V Polsku jsme byli kulturní šok (1985)


V roce 1985 dělali Depeche Mode promotion novému singlu It's Called A Heart (ano, přesně tomu co Alan tak nenáviděl), a v rámci této propagace se Dave s Fletchem zastavili v pořadu Saturday Picture Show v rubrice Pop Profile. V rozhovoru najdeme komentáře ze zážitků z koncertů za železnou oponou...Pro případ že by vám nešlo spustit video s titulky, uvádíme přepis :Ahoj,teď nastává smutná část dnešní show, protože právě přichází úplně poslední Pop Profil tohoto roku na Saturday Picture Show. Hodně jsem si je užil, a bylo tady spousta legrace a tak jsem si pomyslel, že bychom měli do posledního Pop Profilu pozvat nějaké velké hvězdy a popovídat si s nimi. Bohužel neměli jsme možnost, a tak místo toho vítáme Davida a Fletche z Depeche Mode!

Ahoj pánové!

Ahoj.

Právě se vracíte z Berlína, kde zrovna dokončujete své poslední album?

Ne tak úplně dokončujeme zatím singl který co nevidět bude připravený k vydání, a mezi nahráváním a jsme odehráli pár koncertů ve Francii,Belgii,Polsku,Maďarsku...

Byli jste v některé zemi poprvé?

No, odehráli jsme pár festivalů v Belgii jeden docela velký s U2, a další ve Francii s The Clash, kde už jsme samozřejmě dřív hráli, ale koncerty za železnou oponou jsou něco nového a velmi zajímavého, obzvlášt v Polsku, kde to byl hotový kulturní šok.

Všichni tam znali vaší hudbu?

Ano, naprosto všichni.

Ano, ta hudba se k nim samozřejmě dostala ale docela dost opožděně; bylo to trochu depresivní, vidět všechny ty frustrované lidi, kteří chtěli vidět víc kapel, a do jejich končin jich moc nejezdí.

Byli jste tam spokojení?

Ó, rozhodně, třebaže jsme neměli možnost na tom příliš vydělat, spíš nás to stálo naše peníze.

Takže jsme prodělali!

Ale byla to velmi hodnotná zkušenost.

Trávíte hodně času v Německu, jste sice populární v Británii, ale tady mnohem více...

V Evropě mají hodně rádi naší muziku, obzvlášt v Německu a ted i ve Francii, rádi tam jsme a Martin tam už přes rok žije je tam dobrá atmosféra.

A proto nahráváte právě tady?

Převážně ano, líbí se nám studio kde pracujeme. Děláme hlavně v kontrolní místnosti což může někomu připadat divné, ale protože používáme spoustu elektroniky, nevyužíváme příliš ostatní místnosti, potřebujeme místnost pro hodně lidí. Hansa v Německu je dostatečně prostorná. Většinou měníme studio pro získání odlišné atmsféry pokaždé když něco nového nahráváme.

A stejně tak měníte účesy!!

Jo, to je fakt.

Zase nový účes!

No, víte, myslel jsem že bych měl...

A co ty Davide? Není opět čas na nějakou změnu?

- Ne, myslím že ted to mám docela dobré!
- Davidův příčesek je opravdu pěkný!
- Právě jsem si to ráno přilepil!

Fajn, váš nový singl se jmenuje...

Jmenuje se to srdce! (It's Called A Heart).

Díky, a o čem to je?

No, v podstatě...nech mě získat nějaké informace od textaře...Fletch volal ráno Martinovi a ptal se ho na to! Martin chtěl v podstatě říci, že srdce je mystická věc a centrum odkud přichází dobré i zlé věci. Takže o tomhle je ta píseň.-sin-

Další zajímavá videa můžete shlédnout na Youtube kanále Depeche CZ Videos    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


nick :

22. září 2008, 19:08     

good job, koncerty za železnou oponou byly jasně ztrátové, jelikož komouši byli bez deviz, takže neměli čím zaplatit. Komunismus padl pozdě, ale přece…díky bohu. A ještě dneska se najdou tupci, kteří ti řeknou, že za komančů nebylo zle… neskutečné


TomCZ :

22. září 2008, 22:04     

Fletch si uměl vždycky všechno spočítat hold pan bankéř:)


Mirxon :

20. února 2009, 00:07     

Ty koncertní show, který DM lidem servírujou až pod nos taky něco stojí, takže falešná skromnost musí jít stranou.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků