny plakáty, tourbooky a kšiltovky co jsme nakoupili jsme si schovali v autě a šli jsme čekat před náš vchod, který hrdě hlásil Erste Absperrung – stání pod podiem.

Během čekání jsme si mohli vyslechnout zvukovou zkoušku. Napřed hráli instrumentální verze Policy of truth a Enjoy the silence a pak přišlo překvapení v podobě zpěvu Davida Gahana. Poslechli jsme si In Chains, Walking in my shoes a Wrong a pak ještě Jezebel v podání Martina Goreho.

Pouštět na stadion začali krátce po 16 hodině. Můj prohledávač a trhač lístků bral svou práci docela poctivě, tak jsem dloho stál ve frontě. Nakonec se mě ale povedlo doběhnout do druhé řady před klávesy Andyho Fletchra.

Před DM hrály 2 předkapely. První byli M83. Pamatovat si je můžete ze singlu Suffer Well, kde udělali jeden remix. Toto vystoupení se mě docela líbilo. Druhá předkapela byli Polarkreis 18. Zřejmě to je v Německu hodně populární skupina. Dočkali se velkých ovací od publika a dokonce všichni Němci zpívali. Mě se zdáli hodně legrační, obzvláště zpěvák.

Po obou předkapelách nás už čekalo vystoupení DM. Všichni na stadionu skandovali, po tribunách obíhaly mexické vlny a když se na kouli uprostřed projekční plochy objevila oranžová písmena DM tak bylo jasný, že v Lipsku bude hodně dobrá atmosféra.

Lipsko byl můj druhý letošní koncert, tak jsme věděli co nás čeká, ale překvapení bylo hned v úvodním intru. Oproti koncertu v Lucembursku ho trochu předělali a v nové verzi znělo mnohem líp. Druhé překvapení nás čekalo ve druhé půlce koncertu kdy místo In Sympathy hráli Policy of Truth. Tuto skladbu mám rád, ale přece jen na živo bych radši slyšel novinku než starou písničku.

Čekali jsme, že po operaci se bude Dave trochu šetřit, ale celý koncert odzpíval naplno. Naopak se mě zdálo, že se snaží ještě o kousek víc než normálně aby ukázal, že je v plné síle zpět. A publikum se mu za to odvděčovalo úžasnou atmosférou. Nakonec můžu lipský koncert zhodnotit jako jeden z nejlepších na kterým jsem kdy byl.

Trochu mě jen zklamalo hodně vysoké podium. I když jsem byl uplně vepředu, skoro jsem neviděl na podium. Christiana Eingera a Petera Gordena jsem uviděl až když se na konci loučili a ve výhledu na Davida a Martina mě bránil kameraman pod podiem.

Po koncertu jsme si ještě na stánku koupili kelímky s fotkou skupiny a druhý s obalem aktuální desky SOTU a šli jsme na parkoviště k autu. Tam se naše výprava rozdělila. Igor s Tomem odjeli zpět do ČR a já jsem zůstal sám v Lipsku, protože jsem měl jěště vstupenku na koncert v Berlíně.

Vlak do Berlína mě jel ve 04:10, tak jsem si čekání zkrátil návštěvou after party. Našel jsem jednu která byla kousek od nádraží a navíc na ni byl se vstupenkou z koncertu vstup zdarma. Byl to jen takový malý klub pro pár lidí, ale přesto tam měli 2 stage. Jednu kde hráli jen DM a druhou s tvrdým EBM. Celkem tam bylo asi 30 lidí. Ale pivo tam bylo levný a Němci přátelští. Jeden mi dokonce koupil whisky s kolou, když jsem mu řekl, že jsem z ČR. :)

Po třech hodinách a pár pivech jsem se vydal na vlakové nádraží a odjezd směr Berlín….Příště : Berlin 10.6.


text & foto : petak2
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků