Potřebuje svět druhé Depeche Mode?


S nadcházejícím vydáním Gahanova pilotního singlu Kingdom se už začínají média plnit různými rozhovory, úvahami, recenzemi – a vůbec reakcemi na tento počin. Tato se objevila na serveru Release Magazine…
Autor : Mikael Kahrle
Release Magazine 9.9./2007Po překvapivé autorské spoluúčasti Davida Gahana na albu Playing The Angel (obsahujícím jedny z nejlepších písní : Nothing's Impos­sible a Suffer Well), už jsme mohli jenom očekávat, zda bude nový solo singl Kingdom lepší než písně z Gahanovy první sólovky Paper Monsters.

David Gahan nevybočil z hranic temného zvuku moderní éry Depeche Mode. Nenacházím příliš smyslu v tomto Gahanově opakování depešácké rutiny. Proč namísto toho nezkusí zaexperimentovat v odlišné oblasti – copak nemůže vyniknout i jinde, bez omezení stylem Depeche Mode? Jeho hraní je bezpečné díky přitažlivosti pro fanoušky DM, at už horší či lepší. Máme tu píseň ve stylu který všichni milujeme : ale skutečně svět potřebuje druhé Depeche Mode? Jeho tvůrčí tým obsahuje též hráče, kteří hrají s Depeche Mode na turné. Je to načichlé depeší ve všech směrech. Možná že je to jen první singl, který je záměrně takový, aby přilákal pozornost mas DM fandů?

„Uznávaný zpěvák/textař“ (cituji z tiskového prohlášení) se prezentuje chladnou temnotou, špinavostí, a energickým dílem poháněným elektronikou, jako protiklad k písním na Paper Monsters. Je to provedeno dobře, jak jsme si ověřili s rádiovou verzí Kingdom na tanečních parketech (v Gotenburgu).

Musím říct že poslech prvního singlu ve špatné kvalitě z internetu poněkud zkreslil můj první dojem. Obecně – mizerné streamy z Youtube a Myspace nejsou zrovna dělané pro snadné zamilování si songu na první poslech. Vzpomínám si na první poslech singlu Strangelove v Gotenburské prodejně gramodesek, což mě vrací zpět do roku 1987 – to bylo opravdové opojení, s opravdovou nahrávkou na dobrých sluchátkách. Dokonce to i přijemně vonělo! Ale Kingdom ve mě po čase uzrál, a určité počáteční pochybnosti jsou pryč.

Zbývá už jen poslechnout si Gahana jak naplní album jako celek silným materiálem. Hourglass vyjde 22.října.


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

13. září 2007, 16:54     

Tak tady řeším dilema dvou věcí :

1. Kingdom opravdu velmi „smrdí“ Dm stylem

2. Ale DM přece nikdy není dost !

:)))


deepspace101 :

13. září 2007, 17:34     

Já v tom žádné dilema nevidím. Kingdom mi DM v žádném směru nepřipomíná a za opravdové a jediné Depeche Mode považuji trio Dave Gahan, Martin Gore, Andy Fletcher.


janruzicka.dmf :

13. září 2007, 21:24     

Taky se musím přiklonit k názoru,že DM není nikdy dost.Však jsme se načekali ! :-)


sigur :

14. září 2007, 00:30     

co cekali, ze po 25 letech zacne hrat country?:-)


sinus :

14. září 2007, 09:25     

pro sigur :

Na minulém sólovém albu neměl ke country daleko….Taková Black and Blue Again s harmonikou…:))


dangerous :

14. září 2007, 11:32     

ten článek je recenze nebo veřejná masturbace autora?


deepspace101 :

14. září 2007, 14:36     

to sinus: jenom proto, že tam hrál na harmoniku, to ještě nemusí být country, ne? To spíš „Maybe“ mi přišla trochu do country.


TomCZ :

16. září 2007, 12:12     

V podstatě článek o ničem,nevím co tím chtěl Kahrle říct:()


sinus :

16. září 2007, 17:00     

pro deepspace101 : když já jsem absolutní country analfabet…:). i když, pravda, mám rád písničky od táborových ohňů, ale to těch má Dave přece jen daleko, souhlasím ;)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků