Rozhovor o květnovém vystoupení Davida Gahana


<td width= valign=„top“ align=„justify“>11. května 2007 budou po čtyřech letech znovu stát spolu na pódiu Dave Gahan, Victor Indrizzo, Vincent Jones a Martyn LeNoble při „3rd Annual MusiCares MAP Benefit Concert“ v Los Angeles. Německý DM web mluvil s Victorem o jeho práci, o sólové kapele Davida Gahana (působila při Paper Monsters Tour), o možných Davidových sólových plánech i o DM…Ahoj Viktore, jestli máte čas, můžete nám odpovědět na pár otázek..? Jak se máte a co jste dělal po skončení Turné Paper Monster ?

Mám se dobře, děkuji! Dělal jsem děti a desky.:) Pokud někto pátral na internetu, mohl zjistit, že sem nahrál několik desek.

Jak tehdy v roce 2003 došlo ke tvé spolupráci s Davidem Gahanem? Znal jsi se coby hudebník s ním už dřív?

Znám Davida už dlouho. Mluvili jsme spolu asi tak před 8 lety, že bysme spolu mohli něco udělat. Na přelomu 2002/2003 nám to všechno dohromady vyšlo…

DM fans jsou kritizovaní za extrémní oddanost.Přesto byl vztah fandů a „Daveho nové kapely“ hned od začátku velmi srdečný. Počítal jste s tím a jak si to vysvětlujete?

Nevěděl jsem přesně, co jsem od toho mohl očekávat. Co jsem si ale říkal bylo, že jistě potkám hodně zajímavých fandů a taky, že od nich budu dostávat spousty dopisů.

V roce 2003 jsi v Los Angeles stál s Davem poprvé na podiu. Byli jste po Paper Monster Tour spolu nějak v kotaktu?

Ano, měli jsme pořád kontakt. Byli jsme hodně dlouho spolu a spřátelili jsme se, a já jsem si jistý, že přáteli budeme i nadále.

Podle tisku v sestavě chybí není Knox Chander – jaký k tomu měl důvod?

Tak to nemohu říct. To vystoupení je trochu něco jiného, než klasický koncert a turné. Tak říkajíc to je „nepravá“ show a když se koná v L.A., hrají jen hoši z L.A. Možná by to bylo jinak, kdyby se show konala v New Yorku.

Chris Cornell (kterému je věnován tento festival) se chvályhodně angažoval v boji proti alkoholismu. Také v Německu je teď v médiích aktuální téma, když se minulý týden zpila do bezvědomí 15 letá dívka. Jak došlo k vaší účasti na tomto benefičním koncertu, kdo měl tu myšlenku a jak důležité je pro vás, že tam budete vystupovat?

Jonathan Kessler nám zavolal a zeptal se, jestli bysme měli zájem se tam tam potkat. Jsem samo sebou rád, neboť je to skvělý podnět, no prostě důvod tam hrát. To celé je téma, ke kterému mám osobní vztah a které mi leží na srdci, neboť já sám 10 let nepiji. Doufám že s větším poučením bude méně těchto zpráv, než jako ta, o které jste mi teď psali.

Říká se : “Sex, drogy a rock ´n ´roll“ platil vždy jako typické motto všech hudebníků. Je tento model už vysloužilý? A jaké mínení máte o tomto způsobu života v hudebnických kruzích?

Myslím si že časem lidi na to snad přijdou, že už to je zastaralé heslo. Pro me osobně je tento model vysloužilý, a je nebezpečný. Je zábavné, dělat hudbu nebo mít sex, ale nebrat žádné drogy.

Jak bude váš koncertní příspěvek vypadat? Bude to malý koncert nebo omezíte vystoupení na jednu nebo dvě písničky?

Zahrajeme asi jen 2 písničky. Ale přeju si, abychom si víc zahráli…

Můžete nám prozradit, co budete hrát?

Ŕeknu vám popravdě: ještě nevím, neboť jsme na tom ještě nedomluvili.

David si tehdy na Paper Monster poprvé sám psal texty. Na posledním albu Depech Mode jsou taky některé songy z jeho pera. Co si myslíte o jeho textech?

Mám jeho texty rád. Dave je tuze zajímavý člověk a to pro mě platí o všem, co dělá…

Poslední turné Depeche Mode probíhalo po celém světě a bylo velmi úspěšné, koncerty v Evropě byly během pár minut vyprodané. Byl si v roce 2005 na nějakém jejich koncertě?

Ano, byl jsem. Bylo to neuvěřitelné!!!

Domnívám, se, že znáš DM od spolupráce d Davem. Co si myslíš o klíči k jejich úspěchu?

Výborné písničky, výborné výsledky a výborní fandové…

Vaše vystoupení v L.A. pokládalo mnoho fandů za náznaky další spolupráce na novém sólovém albu Davida Gahana. Máte nyní ohledně toho nějaké plány?

K tomu ted nemůžu nic určitého říct, ale doufám v to…Interview : Dennis Burmeister © depechemode.de    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Ivan V. :

5. dubna 2007, 17:13     

Díky moc za rozhovor. Bude to určitě zajímavé. Doufám, že bude tento koncert vysílat on-line nějaký internetový server.


sinus :

5. dubna 2007, 17:14     

Už je to za měsíc…to to letí :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků