Tisková zpráva k Hourglass


Včera zveřejnila Mute tiskové prohlášení k albu Hourglass. To najdete zde v článku. Dále se objevil rozsáhlý komentář samotného Davida k písním na albu který najdete přeložený u šikovnějších kolegů na slovenském webuDavid Gahan se vrací s Hourglass."Cítím že tato nahrávka je ohromná příležitost probudit ve sobě umělce" řekl David Gahan k jeho druhému sólovému albu Hourglass.

První singl Kingdom je vzletná a pulzující záležitost, a dorazí do rádií 27.srpna. Ideou písně je : "..Že zde existuje nějaké jiné, lepší místo, a není to v oblacích. Je to právě tady, na zemi", říká Gahan, "..A je to o způsobu jakým přijímáte svůj život. Lhal bych, kdybych tvrdil, že mě svět nechává chladným. Mám děti a chci je ochránit, ale ne vždy mám schopnost to udělat."

Gahan napsal a produkoval všechny písně na Hourglass ve spolupráci s Christianem Eignerem , a Andrew Phillpottem. Album mixoval Tony Hoffer.

Eigner se na albu ukázal jako neobyčejně mnohostranný bubeník, vytvářející někdy jemné rytmické pozadí, a někdy zas hotové hromobití. Phillpottova kytara se volně proplétá fantastickou atmosférou - což je obzvlášt patrné na Kingdom.

Co může na albu nejvíc překvapit Gahanovy přívržence : momenty bujaré industriální agrese. Nesmírně prudká hyper-sexuální Deeper and Deeper ("Je to velmi sexuální a velmi zvířecí. Ale je velká součást mého já, a já to chci vyjevit na povrch. Když jsem začal zpívat, Christian mi řekl ať se postavím dál od mikrofonu - tolik jsem při zpěvu křičel...")

Hourglass je cestování po Gahanově duši. V Kingdom se přiznává, že "Sláva pro mě příliš neznamená. Ve skutečnosti je důležitější hledat to neznámé, co chceme vidět vlastníma očima - superhvězdu usilující o poznání prosťáčka v sobě samém .Jeho osobní obavy jsou plně evidentní v éterické Miracles , kde doznává : "Nevěřím v Ježíše, ale často se modlím."

S tématem závodu o čas a jeho úbývání se Hourglass hlouběji zarývá do Gahanovy duše.

"Nevím, jestli to je o věku, či o stárnutí," přemýšlí Gahan, "ale jsou tu jisté věci, které už nikdy neudělám. Potěšení ze slepého popíjení každou noc a schovávání se za tím netrvá příliš dlouho. Moje obava je, že jsem ztratil příliš mnoho času v obavách, utápěním ve strachu. Cítím se jako závodník proti času - cítím neustále že nemám dost času dostat se tam, kde chci být. A myslím že se bojím o to, co přístě můžu udržet, a jestli vše co dělám má smysl?"

Na víru naráží Gahan (podle jeho recenzí) téměř v každé písni. Namátkou Endless ("Je to o zkoušení věřit. Věřit že někde je konec tunelu, kde je řešení všech problémů - je to přelud."), anebo Use You ("Je to o znechucení lidmi, znechucení sám nad sebou, nad mou arogancí, a ničení sama sebe. Chci něco použít, chci použít život k úniku. Myslím že to přišlo z bytostí vzniklých v nedělní škole, kam jsem chodil jako kluk. Slýchal jsem tam zcela jasně, že my všichni jsme hříšníci.")

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

15. srpna 2007, 20:24     

Z toho celého mi vychází, že to bude hodně emotivní album…Ne tak uhlazené jako Paper Monsters…


Kačenka :

16. srpna 2007, 18:34     

No Paper Monsters mě moc nenadchlo, asi právě proto, že je tak uhlazené, jak říkáš… Docela se těším na jeho další CD, jestli bude trochu výraznější než to první, alespoň to nějak vyplní mezeru, než DM vydají nové album…


marek :

16. srpna 2007, 20:05     

No,Paper Monsters je dobrá s live nahrávek, kde to šlape.Ta studiová deska je podle mě špatně namíchaná.


fan4dm :

17. srpna 2007, 08:06     

Neřekl bych, že je PM moc uhlazené. Paper Monsters je pro mě taková houpačka. Jednou nahoře, jednou dole. Chybí tomu kompaktnost. Skladby jsou dobré a vyloženě slabý kus tam není, ale nějak mi ty skladby k sobě nepasují. A s odstupem času si tohohle na albech cením víc a víc. Aby album působilo kompaktně jako celek, jaksi přirozeně. Aby do něj všechny (co nejvíc) písně zapadaly.
Což PM podle mě nesplňuje, tam je myslím materiál, který by se dal použít na dvou poněkud rozdílných albech. Takže se těším na Hourglass. Ty zvěsti o živelné elektronice mě nenechávají chladným. Obzvlášť když se ještě v souvislosti s Hourglass občas někde použije slovo „industriální“. :o)
Jinak live verze mají samozřejmě mnohem víc energie než studiová nahrávka, i když jsou i písně, které live nevyznějí tak dobře (naopak, ztrácejí v live provedení šťávu) jako studiová nahrávka, např. Policy of truth.


sinus :

17. srpna 2007, 11:03     

„živelná elektronika“, to je zvláštní pojem…pod tím si představuju třeba něco jako „Nothings Impossible“, s tím divným zvukem kytary na popředí…


janruzicka.dmf :

18. srpna 2007, 10:07     

Já jsem teda zvědavý na tu skladbu Deeper and Deeper…Jestli to bude fakt nářez,protože když Dave do písní vyloženě řve,tak mi to připadá skvělé.


sinus :

20. srpna 2007, 11:25     

Obal alba Hourglass a singlu Kingdom :(jestli to dobře chápu, tak tohle je obal singlu, který vyjde na CD, a ten co se objevil před časem (s tím listím), to je obal promo singlu pro rádia…?)


sinus :

21. srpna 2007, 10:24     

janruzicka.dmf >>>
Tak jestli bude na Deeper and Deeper hulákat aspon tak stejně jako třeba v John The Revelator, tak se taky těším :)


sinus :

21. srpna 2007, 14:15     

Další pokračování seriálku „Dave In The Studio“

(část 2.)
http://www.you­tube.com/watch?…

(část 1.)
http://www.you­tube.com/watch?…

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků