Never Let Me Down Again z Hamburku


Na webu Home se objevil rozhovor s členy projektu Digitalism, kteří mají na svědomí remix Never Let Me Down Again (naleznete na limitovaném PLCD singlu Martyr, anebo na výběrovce „Best Of Remixes“). Vybrali jsme pár zajímavých momentů, které se točily okolo Depeche Mode…V poslední době Depeche Mode zasáhli docela hluboko do berlínské minimal-techno scény, pokud jde o remixy. Co jste si pomysleli, když jste vy, kapela z Hamburku, byli osloveni remixovat pro Depeche Mode?

Okamžitě jsme řekli ANO, hned jak nás oslovili. Jsme více na ty starší písně, a Never Let Me Down Again je klasika. Jen jsme byli trochu nejistí, jestli odsouhlasí náš remix, protože je hodně odlišný od originálu.

Kromě vás měli Depeche Mode i remix od Boys Noize (Personal Jesus). Myslíte že od toho bylo očekáváno dodržení žánrového mantinelu , nebo myslíte že to měl být přeskok k ostřejšímu zvuku? Možná i kombinace obojího?

Ten současný zvuk je určitě ostřejší, je to cítit jako čerstvě zhotovené ve vědecké laboratoři zvukových laborantů. Samozřejmě že hudba zaznamenává stálý posun, a hlavní proud klubové muziky se stále mění a adaptuje. Ale Depeche Mode ukázali, že sledují a dbají na to, co právě běží na elektronické hudební scéně, a to je velmi dobré.

V nedávném interview jste se zmiňovali, že nejste fandové termínu „Electro“, a říkali jste že Depeche Mode byli Electro kapelou v 80.letech. Co si myslíte o jejich posledních nahrávkách – sledujete je hodně? A co si představujete pod termínem „Electro“, od kterého jste se odchýlili?

Jasně, Depeche Mode tím byli, a mnoho dalších. My jsme následovali Depeche Mode spoustu let, pořád pozadu, a oni přicházeli s výbornými nahrávkami i v 90 letech a v současnosti. Walking In My Shoes způsobila šok. Ten song měl všechnu tu (temnou) atmosféru která tě uchvátila, to je to, co bychom měli nazývat Electro. Něco jako Gary Numan například. Máš možnost cítit syntezátory a bicí, a víš že byly použity velmi zručně. Electro byla skutečná scéna se svými pravidly a vlastními postoji. V dnešních dnech lidé nazývají „Electro“ všechno v čem je použita elektronika. Ten pojem sám o sobě je posvátnost, ale je používán příliš často i pro house, hip hop, nebo někdy i rock – všechno je nazýváno Electro. To je důvod, proč se od toho distancujeme. Preferujeme nazývání všeho co je elektronické : elektronické.

Všechny remixy Depeche Mode z poslední doby jsou zhotoveny na zákázku. Váš remix byl zahrnutý na B-straně limitovaného singlu Martyr. Jak se cítíte, máte-li svůj remix na raritním sběratelském kousku Depeche Mode?

Je to pro nás velká pocta. Doufáme, že Depeche Mode fans nechodí do klubů, nebo že nejsou zainteresovaní v elektronické muzice, což by mohlo přinést větší potěšení z našeho remixu.

Dostalo se vám nějakých ohlasů od DM fans ?

Nejvíc ohlasů přišlo spíše od Digitalism fans, kteří jsou určitě zároveň i Depeche Mode fans. Ale od DM fans to přišlo až později. Mnozí o nás stále vlastně nic neví.Vše o projektu Digitalism :
www.myspace.com/di­gitalism
www.thedigita­lism.comrozhovor : Element © Home
překlad : Depeche CZ


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

31. července 2007, 23:14     

Upřímně, ten remix od Digitalism je příšerný… Poslechněte sami : http://hypem.com/trac­k/195006Ten druhý od Boys Noize je o trošičku lepší : http://hypem.com/trac­k/347985(Pro přehrátí kliknout na „LISTEN“)


janruzicka.dmf :

1. srpna 2007, 15:09     

Digitalism mix je určitě jeden z aspirantů na nejhorší remix celé kariéry,zařadil bych ho hned na třetí místo za Are People People? a za BOAG Underworld Hard Mix…


trevor20 :

2. srpna 2007, 15:27     

hm a mě to nejde přehrát :x

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků