Třetí část nahrávání skončila


Podle zdroje blízkého Fletchovi (z fóra Home) dokončili Depeche Mode třetí část nahrávání nové desky. V této fázi jsou písně hotové, a čeká je už jen finální 4.část - mixování. Probíhá to přibližně podobnou rychlostí, jako u minulé desky Delta Machine. Andy Fletcher tehdy vysvětloval, jak jim to šlo od ruky...Fletch o Delta Machine, v rozhovoru z roku 2013:

Tohle album je zvláštní tím, že jsme tentokrát nahrávání skončili dřív než jsme očekávali. To se nikdy předtím s žádnou deskou Depeche Mode nestalo! Od předešlých desek se Delta Machine liší především v tom, že když Martin a Dave přinesli prvotní demáče, ty skladby už v sobě měly určité směřování. Když natáčíte album, občas dost zápasíte s tím, jakým směrem se ubírat. Tentokrát jsme tenhle směr a celkový feeling našli velmi brzy, především díky písním Heaven, Angel a Welcome To My World. Nevím jak toho Martin dosáhl, ale zvuk jeho demáčů se značně lišil od minulého alba. Samy o sobě zněly velice dobře. Obvykle si poté, co jeho nahrávky vyslechneme, řekneme, že to je dobré a pak společně ve studiu hledáme směr. Tentokrát jsme měli jasno už od začátku a díky tomu bylo celé natáčení velmi uvolněné. Ostatní skladby už se dělaly skoro samy. Možná jenom u Universe jsme trochu tápali a nezačali zrovna nejlépe. Pořád jsme přidávali další a další vrstvy, ale pořád to neznělo dobře. Tak jsme se vrátili na samý začátek, vše vyházeli a pojali to velmi minimalisticky. Nakonec to vyšlo výborně.


Zatím se o tom můžeme jen dohadovat, ale vypadá to, že i tentokrát chytili "ten správný vítr" už od začátku, a nahrávání proběhlo bez komplikací. Doba čekání na výsledek už je opět o něco kratší...:)-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků