Prohlídka Martinovy svatyně


Martinovo domácí studio je prostor, kde již dlouhou dobu vznikají jeho nápady. Současně zde probíhá i část nahrávání alb Depeche Mode. Zveme vás na prohlídku...

Martin Gore už více než 10 let v rozhovorech přiznává, že objevil novou závislost : staré analogové syntezátory, a podobné hudební mašinky. Založil si účet na eBay, a začal skupovat staré vzácné kousky. V jeho domácím studiu se toho nahromadilo tolik, že letos potřebovalo generálku. Vše svěřil Jimu Kellerovi z designového studia Sondhus, který se na svém instagramu v průběhu roku 2017 chlubil fotkami z tohoto ráje všech syntezátorových nadšenců.

Martin Gore (2016) "...Když skládám písně, není to tak, že bych si sedl a napsal verš... Spíš si hraju s kusem melodie, a pak mě najednou napadnou slova... Popadnu kytaru, začnu na ní něco hrát, nebo něco přehrávám na piánu, či nechám běžet nějakou základní linku...a pak najednou do toho začnu zpívat, a vychází to ze mě úplně samo. Takhle přicházejí moje nápady pro písně. Nevím jestli někde naťuknu něco, co kdesi dřímá...nejsem si jistý...Někdy se ty písně píšou samy od sebe."Dave Gahan (2016) : "Jakmile zavřete Martina do místnosti plné analogových syntezátorů, bude si s nimi donekonečna hrát. On má studio i doma, a chodí tam jako do práce. Prostě to miluje."Martin Gore (2016): "Chodím do svého domácího studia, a to je místo, kde se nechávám inspirovat... Nejsem ten typ, co si zapisuje nápady na ubrousky v restauracích. Jsem ve studiu vlastně skoro každý den. Přijdu okolo 11-12 hodiny, a okolo 6-7 odcházím. Baví mě to čím dál víc. Bývaly období, kdy jsem byl doslova líný, a nic se mi nechtělo...Ale posledních 10 let jsem to nazažil. "

Martin Gore (2015) : "Hlavní nástroj, který mi pomohl všechno realizovat, je můj modulární systém EuroRack. Osmdesát procent zvuků pochazí právě z těchto zdrojů. Koupil jsem si jeden dva, no a pak mě to chytlo začal jsem je sbírat. Víte, je tolik výrobců, kteří celá ta léta vyrábějí tolik zajímavých modulů, a je prostě těžké přestat je sbírat. Je to závislost! Lidi tomu přezdívají "Euro Crack" :)"

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


moog88 :

27. ledna 2018, 13:17     

Prostě orgasmus!


Ashley :

27. ledna 2018, 16:16     

Nevypadá to, že by chtěl končit s hudbou. Ten si s tím bude hrát a skládat až do konce.


stanislav :

27. ledna 2018, 17:18     

to už jsem někde četl http://www.depechemode.cz/clan...zatorova/


Sin (autor) :

27. ledna 2018, 19:42     

Ahoj, tento (z depeche.cz) je originál.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků