Timo Maas : Depeche Mode byli součást mého mládí


Remixy Depeche Mode v posledních patnácti letech stojí, řekněme si upřímně, za nic moc. Timo Maas je však člověkem, jehož zvukové experimenty s písněmi Depeche Mode patří mezi ty zajímavější – dostal příležitost hned u dvou největších pecek : Enjoy The Silence a Personal Jesus. Také se představil jako support před koncertem DM ve Varšavě…O tom všem si s ním povídal Element z webu Home



Nedávno jsi se zmínil, že je poctou podpořit Depeche Mode – stal ses poté opravdu velkým fanouškem?


Oni byli podstatná část mého mládí..Vyrůstal jsem s nimi mám na ně spoustu vzpomínek.

Remixoval jsi jejich dva prokazatelně největší hity. Jaký to na tebe udělalo dojem?


Cítím přitom hrdost, jako vždycky před novým úkolem.


Když jsi pověřený nějakým remixem, obzvlášt u velkých kapel jako jsou Depeche Mode, myslíš že už máš předem jistý úspěch na ověřeném hitu, že celou tuto práci můžeš brát jako mezník své kariéry?

Já společně s Martinem Buttrichem jsme v posledních letech udělali hodně remixů pro spoustu interpretů. Řekněme, že jsme hledali způsob, jak naložit se zadaným materiálem svojí vlastní cestou…samozřejmě s dostatečným respektem k originální písni a také k autorovi, a také…k naší vlastní cestě!
Co ti probíhalo hlavou, když jsi přebíral vícestopé party takových milovaných klasik jako Enjoy The Silence či Personal Jesus? Nebyl tam trochu strach?
Je to opravdu neobvyklý pocit, protože jsou tyto písně velmi známé a slyšel jsem je tisíckrát. Ale mým úkolem bylo na to všechno zapomenout a vytvořit něco nového.
Kterou píseň jsi považoval za největší „výzvu“, a proč?¨
Žádná z nich nebyla zrovna snadná – obě jsou podobně našlapané.
Když jsi osloven k remixu, jaký se rozhoduješ nabrat směr toho, jak naložíš s písní? Začínáš osnovat plány ještě před tím než dostaneš nahrávku do ruky, anebo vyčkáš a experimentuješ až s ní?
Většinou mám základní nápad, to je startovací bod. Všechno se ale ještě buduje v procesu produkování.
Co si myslíš o klasických písních, které mají být obnovené do nových remixů? Jsi spíše pro jejich novou tvář, nebo pro zachování původní klasiky?
Ve skutečnosti nejsem příliš velký fanda remixování starých věcí. DM to dělají jednodušší, protože byli vždycky elektronikou, spřízněnou k taneční scéně.
Dostalo se ti od kapely nějakých reakcí na tvé remixy?
Kapela se zamilovala do Enjoy The Silence. Pro Personal Jesus : jeden jí miluje, druhý řekl : „Je to OK“, a třetí jí nenávidí! :)
Jak hodnotíš tvoje vystoupení ve Varšavě před Depeche Mode?
Velmi dobré..Jednoznačně jeden z mých nejlepších okamžiků v poslední době.
Dával jsi dohromady nějaký speciální set pro toto vystoupení? Podle čeho jsi vybíral, co by mohlo být zahráno? A také, dostal jsi nějaké hodnocení od kapely, jaké to bylo?
Samozřejmě jsem se na to připravoval, ale co jsem hrál, nespouštěl jsem se z osvědčené stezky, která by mě měla reprezentovat v tom nejlepším možném světle. Kapela mě nějak zvlášt nehodnotila, ale všechny posunky od produkčního týmu dávaly najevo nadšení.
Už jsi někdy zařadil do svého DJ setu i tvůj nový mix Personal Jesus? A jak to lidi přijímali?
V každém setu, a lidi nadšeně řádili !
Vždycky jsem se tě chtěl zeptat na jednu tvojí DJ mix sérii s názvem Music For The Maases – je to vtipná hříčka se slovy, nebo je to také odkaz na Depeche Mode?
Je to jednoduše hříčka se slovy – jenom jsme jednou hledali nějaké vhodné spojení s DM…

Rozhovor : Home
Překlad : -sin- © Depeche CZ


    Zpět na hlavní stránku



     


Komentáře (nové dole):


deepspace101 :

17. ledna 2007, 22:10     

Já bych netvrdila, že všechny remixy DM za posledních 15 let za moc nestojí. Nejsem zrovna milovník remixů, ale některé mi připadají hodně dobré.


sinus :

18. ledna 2007, 10:29     

Nechtěl jsem říct že úplně všechny…Je pár kousků které jsou zajímavé…Ale 80 procent mě nudí – většinou je to osmi-minutový kolovrátkový motiv, kde se občas objevují zvuky z originálu, a kde si remixér jen dělá jméno… Paradoxně, kdybych měl jmenovat nehorší a nejlepší : nejhorší asi Barrel Of A Gun – Underworld Hard Mix, a nejlepší – Barrel Of A Gun – Underworld Soft Mix :))))….Nebo Halo od Goldfrapp je též vymazlená záležitost…


radekDM :

18. ledna 2007, 21:30     

Je to pravda,že remixy nejsou zrovna uchu lahodící věc,ale je také pravda,že remixy jsou určeny do tanečních klubů atd…
Ale od té doby co se DM v remixech podílí jen malou měrou nebo vůbec se mi to moc nezamlouvá…Ale umím si představit novodobé remixy někde na diskotékách či na nějaké technopárty…:-))


deepspace101 :

19. ledna 2007, 07:42     

to sinus: ono je docela těžké objektivně posoudit kvalitu remixu, protože každému se líbí něco jiného a každý si také ideální remixové verze představuje jinak – někdo je třeba radši, když si skladba zachová hodně z původní verze, a někdo zase naopak vítá, když si remixér zvolí od originálu úplně odlišný pohled na věc. Ale s tím kolovrátkovým motivem máš pravdu – přesně takhle to vidím i já.
A co se týče těch mixů, které dělal výše zmíněný Timo Maas, mně osobně se nezdají nic extra, spíš takový průměr.
In Your Room (The Jeep Rock Mix) – to je parádní kus ;-)


sinus :

19. ledna 2007, 10:23     

určitě to je věc názoru. Snad jsem to neměl psát tak subjektivně – budí to pocit, že to co si myslím je všeobecná pravda, a ono to tak není – každému ty mixy chutnají jinak :)


Ultra :

7. června 2008, 09:32     

podle mě je hodně rmx od depešáku dobrejch Rush Spiritual Guidance Mix ,Everything Counts Absolut Mix , Enjoy The Silence Reinterpreted
a samozrejmě Enjoy The Silence Timo Maas Extended Remix-ta nemá chybu.Ale líbí se, co vytvořil s Brianem Molkem-First day,ale každému se líbí něco jiného.Je to věc názoru a vkusu.

Přidej komentář :

Toto není spam.




Výpis všech článků