Střípky z koncertů


  (09.11.2005)

Depeche Mode válí jednu show za druhou, a kolotoč koncertů se rozjíždí na plné obrátky. Máme za sebou pět představení,a internetu už je zaznamenáno mnoho fotografií, na které naleznete odkazy v článku…
Koncerty Depeche Mode jsou doprovázeny velkou světelnou show, spolu s využitím obřích obrazovek, na které jsou promítány symboly různých černých andělů, záběry zblízka na členy kapely, ale i lehce nemravné ženské akty… Klávesy jsou umístěny v jakýchsi „kosmických high-tech stojanech“ kruhovitého tvaru. Celé pódium tak dostává jakýsi kraftwerkovský rozměr – jakoby pocta elektronice.


Na rozdíl od minulého turné je mezi Martinem, Andym a Davidem cítit mnohem větší komunikace. Ačkoliv by docela dobře mohli být všichni uzavření ve svých klávesových „korábech“, není tomu tak. Na koncertech je možno vidět i hodně vzájemných kontaktů mezi členy kapely. Tak třeba v Dallasu při Goodnight Lovers políbil David Martina na rameno (tedy doufám že to bylo rameno – v originále bylo psáno „cheek“, což by se mohlo přeložit i jako tvář), a ten mu to oplatil.


Stalo se už klasikou, že teprve stará dobrá pecka A Question Of Time teprve pořádně rozhýbala publikum. V téhle věci se to podobá trochu situaci při Davidově sólovém turné Paper Monsters – tam ta samá píseň byla taky opravdovým startem.


Podle reakcí fanoušků Davidův hlas zní velice silně, a vypadá to, že je ve formě. Martin nezklamal, a opět přišel v úžasném nastrojení – tedy černá andělská křídla a na hlavě velkou huňatou čepici, tak trochu připomínající domorodého medicinmana, nebo styl afro. Zdálo se, že Martin se ohromně baví.


Zajímavý moment z Dallasu : Zhruba v polovině koncertu David šel dozadu, a něco pošeptal Martinovi, načež se oba rozesmáli. Potom se pravděpodobně Martin sháněl po Fletchovi. David ukázal na stranu pódia, kde se Fletch potuloval s cigaretou v koutku úst, jako by se nic nedělo. Domníváme se, že si nejspíš chtěl udělat přestávku.


Další zajímavý moment : Martin při Goodnight Lovers vystoupil na přední část, takové malé molo, které vybíhá mezi diváky. David ho zezadu překvapil tím, že ho políbil na rameno. (pozn. překladatele: Takže to asi opravdu bude rameno.)


Na konci Dallaského koncertu odešli Martin a Fletch ještě před děkovačkou. Dave je volal zpátky. Oni ho ale
pravděpodobně neslyšeli, a tak se Dave zkroušeně otočil k divákům a řekl „Oni vás taky milují.“


Pár poznámek ke zvuku písní : živé bicí při Everything Counts nebo Sinner In Me dodaly těmto písním zcela nový rozměr. U písně Precious zvuk nebyl tak uhlazený, byl spíš „špinavější“ a kytarové riffy byly mnohem zřetelnější, a Martin při nich vystupoval do popředí.
Máme se na co těšit!

Fotky: Houston 7.11   # 1

Fotky: Houston 7.11   # 2

Překlad : -sin- © Depeche CZ    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků