Předehra Koncertu pro Masy


Stý prvý koncert Depeche Mode na turné k albu Music For The Masses se stal velkou událostí. Kapela chtěla zakončit svou šňůru něčím speciálním, a tak jej pojali jako malý festival tehdejších sytezátorových hvězd (OMD, Wire, Thomas Dolby), jenž byl tak trochu v kuloárech nazývaný "syntezátorová odpověď na Monsters Of Rock". Během příprav na tuto show uspořádali i tiskovou konferenci...

Dnes, v novém tisíciletí, už jsme my (a kapela) zvyklí na obří koncerty na velkých stadionech v Německu, Itálii či Španělsku, ale v tehdejší době, a obzvláště v Americe se jednalo o jev který kapela zažívá poprvé. Není divu, že i na zkušeného zpěváka Davida Gahana (po osmi letech koncertování) přichází v šatně lehká tréma, zdokumentovaná později ve filmu 101 :

"Tak já nevím co s tím vším...Fakt nevím, co si myslíte vy? Hele, vrátíme se do hotelu. Oni už se pobavili. OMD i ostatní už hráli. Nebude jim to vadit..."

Poté propadá dilematu, jak pozdravit publikum :

"Myslím že bych neměl říkat : Pasadeno. Přemýšlím o tom už několik dní. Furt mi to vrtá hlavou."
Alan Wilder : "Dave, nech to plavat."
David: "Myslím, že bych měl říct : Dobrý večer všem."
Andy Franks : "Tak řekni třeba : Dobrý večer všem. Vítejte na koncertě pro masy!"
David : "A kdo myslíš že jsem? Nákej zasranej Wordsworth?! Já to myslím vážně. Co myslíš, že mám říct? Pasadeno, nebo Rose Bowl?"

A dokončení již znáte z živáku 101 - ono legendární "Good Evening Pasadena" s roztomilým přeskočením v hlase.

Ale zpět k tiskové konferenci. Uváděl ji velký fanoušek a neúnavný propagátor kapely už od roku 1984, Richard Blade, který díky pozici moderátora na rádiu KROQ pomohl kapelu zpopularizovat práve v Americe, kde se koncert odehrával. Záznam můžete shlédnout zde :


A takhle to viděla MTV (reportáž z koncertu) :
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


DM-kosacka :

6. srpna 2010, 00:39     

Alan je tu UZASNY-SEXY jdu si pustit film haa :)


blacksheep :

6. srpna 2010, 00:42     

Tuhle konferenci jsem ještě neviděla, díky, s titulkama je to paráda. Akorát jsem čekala kdy něco půjde říct Martin a on nic. Škoda.


sinus :

6. srpna 2010, 08:20     

Ona ta koference byla delší, toto je jen část. Rovněž je na netu srandovní video, jak natáčejí pozdravy pro fanoušky : http://www.you­tube.com/watch?…


sinus :

6. srpna 2010, 13:13     

Jo ještě mě napadlo jedno video související s Pasadenou – mnozí fans jej asi už viděli, ale kdyby někdo ne… MTV News 1988 : http://www.stre­am.cz/…dm-news-1988


nick :

6. srpna 2010, 14:49     

jo, staré dobré MTV


Sláva :

6. srpna 2010, 15:56     

Mně se líbí jak tam Martin celou dobu bloumá…jak kdyby se ho to moc netýkalo :)…mám pocit že den před tím tak trošku kalil


sinus :

8. srpna 2010, 10:15     

No, v závěru turné po téměř stovce koncertů byli asi už všichni tak trochu jetí :)


depesak :

20. srpna 2010, 14:36     

jestli byli jetí po 100 koncertech. tak co byli po Devotional a Exotic tour :D:D:D


Lilian :

29. května 2011, 21:34     

Takové trapné ticho na začátku..:-)
Dave, který je na dojezdu nebo bůhví na čem se to snaží celé zachránit, ale ono to je stejně celé rozpačité. Ale Alan je jako vždy prostě ÚŽÁSNÝ!

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků