Sounds Of The Universe přichází


Oficiální stránky kapely v tiskové zprávě odtajňují název nového alba. Bude znít : „SOUNDS OF THE UNIVERSE“, což by mohlo korespondovat s dosavadním dojmem, že poznáme spoustu „zajímavých zvuků“…

Tisková zpráva :

Průkopníci elektronické muziky Depeche Mode s potěšením oznamují, že dlouho očekávané nové studiové album „Sounds Of The Universe“ vyjde u Mute Records 21.4.2009.

Nová nahrávka je jejich oslnivým a nejvíce různorodým počinem za poslední desetiletí. Při nahrávání v Santa Barbaře a New Yorku se Depeche Mode vrátili k používání mnohých old-school nástrojů, analogových syntezátorů a automatů, k dosažení kouzla retro-futuritických aranží. Texty se zaobírají stále přetrvávajícími vnitřními démony a posedlostmi, a je tam zřetelně více jejich černého humoru, než na předchozích albech.

Stejně jako v roce 2005 na Playing The Angel, tak i Sounds Of The Universe obsahuje písně od Martina i Davida, který zdokonalil svůj skladatelský talent ve dvou sólových albech, a zajistil si tak pevné místo v Depeche Mode jako druhý skladatel. Na desce také došlo k opětovnému setkání kapely s producentem Benem Hillierem, který pomohl dát novému albu jeho nadčasový zvuk.

První singl „Wrong“ drapne posluchače hned od zkraje ostrým výkřikem. Přes hradbu našláplých beatů, skřípavých syntezátorů a Davidův nesmlouvavě tvrdý zpěv : „Wrong!“ je cítit depešáckou klasiku. Jiné písně zase obsahují Martinovo sametové pobrukování ala Scott Walker ve smyslné baladě „Jezebel“, či sci-fi gospel-bluesové chorály v „In Chains“ a „Hole To Feed“, které se snoubí s moderní elektroniku a dusavými beaty ala Bo Diddley.

Jako jedna z nejvlivnějších kapel z post-punkové éry, s celosvětovým prodejem 100 milionů nosičů, se Depeche Mode vyšvihli do první ligy kapel, které přetrvaly z raných 80.let se svými ideály a myšlenkami, nezměněnými tvůrčími postupy i nedotčeným duchem. Depeche Mode pokračují v dobývání kritického i komerčního ohlasu po celém světě, a na posledním turné se představili živě 2.8 miliónu lidí ve více než 30 zemích.

Více novinek přijde v nadcházejících týdnech na www.depechemo­de.com-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

15. ledna 2009, 11:47     

Zvuky z vesmíru…? To nezní ani trochu arogantně…:) Jinak jsem zvědav na tu Jezebel, třeba Martin poslouchal předtím Recoil…? ;)


Darth Kedr :

15. ledna 2009, 16:05     

No já bych to spíš přeložil jako Světové zvuky… To mi přijde takový arogantnější než např PTA…


wifi :

15. ledna 2009, 16:11     

název neřeším, hlavní bude obsah.


Pepa :

15. ledna 2009, 23:49     

Tak už jen 3 měsíce a máme to tady.Tohle napětí před novou deskou miluju.


sinus :

16. ledna 2009, 09:25     

Pepa : přesně, a stále ještě nic ve velkém neuniklo na net, jako dříve… Myslím že je to tak lepší, aspon se člověk může víc těšit :)


Depeche fan :

16. ledna 2009, 15:27     

Tohle album bude určitě skvělé,moc se na něj těším.


ffelina :

16. ledna 2009, 19:19     

to čekání je k zbláznění, ale je zase fakt, že celkem nedavno jsme si všichni říkal, že za třičtvrtě roku, a ono je to už za chvíli…Tak ať je to S.O.T.U. pěkně vyvoněný!:)


paulmode :

17. ledna 2009, 10:48     

bude to bomba…see You on the concerts…


janruzicka.dmf :

20. ledna 2009, 11:29     

To Sinuss : Ano,na torrent weby asi fakt ještě neunikl ''pravý'' singl,ačkoliv je mi znám jeho obsah,ale nedoporučuju stahovat,např. za B-stranou ''Venus'' se skrývala zpěvačka Enya…:-)


sinus :

21. ledna 2009, 19:13     

to Honza Růžička : abych pravdu řekl, ani jsem ten nový singl nikde moc důkladně nehledal…však se dočkáme:)


irwin :

8. února 2009, 11:58     

myslím,že vše co depešáci dosud vydali byla klasa a ne jinak tomu bude i u nového alba.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků