Vzpomínky na Lucembursko


Letošní turné má první koncert v Izraelském Tel Avivu, ale ještě před tím Depeche Mode odehráli zkušební koncert v Lucemburském Esch sur Alzette. A právě na tento koncert jsme se vypravili….Už jen koupit lístek bylo docela náročné. Koncert byl v malé hale pro cca 6500 lidí, ale v momentě zahájení předprodeje se na stránku kde se daly koupit lístky, přihlásilo 35 000 lidí. A protože si každý mohl koupit 3 lístky, tak tuto show chtělo vidět možná až neskutečných 105 000 lidí. Naštěstí se mě povedlo 3 lístky koupit a 5.5. v 19 hodin jsme se vydali na dlouhou cestu do Lucemburska.

Do Luxembourgu, hlavního města Lucemburska jsme přijeli kolem 5 ráno. Měli jsme tam zajištěno spaní. GPS navigace nás neomylně nasměrovala přímo do historického centra města. Jenže tam jsme nikde ulici kde jsme měli spát nenašli. Po telefonické konzultaci se slečnou u které jsme měli spát jsme zjistili, že jsme úplně někde jinde. Naštěstí slečna Kristýna pro nás přijela a doprovodila nás na správnou adresu. Tímto ji moc děkuji, že v tuto hodinu byla tak ochotná a jela pro nás. Nakonec jsme i zjistili kde byl problém. Celá ulice je nově postavená a naše mapy v navigaci ji ještě neznaly a proto nás navigace nasměrovala přesně do středu města. Vstali jsme asi v jedenáct dopoledne a na stole nás čekala opravdu hodně bohatá snídaně.

Koncert byl asi 30 km od hlavního města. K hale jsme přijeli ve 14 hodin odpoledne. Docela nás překvapilo prostředí, kde měl být koncert. Nově postavená hala určená jen na koncerty stojí v areálu nějaké staré továrny. Kdo jste viděl film Tajemství Ocelového města nebo kdo jste byl někdy v Ostravě-Vítkovicích si můžete dobře představit jak to tam vypadalo.Podle značek na autech co všude parkovaly bylo poznat, že se na koncert sjeli lidi opravdu s celé Evropy.

U zátarasů před halou už stálo pár nedočkavců, tak jsme se taky postavili do fronty. Podle informací od pořadatele se dovnitř mělo pouštět v 18 hodin, tak jsme měli před sebou 4 hodiny čekání. Při čekání jsme před halou viděli pár známých tváří. Například Petera2, kterého si můžete pamatovat z pražské Recoil release party, pár účastníků ze zájezdu který pořádal český fanklub nebo lidi který si jen pamatujeme z předešlého turné.

Brány do haly se otevřely přesně v 18 hodin. po nezbytné osobní prohlídce a zkontrolování vstupenky jsem běžel přes celou halu až pod podium. Zaujal jsem nejlepší místo v první a půlté řadě na pravé straně mostu, který vedl k malému podiu.Termínem „jeden-a-půltá“ řada myslím místo kde stojíte mezi dvěma lidma v první řadě. Podle mě to je nejlepší místo na koncertech. Vidíte stejně jak v 1. řadě, ale v případě tlačenice nemáte modřiny od zátarasů.

Koncert měl začít v 19:30 tak jsme měli před sebou zase 1, 5 hodiny čekání. V 19:40 začala hrát předkapela MOTOR. Nevím jestli to je dobrá volba. Kdyby vyplńovali čas mezi předkapelou a DM tak by se to snad hodilo, ale neumím si představit tuto skupinu jak bude hrát na těch velkých stadionech co DM čekají na turné. Ale nezbylo nám nic než jejich set vydržet. a podle reakcí publika měla většina haly stejný názor jak my.

Po nezbytné přípravě podia hala potemněla a na obrovské polokouli uprostřed proječkní stěny začala kroužit 2 písmena „DM“. Po pár minutách zhasla poslední světla v hale a za zvuku intra z nové desky přišli na podium všichni členi DM.Video i audio z koncertu už máte všichni stažené, fotky jste taky viděli, tak koncert shrnu jen v pár větách :

V playlistu mě nejvíc překvapila Fly On The Windscreen. Strangelove nehráli už hodně dlouho, takže to byla povinost zahrát. A Master & Servant byla dopředu avizovaná. Videoprojekce musím ohodnotit jako jedny z nejlepších co kdy měli. Obzvláště musím vyzdvihnout Walking In my Shoes a Strangelove. Další překvapení pro mě bylo, když v závěrečné skladbě Waiting For The Night hrál Christian Einger (normálně hrající za bicíma) na klávesy.

Největší zážitek z koncertu pro mě bylo, když jsem si při A Question Of Time všiml, že na pravé straně podia sedí Anton Corbijn. Během celého koncertu se pohyboval volně po podiu i pod podiem a dokonce i na mostě k malému podiu a fotil celý koncert. DM uvidím letos ještě hodněkrát, ale vidět Antona při práci se hned tak nepoštěstí, tak jsem větší pozornost věnoval Antonovi než dění na podiu. Při čekání na první přídavek dokonce rozdal i pár podpisů, bohužel na druhé straně podia než jsme stáli my.

Po skončení koncertu jsme šli navštívit shop. Bohužel tourbook byl hned vyprodaný a trička jsme kupovat nechtěli. Ale všimli jsme si, že letos dávají ke každému nákupu černou igelitku s logem nové desky. V okolí haly bylo docela hodně prodavačů s neoficiálníma suvenýrama tak jsme koupili aspon pár plakátů.

Po návratu do našeho přechodného domova jsme jen prohlídli na displejích fotáků jak se nám povedly fotky a šli jsme spát. Ráno nás opět čekal bohatá snídaně a v televizi naladěná česká stanice ČT24, tak jsme měli snídani i s naším zpravodajstvím !!! Po snídaní jsme jen sbalili všechny naše věci a jeli jsme probrat místní novin jestli někde nepíší o včerejším koncertu. Našli jsme jen jeden článek v lucemburské obdobě našich novin METRO.

Celá naše cesta se moc povedla, s koncertem jsme byli spokojení, vyšlo nám pěkné počasí na zabruslení, i prohlídku města v Německu. Nakonec bych jen poděkoval Igorovi a Tomášovi za odřízení celé cesty a Kristýně za poskytnutí ubytování a hlavně za to jak pro nás v 5 ráno přijela přes celé město. A všem ostatním přeji at se jim letošní koncerty líbí.text & foto : petak2fotky ve velkém rozlišení : stáhni (edisk, 65 MB)

další reporty, fotky, videa : viz Zápisník


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


john ruzicka :

11. května 2009, 11:03     

pěkná reportáž !


helga :

11. května 2009, 11:04     

Opravdu moc hezky napsane:-)tak doufam,ze se jich zde sejde vic,tech recenzi:-)


sinus :

11. května 2009, 11:07     

vzhledem k tomu, že petak jede asi 50 koncertů, tak určitě :)

…jinak budem rádi, když se při dalších koncertech přidají i ostatní – nejde o to napsat nějakou profi recenzi – spíš o sdělení dojmů a tak…:)


helga :

11. května 2009, 11:14     

presne to sem mela na mysli,neni nad vlastni zazitky,taky sem kdysi psala na stary forum recenzi:-)taky podle toho vypadala,bo sem byla na prvnim jejich koncerte a notne vypleskla z toho:-)no jet na 50 koncertu,tak uz si ho Dejv snad musi i vsimnout:-)


john ruzicka :

11. května 2009, 11:22     

Tak mne napadlo,když jsme u těch osobních prohlídek u brány : pustí mne dovnitř s obyčejným malým digitálním fotoaparátem ???


sinus :

11. května 2009, 11:35     

Minule to bylo tak, že byly zakázané pouze „profesionální fotoaparáty“, což je takové šalamounské….Záleží na tom jak to posoudí ostraha. V dnešní době mají už leckteré mobily velmi kvalitní foťáky.

No, myslím že paradoxně když si vezmeš nějakou půlkilovou zrcadlovku Ljubitel na kinofilm, tak tě s tím spíš nepustí, kdežto s 10 megapixlovým foťákem v mobilu asi jo…:)


helga :

11. května 2009, 11:38     

teda sinusi ted si me rozesmal:-)prej pulkilovou zrcadlovku.Tak koncert u nas je az za mesic a pul a do te doby snad bude jasnejsi ketre fotaky jsou v pohode:-)


petak2 :

11. května 2009, 11:38     

s obyčejným malým fotákem by neměl být problém.ale stejně je lepší ho ukrýt někam kde ti ho nenajdou.Já osobně si dávám foták pod kalhoty za zip a poutko uchytím za knoflík nebo za pásek.
Report napíšu klidně ze všech koncertů jen to bude nějakou dobu trvat.


martina :

11. května 2009, 22:56     

verim,ze nejen pro petaka2 to byl zazitek, a ze si stejne tak uzije i tech dalsich 50 koncertu v 1.5 rade.


Svr :

11. května 2009, 23:18     

A kamery typu HandyCam povoleny budou?? Záznam z nich není nějak extra kvalitní. Dělají se kontroly rentgenem?


Koutny.Roman :

12. května 2009, 08:15     

petak2: To musíš vypadat jako strašně nadrženej,obzvlášť pokud si tam schováváš Sinusovu zrcadlovku.


dmf :

12. května 2009, 15:39     

fotky ,clanky atd,
http://www.de­pechemode.cz/…ow-6.5.2009/

http://www.de­pechemode.cz/…te­gorie/C17/

http://www.de­pechemode.cz/…-lucemburku/

http://www.de­pechemode.cz/

kompletní info


fan4dm :

14. května 2009, 01:10     

Já tedy nevím, ale troufám si tvrdit, že člověk, který ji umí ovládat, tak by „na starou dobrou klasickou zrcadlovku na kinofilm“ udělal mnohem hezčí a kvalitnější fotky než na foťáček z mobilu nebo malej kompakt, byť by měl 10 Mpix. Ono totiž podle mě spíš záleží na velikosti snímače, honba za megapixelama je pro „normální focení normálního použivatele“ podle mě spíš už víc A Question of marketing. Když bude mít snímač velikost 1×1 cm a má se na něj vyfotit obrázek s rozlišením 10 Mpix, tak budou muset být jednotlivý pixelíky tak prťavý, že ta fotka zase bude mít asi mnohem víc šumu a určitě nebude tak kvalitní, jako když by byla vyfocená na kinofilm. ;o) Samozřejmě záleží taky na softwaru a dalším hardwaru, ale to by asi bylo na delší debatu a hlavně sám se v tom tolik nevyznám abych o této problematice mohl dikutovat na nějaké vyšší úrovni. Jen tohle je mi tak nějak známo a chtěl jsem se o to tedy podělit. Ovšem ochranka na koncertech asi nebude mít problém kvůli „kvalitním fotkám“ ze staré zrcadlovky, jako spíš bude budou překážkou její rozměry a hmotnost. ;o)


sinus :

14. května 2009, 09:40     

fan4dm : no, o to mi právě šlo – že těžký objemný foták nepustí spíš, než malýho prcka – bez ohledu na kvalitu přístroje…:)


fan4dm :

14. května 2009, 13:07     

Aha, tak jsem tě asi špatně pochopil. ;o) Já to pochopil tak, že poukazuješ na paradox, kdy malej (a tedy ho tam gorilky u vchodu pustí) přístroj může být mnohem kvalitnější než těžký objemný (a tedy nebude na koncert vpuštěn :o)) foťák. Což si já tedy úplně tak nemyslím a podle mě je těžká stará zrcadlovka na kinofilm mnohem kvalitnější než většina malilinkatejch superhypermega­moderních křápů se spoooustou Mpix.
;o)


sinus :

14. května 2009, 13:25     

no jasně, taky jsem se dost vyblbnul s Flexaretou, Sokolem či Ljubitelem…Tam si právě všechno můžeš nastavit sám, a když to umíš, dokážeš z toho udělat krásný fotky, o tom žádná… :)


somebody :

17. května 2009, 13:25     

no,nevim,jestli to nebude uz stejne pozde:-D,ale ja mam teda fotak digitalni a dela pekne fotky,staci to umet nastavit.Jo,je jich tam strasne moc,profilu,ale kdyz se to nastavi na nocni,portret nebo pohyb,tak jsou krasny fotky a je malinkej taky:) a doufam,ze mi ho nechaji:-D

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků