Řeč těla Davea GahanaV tomhle článku si tak trochu zahrajeme na hokejové komentátory, kteří po zápase rozebírají na displeji s „elektronickou tužkou“ výkony hráčů. Místo hokejového utkání však rozebereme koncert Depeche Mode, a pohyby Davea Gahana.
Berte to samozřejmě s nadsázkou :) Koneckonců, Dave sám v jednom rozhovoru přirovnal svoje nasazení na pódiu k výkonu hráčů při sportovním utkání. Konkrétně šlo o basketbalový tým New York Knicks, na jejichž zápasy občas zajde se synem Jimmym. "Když jsem to tak sledoval, napadlo mě, že je to vlastně podobné. Ti hráči jsou taky ve své zóně, zapálení do hry, a plně se soustředí na dění na hřišti...“

Jak víme, Dave během koncertů má bohatou řeč těla. Písně doprovází svými specifickými pohyby, tanečky, a také někdy gesty přímo souvisejícími se zpívaným veršem. Následující výčet rozhodně není úplný, je toho mnohem víc...

Going Backwards:

Text o tom, že pokrok nabral zpátečku. A verš vzkazující, že si díl své mizérie si způsobujeme sami, a sami si „kopeme vlastní jámu“, Dave názorně demonstruje poukazováním na to, kam to spěje…A Pain That I’m Used To:

Dave i přes bolest na kterou si už zvykl, stále doufá, a zpívá: „S modlitbou na rtech zapíšu své city na list plný nadějí...“Useless:

Píseň o pocitu zmaru, doprovází Dave více gesty. Zde právě : „...Stojím obviněný, s tvu pěstí v mé tváři...“World In My Eyes:

„To je všechno o čem to je, nic jiného teď nepocítíš...“ Daveovo patrně nejznámější gesto :)Stripped:

Text o touze po návratu k přirozenosti, bez výdobytků moderní civilizace. Dave jej přizpůsobil k aktuální době. Namísto "chtěl slyšet tvá rozhodnutí i bez televize" naznačuje spíš dnešní téma, kdy televizi vystřídala závislost na smartphonech.Never Let Me Down Again:

I když nikdo z kapely natvrdo neprohlásil, že píseň je o drogách, Daveův výklad, a poklepání na místa někdejších vpichů na pažích, je poměrně jasný. Zpívá, jak mu onen blíže neurčený „přítel“ : „Slíbil, že budu v bezpečí...“Walking In My Shoes:

"Zkus si někdy být v mé kůži..." - to Martin v textu prohlašuje básnickým obratem o „chůzi v mých botách“ . A nebyl by to Dave, aby se při té příležitosti nepochlubil svými skvělými botkami, které má v několika různě barevných provedeních.A Question Of Time:

Martinův obrat : „Všichni ti chtějí hlavu poplést, svléknout, a pobavit se s mou maličkou“, podaný Davidovou řečí.Personal Jesus:

Dave vybízí : „Zvedni to sluchátko, a dám ti tu pravou víru...“


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků