S Depeche Mode ve studiu - 1987


V roce 1987 Depeche Mode chystali natáčet svou šestou studiovou desku, a cítili, že potřebují změnu ve stylu práce. Oslovují nového producenta Davea Bascomba, a rovněž mění prostředí nahrávání, kdy Berlín mění za Paříž, a později Dánsko.


Depeche Mode už začínali být v procesu skládání poněkud přetechnizovaní. Martin Gore to vysvětluje : "Ze začátku jsme hodně zapojovali do skládání počítač, a další mašinky, byli jsme tím nadšení, protože to umožňovalo velkou vynalézavost, a ulehčovalo to práci. Postupem času jsem ale začínal mít pocit, že se z naší hudby vytrácí přirozenost."
Alan Wilder k tomu dodává : "Myslím že náš rejstřík kovových zvuků jsme vyčerpali na Black Celebration. Jednoduše - existuje jen omezené množství způsobů, jak praštit kladivem do potrubí."


Do studia za nimi zajelo pro reportáž i německé Bravo, a článek nesl provokativní název : "Příliš mrtví pro disco".

Nejednalo se ale o narážku na tempo jejich hudby, či něco podobného. Šlo o to, jak popisovali své session: "...při nahrávacích session často zůstáváme u počítačů až do ranních hodin, a jsme tak vyčerpaní, že už ani nevyrazíme někam na diskotéku."


Video z pořadu Rock Report, vysílané francouzskou televizí

Hned v úvodu videa Martin udivuje četné novináře, že právě "průkopníci elektroniky" Depeche Mode skládají svá dema na obyčejnou kytaru. Ovšem právě takto, v obnažené podobě písně, lze zachytit onu přirozenost, a sílu melodie, na kterou se teprve později nabalují syntezátorové zvuky.

Ačkoliv Paříž je považována za město plné šarmu a romantiky, místo kde Depeche Mode začínali svou první nahrávací session, Studio Guillaume Tell, se nacházelo ve čtvrti Pigtail, která měla dost nevalnou pověst. Martin : "Připadali jsme si tam jak v nějaké počítačové hře. Na jedné straně se snažíš vyhnout všem těm ožralům, aby tě za chvíli někdo lákal do strip baru. A z nějakého důvodu jsou chodníky plné psích výkalů..." Podobně dosvědčuje Fletcher : "Té čtvrti se přezdívalo Hovnov, protože snad úplně všichni tam měli psa, a kam ses podíval, všude se válela hovna. A když říkám Hovnov, tak to se ještě mírním!"
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


blacksheep :

5. února 2011, 19:23     

Díky za takové množství článků. Je to fakt super, že je co číst. :-)
Jen tak dál :-D


Peace will come to me :

5. února 2011, 20:02     

Parada…hodne zajimavy informace!,–)
To video jsem uz jednou videl…:-)
A ta Strangelove jen na kytaru je bajecna!8-)


Jakub :

22. října 2011, 16:39     

jak tam programujou Nothing na něčem, co vypadá, jak psací stroj :-) Tuhle desku mám nejradši. Co tam ty tejdny ale ve studiu dělali Fletch s Davem (kterej nahrává vokály až na konec), by mě fakt zajímalo.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků