Selected Videos 1-3 (překlad)


Alan Wilder v průběhu příprav i v plném běhu jeho turné "Selected Events" přináší prostřednictvím svých stránek videa s informacemi i záběry z jeho zastávek. Alan si svou šňůru očividně užívá do pohody, téměř jako dovolenou. V článku je shrnutí dosavadních tří videí...
Ahoj! Jsem právě ve své pracovně a makám jako šroub. Chcete vědět na čem? Pokouším se připravit na nadcházející turné, které začne za deset dnů. Ještě nikdy jsem nejel s Recoil turné, je to poprvé, takže...takže to je důvod proč jsem tady, ve své pracovně.

Takže.. Mám v plánu dodělat několik těchto video vstupů, které postupně budou přinášet během několika následujících týdnů nové informace o albu Recoil - Selected, které vyjde 19.dubna. A jak jsem již řekl, připravili jsme na jeho podporu malé turné. Když říkám "turné" - nemyslím tím tradiční rock'n'rollovou show, se skupinou, zpěvákem a tak dále. Je to spíš taková vizuální a zvuková prezentace...Ehm...povím vám o tom více později v průběhu prací.

Jak jsem říkal, pracujeme na přípravě materiálu, a vše se vyvíjí dobře, jak je jen možné. Vrátíme se k albu... Minulý rok mě kontaktovali ze společnosti Mute, a povídali : "Rádi bychom vydali kompilaci. Nemáme žádné speciální podmínky - nemusí tam být největší hity, zkušeností říkají že tady to není nějak zvlášt nutné - prostě vyber co budeš chtít..." No a taková slova byla rajskou hudbou pro mé uši, jak se říká, takže jsem se rozhodl že do toho půjdu.

Začal jsem dávat dohromady materiály - různé originální nahrávky starých filmů, což nebylo snadné. Některé se doslova rozpadaly před očima, takže jsme je různě rekonstruovali a upravovali, aby se daly převést do digitální podoby. Šli jsme spolu se Simonem Eyvortomem do Devonu (filmový archiv), a strávili tam několik dní přebíráním starých nahrávek a vybíráním něčeho, s čím by se dalo pracovat. Pak jsme to s Paulem Kendallem zpracovali, dali tomu potřebnou podobu a celistvost.

Na albu bude spousta remixů a nových verzí - o tom vám povím o něco později. Přímo se nabízela idea udělat ho v takříkajíc "live" formátu, protože bude dobrá příležitost ho představit na pódiu.

No.. Takže, budu na tomhle pracovat po celou dobu. Turné začne 12.března ve Španělsku v Barceloně. Pocestujeme po celé Evropě, máme tu naplánováno hodně termínů, a dále snad přibudou termíny v Jižní Americe, USA a Kanadě. Takže, uvidíme se brzy!


Jsem právě v Barceloně, den před první show. A jsem strašně nervózní. Ale jsem rád, že jsem tady - je nádherný den. Prý tady před dvěma dny sněžilo. Teď se tu jen tak procházím...

Když jsem s vámi hovořil v minulém videu, byl jsem uprostřed horečných příprav ve svém studiu. Snad jsme všechno stihli včas, i když ještě čekáme na pár posledních kousků videí, jak se budou jevit při prvním koncertě. Ale řekl bych že jsme připraveni, a všechno bude v pořádku.

Vstupenky se prodávají celkem slušně - alespoň co mi říkal promotér. Další večer hrajeme v Madridu - v obou městech budeme hrát spolu s Nitzer Ebb. Očekávám že to bude opravdu dobrá show.

Po Španělsku, jedeme do Německa - budeme v Berlíně, Hamburku, Mnichově a Kolíně nad Rýnem. V Berlíně to bude opravdu zvláštní, protože se show bude konat v prostorách Hansa Studios - v ateliéru, kde jsme nahrávali alba Depeche Mode. Budete mít o čem diskutovat - budou tam totiž speciální hosté - někteří opravdu speciální, které zatím nemám dovoleno jmenovat. Poté se bude pokračovat dál v Německu...Už nezbývá moc volných vstupenek- Berlín je vyprodaný, Hamburk také, ale ještě je pár lístků na show v Mnichově a Kolíně nad Rýnem. Takže, zkuste se tam dostavit.

Na novém albu je remix Strange Hours, který vás budou pravděpodobně zajímat. Dělali jsme ho s živou kapelou - Black Ships - což jsou dva členové The Verve a můj dobrý kamarád, David Rossi. Hraje smyčcové aranže, spolupracoval třeba s Goldfrapp, Coldplay a mnoha dalšími.

Poslal jsem jim základní nahrávku Strange Hours, a oni s ní naživo improvizovali ve svém ateliéru v Kodani, a pak mi poslali zpět co nahráli. Z těchto materiálů jsem udělal remix. Je to velmi neobvyklé a docela rozdílné od původní verze. Doufám, že se vám to bude líbit. Příště vám řeknu víc o nových remixech, jak to vše probíhalo, a další novinky. Brzy přijdou zajímavé informace o formátu alba, takže ... Na viděnou!


(Před hotelem)
Sedíme teď před hotelem v Berlíně, brzy tu budu dávat interview pro Radio Eins, s (Olafem?) Zimmermanem - on tady hodně známý jako průkopník elektronické hudby, hodně ji podporuje už dlouhá léta. Takže s ním mám dneska exkluzivní rozhovor.

(V autě)
Právě jsme na cestě. Teď vám řeknu něco o speciálních hostech. V Kolíně nad Rýnem a v Mnichově bude mít DJ set Sarah Blackwood z Client, a hodně zajímavý bude i Curych - tam se bude show konat v nádherném místě. Hostem tam bude Jerome Soudan. Jeho projekt se jmenuje Mimetic. Doporučil mi ho Paul Kendall - hudba je opravdu zajímavá, stejně jako jeho životopis. Takže si to nenechte ujít, bude to velká show na skvělém místě - ještě jsou volné lístky.

(V Hansa Studios)
Takže naše speciální hosty už můžu zveřejnit - oznámili je včera v rádiu. Akci budou otevírat Daniel Miller a Gareth Jones... Mají v plánu něco speciálního se starým hudebním materiálem Depeche Mode. Gareth zpracoval nějaké tracky, pohrál si tam s některými zvuky, a bude to znít nově. Ještě jsem to neslyšel, ale večer budou mít všichni příležitost! Brzy bude zvuková zkouška, kde se budeme snažit ještě všechno doladit...

Pojďme se tu trochu projít. Jsme v oné známé místnosti, ve které jsme nahráli s Martinem Somebody, přímo tady. Tadyhle stál klavír. Studio se trochu změnilo, ale v víceméně je tu všechno stejné jako dřív. Tu a tam je něco opraveného, je tu nový strop... Tady býval ovládací panel, ale ten už tu není.

To je Olivia, bude si s námi hrát zítra. Krásná olivia! Bude hostem zítra v Hamburku. A tady máme - tady je schodiště, na kterém, jak mnozí z vás vědí, byla pořízena slavná fotografie Depeche Mode, na které na tom schodišti ležíme. Tady o pár kroků níž... Ano, Hansa se moc nezměnila. Tady večer po show budou hosté.

(Před koncertem)
Gareth a Daniel už pilně pracují, trošku tady vládne panika a chaos. Museli jsme úplně vyměnit PA systém, protože ten předtím zněl hrozně. Ale našli jsme něco jiného, a teď už to je lepší. Taky jsme měli pár problémů s projekcí, ale je to celkem normální, když každý den hrajeme na jiném místě. Ale máme tu technickou podporu, a ti si s podobnými problémy poradí. Dobré je, že jsme přišli brzy a začali to řešit, myslím že vše bude nakonec v pořádku.

(Úvod show)
...pokud dovolíte, nebudu mluvit německy, doufám, že mi budete rozumět. Dnes večer vám budeme hrát já a Paul Kendall. Ale nejdříve bych vás chtěl přivítat v Hansa Studios, a říct, že je to pro mě zvláštní událost, být tady znovu. Nebyl jsem tu už mnoho let, a v této místnosti je mnoho mých vzpomínek, protože jsme tady tvořili a nahrávali alba. A dnes jsou tady dva lidé z týmu, kteří pracovali na raných albech Depeche Mode. Prosím pozdravte je - Gareth Jones a Daniel Miller!


Pridat.eu


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


DM-kosacka :

5. dubna 2010, 23:46     

Parada-preklad-diky diky diky :-)englisky umim mozna jenom koukat.. :-( ale pracuju na tooom…


sinus :

6. dubna 2010, 19:41     

Alan obzvláště ve studiu Hansa hodně zavzpomínal… Vzpomínka na (údajně) nahého Martina, který kdysi nazpívával právě v tom sále Somebody, byla asi zajímavá :)


Anetka :

14. dubna 2010, 18:57     

nemůžu si pomoct, ale Alan vypadá ze všech DM nejlépe..pořád si udržel svůj vzhled a vypadá sexi narozdíl třeba od Andyho :D :D

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků